2. Gün İftar Menüsü: Sofrada Tavuk Sote ve Şekerpare Mutluluğu

Favorilerime
Ekle

Ramazanın heyecanı, tüm sofralarda, tüm şehirlerde, tüm yemeklerde, içilen tüm sularda, kurulan her cümlede ve bizde artarak devam ediyor.

Dün birinci gün iftar menüsüyle, önermeye başladığımız iftar menüsü önerilerimizde bugün ikinci gündeyiz. Dünü kaçıranlar için kısa bir özet geçelim: Dört parçadan oluşan bu iftar menüsünde çorbayla başlıyoruz. Hafif ve mideyi yormayacak bir başlangıcın ardından ana yemeğe ve salataya ya da tamamlayıcı yemeğe, ardından da tatlıya geçiyoruz.

Hazırsanız başlayalım, beğendiyseniz akşam mutfakta buluşalım.

menu-ici-banner-720-480

Ne de güzel fikir: Yumurtasız yayla çorbası

En az mercimek ve ezogelin kadar sevilen yayla çorbasıyla ferah bir başlangıç yapıyoruz ikinci günün iftar sofrasına. Pirinçli, yoğurtlu bu yayla çorbasını sofradaki herkes çok sevecek.

Kıvamı asla kesilmez: Yumurtasız yayla çorbası tarifi

Yarım saat yeter: Tavuk sote

Umarız olmaz ama diyelim ki iftara sadece yarım saatiniz kaldı ve yine de güzel bir sofra hazırlamak istiyorsunuz. Ana yemeğiniz iftara yakışsın istiyorsunuz. O zaman tavuk sote en doğru cevaplardan biri olabilir...

30 dakika yetecektir çünkü: Tavuk sote tarifi

Ana yemekten rol çalar: Fırınlanmış haşlama patates

Tavuğun yanına en çok yakışanlar listesinde başı çeken isimlerden patates de bu akşam iftar sofrasında bizi yalnız bırakmamaya kararlı. Üstelik en farklı, en lezzetli hallerinden biriyle karşınızda.

Buyursunlar: Fırınlanmış haşlama patates tarifi

Ramazan geldi tatlılarından: Şekerpare

Şerbetli tatlı ramazan ayının, iftar menülerinin pek şeker köşesi. Olmazsa olmazlarından. Şekerpare de şerbetli tatlıların olmazsa olmazlarından. O yüzden daha ikinci günden buluşun istedik onunla...

Çok seveceksiniz yine: Şekerpare tarifiDoyamayanlar için bir önerimiz daha var!

Yorumlar

2

Gökhan Türker25 Nisan 2020 12:03
eski tarifleri paylaşıyorsunuz güncel yeni tarifler yokmu??
Yanıtla
denizeryigit107 Mayıs 2019 12:42
Nefis
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?