https://yemek.com/tarif/domates-mucveri/ | Domates Mücveri Tarifi

Akşam Yemeği Olarak Ne Pişireceğinize Hızlıca Karar Vermenizi Sağlayacak 1 Haftalık Menü

Favorilerime
Ekle

Yıllardır, hemen her gün akla takılan o "Ne pişirsem?" sorusuna pratik bir şekilde yanıt bulmaya bu hafta da devam ediyor, evdeki malzemelerle yapabileceğiniz değişik lezzetlerle sizi tanıştırmak istiyoruz.

Siz de sürekli "Akşama hangi yemeği hazırlasam?" diye düşünmekten yorulduysanız, hep aynı birkaç yemeği yapıyormuş gibi hissetmeye başladıysanız, sofranıza değişik lezzetler taşımak istiyorsanız bu bir haftalık menümüzde aradığınız her şeyi, hatta çok daha fazlasını bulabilirsiniz. Zira bu menüde sebzelerden et ve tavuk yemeklerine, baklagillerden balık tariflerine, her damağa hitap eden birbirinden farklı ve lezzetli pek çok tarif var.

Hadi, soğutmadan sizi hemen aşağıya doğru alalım, bu nefis yemeklerle sizi hemen tanıştıralım. Hepimiz için sağlık ve lezzet dolu bir hafta olsun!

 • Pazartesi: Yelpaze patates tarifi

Haftaya lezzeti içine işleyen, tam kıvamında pişen mis gibi bir patatesle başlıyoruz. Birkaç baharattan ve tereyağından destek olarak onu efsane bir lezzete ulaştırıyoruz. Kendisini dilerseniz tek başına bir öğün olarak değerlendirebilir, dilerseniz yanına hızlıca bir ızgara tavuk ya da et yapabilirsiniz.

Dilediğiniz tüm malzemelerle bir araya gelebilecek kadar uyumlu o: Yelpaze patates tarifi

 • Salı: Endülüs usulü tavuk tarifi

Tavuk yemeklerini pek sevmeyenler bile bu yemeğe bayılıyor, içindeki malzemelerin şaşırtıcı uyumuyla hem sıra dışı hem de lezzet dolu bir tarif geliyor...

Farklı bir tarif isteyen herkesi burada bekliyoruz: Endülüs usulü tavuk tarifi

 • Çarşamba: Bamya kızartması tarifi

Mevsimi geçmeden bamyaları değerlendirmenin en lezzetli yolunu keşfedin. Bamyaların bu çıtır çıtır hali, ona olan tüm ön yargıları bitiriyor, bamyayı mutfağın kapısından içeri sokmayanlar dahi onun bu haline bayılıyor...

Hiç bitmesin isteyeceğiniz kadar nefis: Bamya kızartması tarifi

 • Perşembe: İzmir köfte tarifi

Klasik tariflerden vazgeçemeyenlerdenseniz siz de mis gibi bir İzmir köfte hazırlayarak sofradaki herkesi mutlu etmeyi garantileyebilirsiniz. Patates ve köftenin bir araya geldiği her tarif gibi...

Onu da çok seviyoruz: İzmir köfte tarifi

 • Cuma: Fırında nohut köftesi tarifi

Baklagilleri değerlendirmek için onlardan mutlaka sulu yemek yapacağız diye bir şart yok. Örneğin nohutlarla klasik bir nohut yemeği yapmak yerine şöyle mis gibi nohut köfteleri de yapabilirsiniz.

Böyle de nefis: Fırında nohut köftesi tarifi

 • Cumartesi: Fırında palamut tarifi

Bu hafta balık sezonu açılıyor, uzunca zamandır beklediğimiz o mis gibi balıklar taze taze tezgahlardaki yerlerini almaya başlıyor. Siz de haftada en azından bir günü balık yiyerek geçirmeye özen gösterenlerdenseniz bu haftayı es geçmeyin deriz.

Mis gibi: Fırında palamut tarifi

 • Pazar: Kabak çintmesi tarifi

Antalya ve çevresinde sıkça yapılan, yöresel tariflerimizin en hafif ve lezzetlilerinden biri o. Kabağı daha önce hiç böyle denemediyseniz hiç vakit kaybetmemelisiniz. Zira bu kez kabak, kendi suyunda usul usul pişiyor...

Muazzam bir lezzete ulaşıyor: Kabak çintmesi tarifi

 • Alternatif isteyenleri şöyle alalım: Ton balıklı fit makarna salatası tarifi

Akşam yemeğinde hafif bir şeyler yemek isteyenler, yediklerine dikkat edenler hemen buraya. Bu salata, hem çok doyurucu, hem çok hafif hem de çok lezzetli.

Üstelik hazırlaması sadece 20 dakikanızı alacak: Ton balıklı fit makarna salatası tarifi

 • Evde de yapılır: Tantuni tarifi

Canınız tantuni yemek istediyse panik yok, evde de tantuni yapabilirsiniz. Hem de tüm ev ahalisini şaşırtacak kadar nefis!

Bir kez deneyince sık sık yapmak isteyeceksiniz: Tantuni tarifi

 • Onu belki de hiç böyle denememiştiniz: Domates mücveri tarifi

Domatesi dahil etmediğimiz yemek neredeyse yok ama onu bu şekilde deneyen de azdır. Bu kez domatesi yardımcı rollerden alıyor ve tek başına başrole atıyoruz.

Öyle lezzetli oluyor ki: Domates mücveri tarifi

 • Tavuğu farklı tariflerde değerlendirmek isteyenlere: Asya usulü sebzeli tavuk tarifi

Yukarıda Endülüs usulü bir tavuk tarifi vermiştik ama yetmez, tavuğu daha da farklı ve renkli bir hale getirmek isterseniz bu tarifi de deneyebileceğinizi söylemek isteriz. Üstelik kendisi çok da hafif.

Gönüş rahatlığıyla yapıp bol bol yiyebilirsiniz: Asya usulü sebzeli tavuk tarifi

 • Bir gün de böyle olsun: Ev usulü pizza tarifi

Ev Usulü Pizza Tarifi

Ev Usulü Pizza Tarifi

Kendinizi şımartmak ya da evdekilere sürpriz yapmak istediğiniz bir gün menünün başrolüne şöyle mis gibi ev yapımı bir pizza alabilirsiniz. Üzerine dilediğiniz malzemeleri eklemek serbest.

Tam da damak tadınıza uygun olsun: Ev usulü pizza tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?