Yumurtalı Otlu Pide Tarifi

Yumurtanın Akşam Yemeklerinin de Kurtarıcısı Olduğunun Kanıtı 13 Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Yumurtanın şifasıyla, tadıyla efsane bir nimet olduğunu biliyorduk zaten, onu akşam yemeklerine taşıyınca bunu bir kez daha anladık.

Yumurtanın değerini sadece kahvaltıda bilmek, onu sadece güne başlarken değerlendirmek haksızlık olurdu ve biz, bu haksızlığa göz yumamazdık.

Düşünsenize, akşam yorgun argın eve gidiyorsunuz, karnınız aç ve yemek yapacak mecaliniz kalmamış. E her gün dışarıdan yemek de olmaz. O zaman ne yapıyorsunuz, buzdolabının demirbaşlarından yumurtaları ortaya çıkarıyor ve şöyle en pratiğinden, akşam yemeğine yakışır enfes lezzetler hazırlıyorsunuz.

Karnınız tok, mutluluğunuz tavan sofradan afiyetle kalkıyorsunuz. Mis.

Kıymalı yumurta tarifi

Kıymalı Yumurta Tarifi

Yumurtanın akşam yemeğine en çok taşınan, bizim de sizin de en sevdiklerinizden olan hali kıymalı yumurtayı bu akşam sofranıza konuk etmek istemez miydiniz?

Biz şimdiden istedik: Kıymalı yumurta tarifi

Ispanaklı yumurta tarifi

Ispanaklı Yumurta Tarifi

Kıymalı yumurtayı seviyoruz dedik ama ıspanaklısının pabucunu da dama atacak değildik. Tadıyla herkese ıspanak yedirmeyi başaran bir lezzetten bahsediyoruz sonuçta.

Onsuz olmaz: Ispanaklı yumurta tarifi

Eggs benedict tarifi

Eggs Benedict Tarifi

Bazı yerlerde somonla hazırlandığında adı "eggs royale" olarak anılan bu nefis yemek, yumurtanın Hollandez sosla bir araya gelip efsaneleşmesi olarak tanımlanabilir aslında.

2 dilim de köy ekmeği varsa mis: Eggs benedict tarifi

Yumurtalı domates dolması tarifi

Yumurtalı Domates Dolması

Dolma deyince aklınıza hemen uzun uzun iç harç hazırlamalı, dakikalarca biber, kabak doldurmalı, bir de üstüne dakikalarca pişmesini beklemeli tarifler geliyorsa henüz bu güzeller güzeliyle tanışmamışsınız demektir.

Kolaylığın bu kadarı: Yumurtalı domates dolması tarifi

Mantarlı omlet tarifi

Mantarlı Omlet Tarifi

Omlet kahvaltıya çok yakışıyor ama akşam yemeğinde de en lezzetli kurtarıcılardan oluyor. Mesela şöyle mantar sayesinde proteini en az iki katına çıkan, doyuruculuğunu besleyiciliğiyle birleştiren nefis bir omlet yapsak ya...

Et yemeklerini aratmaz: Mantarlı omlet tarifi

Yumurtalı pide tarifi

Yumurtalı Pide Tarifi

Yumurtalı bir akşam yemeğinin en güzellerinden olur kendisi. Evet, diğerlerine göre yapması biraz daha fazla emek ister. Ama bilirsin ki, sonunda verdiğin emeği fazlasıyla geri verecektir sana.

İşte karşınızda: Yumurtalı pide tarifi

Yumurtalı otlu pide tarifi

Yumurtalı Otlu Pide Tarifi

Pideye, bugüne kadar bildiğimiz tüm güzel sözleri söylesek, ne kadar methiye düzsek az kalırdı zaten, bu güzelliği görüp de ağzımız sulanmaya, midemiz kazınmaya başlayınca tümden dilimiz tutuldu. O yüzden...

Sizi hemen tarife doğru alalım: Yumurtalı otlu pide tarifi

Ekmek çanağında yumurta tarifi

Ekmek Çanağında Yumurta Tarifi

Evde pide hamuruyla uğraşmak istemeyenleri de unutmadık tabii. Ekmekleri çanak yapıp yumurtayla buluşturduk. Kısa sürede dev lezzetler yaratmanın mutluluğunu siz de yaşayın istedik.

Hazırlaması 10 dakika: Ekmek çanağında yumurta tarifi

Patatesli omlet tarifi

Patatesli Omlet Tarifi

Bu omlette yumurta başrolü patatesle paylaşmaktan yana oldu, birlikte doyuruculuğu göklere çıkardılar.

Bir dilimiyle doyarsın: Patatesli omlet tarifi

Frittata tarifi

Frittata Tarifi

İtalyan omleti olarak da bilinen frittata, yine yumurta ve patatesin ana malzemeler sayıldığı, içinden kuru soğan, ıspanak, mantar ve kurutulmuş domates gibi tatlarında eksik edilmediği, malzemesine bol bir yemek aslında.

Hem de ana yemek gücünde: Frittata tarifi

Soğanlı menemen tarifi

Soğanlı Menemen Tarifi

Menemen soğanlı mı yapılır, soğansız mı tartışmalarında soğanın yanında durmaktan şaşmayanlara, akşam yemeği olarak bile değerlendirecekleri bu lezzetin en pratik, en kolay tarifini de verelim dedik.

Çünkü iyi ki var: Soğanlı menemen tarifi

Scotch eggs (İskoç yumurtası) tarifi

Scotch Eggs Tarifi

O çok sevdiğimiz yumurtaları, bu kez de sarıp sarmalıyor, sofraya bir sürpriz olarak çıkarıyoruz. Belki pratik bir akşam yemeği için değil ama özenle hazırladığımız sofralar için afiyetle değerlendiriyoruz.

Konuklarınızı şaşırtın: Scotch eggs (İskoç yumurtası) tarifi

Poşe yumurtalı kıymalı bazlama tarifi

Bazı lezzetleri anlatmada ne yazık ki kelimeler kifayetsiz kalıyor, mide gurultuları alıp başını giderken, iştahla yutkunurken konuşmak çok zor oluyor. İşte tam da bu yüzden misler gibi bir videoyla anlatacağız onu size.

Yine de yazılı tarif isterseniz sizi şöyle alabiliriz: Poşe yumurtalı kıymalı bazlama tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?