Fırında Patlıcanlı Tavuk But Tarifi

Sizi Her Gün Ne Pişireceğinizi Düşünmekten Kurtaracak Bir Haftalık 12 Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Evde yemek yapmak deyince akla ilk gelen sizseniz ya da yalnız yaşıyor ve her gün ne yiyeceğinizi saatlerce düşünüyorsanız yaklaşın böyle.

Artık uzun uzun "Akşama ne pişirsem?" diye düşünmek yok, her güne farklı bir tarifle lezzet katmak var!

Balık sezonunun açılmasını fırsat bilip bol bol balık tüketebileceğiniz, baklagillerin, mevsim sebzelerinin değerini bileceğiniz, elbette kırmızı eti ve tavuğu da ihmal etmeyeceğiniz bir haftaya hoş geldiniz!

"Ben et tüketmiyorum, balık yemiyorum" derseniz enfes alternatiflerimiz olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Buyurunuz, lezzet dolu bir hafta için ihtiyacınız olan tarifler karşınızda. Küçük bir haftalık alışverişe çıkarak her birini misler gibi yapabilirsiniz.

Pazartesi tek isteği kolaylık olanlara: Fesleğenli makarna

Hafta içinin başlamış olmasını bir türlü kabul edemeyen bünyelerin içini ferahlatacak, gün içinde zaten çok yorulmuş, pazartesi sendromunun kıyılarında dolanmış olanları pratikliğiyle sevindirecek bir tarif bu.

Makarnanın en ferah hali: Fesleğenli makarna tarifi

Salı sebzeler ve tavuğun düetine eşlik ediyoruz: Fırında patlıcanlı tavuk but

Patlıcanlar elini eteğini çekmeden, cherry domatesler hala sulu sulu tezgahlardayken, e ekonomik olması ve tadını sevmemiz nedeniyle soframıza en çok konuk ettiğimiz et olan tavuk da buradayken şöyle bir araya getirip enfes bir akşam yemeğine imza atmasak mı?

Birbirlerine çok yakıştılar: Fırında patlıcanlı tavuk but tarifi

Çarşamba kolaylık ve hafiflik bir arada: Sıcak ot

Deniz börülcesi ve pazı... İkisini de daha önce hiç bu kadar lezzetli görmemiştiniz, eminiz. Her gün et yiyecek halimiz olmadığına göre haftanın ortasında kendimize bir güzellik yapalım, hem kolayca hazırlanan hem de hafiflikte sınır tanımayan bu lezzeti sofralara taşıyalım.

Bazen mutluluğa ulaşmak işte bu kadar kolay: Sıcak ot tarifi

Perşembe köftelerin en güzeli sahnede: Balaban kebabı

Eskişehir mutfağının en sevdiğimiz tatlarından balaban kebabıyla perşembe günü kendimize bir güzellik yapıyor, köfte, tırnak pide, domates sos, yoğurt ve tabii ki tereyağının buluştuğu bu lezzeti yemelere doyamıyoruz.

Tek başınıza hepsini yemek isteyeceksiniz: Balaban kebabı tarifi

Cuma balığınız eksik olmasın: Levrek buğulama

Bizi tanıyanlar bilir, cuma günlerine balığı hep çok yakıştırmışızdır. E şimdi balık sezonu da açıldığına göre bu cuma balığımızı soframızdan eksik etmek hiç olmaz, değil mi ama?

Sohbetiniz de lezzetiniz de bol olsun: Levrek buğulama tarifi

Cumartesi maharetlerimizi konuşturuyoruz: Ekşili soğan dolması

Hafta sonu geldiğinde mutfakta zaman geçirmenin tadını doya doya çıkaracağı için mutlu olanlar, misafirlerini genelde cumartesi günü ağırlayanlar... Bu tarifle tüm konuklarınızı mutlu edebilir, ortaya çıkardığınız bu şahane lezzetle doya doya övünebilirsiniz.

Hakkınız: Ekşili soğan dolması tarifi

Pazar proteininiz baklagillerden olsun: Üç fasulye salatası

Havalar nasıl olursa olsun baklagiller bizim canımız, soframızın da vazgeçilmezi. Sahip oldukları yüksek oranda protein bir yana öyle de lezzetliler ki...

Doyuruculuğun en lezzetli hali: Üç fasulye salatası tarifi

En güzel alternatifler balıklardan geliyor: Palamut tava

Haftanın her günü için enfes bir önerimizi söyledik ama siz, farklı alternatifler görmek isterseniz balık sezonunun açılışı şerefine size ilk olarak farklı bir balık alternatifi vermek isteriz. Levrek buğulamak istemiyorsanız mesela...

Onu yapıp afiyetle yiyebilirsiniz: Palamut tava tarifi

Küçük balık sevenlere: İstavrit

Levrekti, palamuttu derken hep büyük balıklardan söz ettik ama sadece küçük balıkları seviyor ya da sadece onları yiyebiliyorsanız enfes bir istavrit tarifi de vermeden olmaz. Tavada yapıldığında yemelere doyamayacağınız bu lezzetin en güzel haline ulaşmak için...

Sizi hemen böyle alabiliriz: İstavrit tarifi

Söz sırası sebzelerde: Kabak turta

Bol bol balığımızı, köftemizi, tavuğumuzu yedik yemesine ama dediğimiz gibi her gün et yemeye ne bütçe dayanır ne de mide. Hem zaten et yemeyenler de olduğuna göre, kabağın son zamanlarını doya doya değerlendirelim biraz da!

Domatesin enfes lezzeti eşliğinde: Kabak turta tarifi

Pek pratik: Semizotu yemeği

Tam mevsimiyken semizotunu göz ardı etmeyin, onu sofranıza dilerseniz salata dilerseniz de yemek olarak bol bol çıkarın. Biz bu kez onu yemek olarak değerlendirmek istedik...

Çok doğru bir karar oldu: Semizotu yemeği tarifi

Yavaş yavaş çıkmaya başladı: Zeytinyağlı kereviz

Zeytinyağlı Kereviz Tarifi

Zeytinyağlı Kereviz Tarifi

Kereviz tam bir kış sebzesi olsa da eylül ayı itibariyle yavaş yavaş yüzünü göstermeye başlayanlardan. Eğer sizin de tezgahlarda karşınıza çıkarsa hiç düşünmeden alıp afiyetle değerlendirin.

Özlem gideriyoruz: Zeytinyağlı kereviz tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?