Yaz Saati Uygulamasına Alışamayan Bünyeleri Ayıltacak 15 Kolay Kahvaltılık Tarifi

Favorilerime
Ekle

Malumunuz, artık yaz saati - kış saati şeklinde ayarlamalar yapmıyor, tüm yılı yaz saatiyle geçiriyoruz. Bu da sabahın erken saatlerinde okula, işe gitmek için sıcacık yataklarından kalkan bünyeleri oldukça etkiliyor.

Sabah oldu, gün aydı diye kalktığımızda aslında gün aymamış, güneş henüz yüzünü göstermemiş oluyor. Hal böyle olunca sabah sabah ayılmak, güne zinde başlamak daha zorlu bir hale geliyor.

Biz de istedik ki şöyle en pratiğinden, en kolay yapılanından, en enerji vereninden kahvaltılık tariflerimizi sıralayalım, sabahları ayılmanızı, güne zinde başlamanızı kolaylaştıralım. Siz de hem kendiniz hem de çocuklarınız için bu tarifleri hazırlayıverin, güne olabildiğince güzel başlayın.

E hadi o zaman sözü uzatmadan tariflerimizi bir bir vermeye başlayalım.

Bir bardak enerji almaz mıydınız: Atom

Atom Tarifi

Sadece 5 malzemenin şıp diye blender'dan geçirilmesiyle kolayca hazırlanan bir içecek atom. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor, sabah sabah bir türlü ayılamayanların gözlerini ilk yudumuyla açıyor...

Günü aydınlatıyor: Atom tarifi

Protein olsun: Ekmek üzeri çırpılmış yumurta

Ekmek Üzeri Çırpılmış Yumurta Tarifi

Sabahları yumurta yemek gibi güzeli, besleyicisi olur mu? Alın üç yumurtayı, hazırlayın bir dilim ekmeği...

Kalanı 10 dakika: Ekmek üzeri çırpılmış yumurta tarifi

Yanına da bol bol al: Yulaflı atıştırmalık

Yulaflı Atıştırmalık Tarifi

Toplam 25 dakikada hazır edilen bu yulaflı atıştırmalıkları ister akşamdan hazırla yanına koy, ister sabah kalkar kalkmaz yap, fırına at. Emin ol, sen hazırlanana kadar fırından pişmiş bir şekilde çıkacaklar.

Enerjisi baldan: Yulaflı atıştırmalık tarifi

Pek tatlı: Muzlu çikolatalı Fransız tostu

Muzlu Çikolatalı Fransız Tostu Tarifi

Hızlı, pratik kahvaltıların aranan isimlerinden tostu bu kez Fransız usulü yapalım, içine de muz ve çikolata koyalım diyoruz. Güne mutlu başlamanın yolunu bu tarifte açıklıyoruz. En tatlı kahvaltılar...

Onunla başlar: Muzlu çikolatalı Fransız tostu tarifi

Burger dediğimize bakmayın: Hafif burger

Hafif Burger Tarifi

Biz adını burger koyduk ama sabah kahvaltısında yenebilecek nefis bir sandviç de denebilir kendisine. Dilerseniz ekmeğini akşamdan hazır edip sabah içini doldurup daha da pratik bir hale getirebilirsiniz kendisini.

Sabah kahvaltısında mutlaka doymak isteyenlere: Hafif burger tarifi

Yiyecek vakit yoksa içeriz: Elmalı smoothie

Elmalı Smoothie Tarifi

"Sabah uyanmamla evden çıkmam arasında 20 dakikadan fazla zamanım yok ki kahvaltı edebileyim" derseniz size maksimum 10 dakikanızı alacak, içindeki bal, tarçın, elma ve bademle enerjinize enerji katacak bir içecekle geliriz.

Dinçlik verme garantili: Elmalı smoothie tarifi

Mis kokularla uyanın, uyandırın: Ispanaklı omlet

Ispanaklı Omlet Tarifi

Bunca zaman sabah karanlığında uyandınız, ayılmak için bir köşeye oturup bir noktaya dakikalarca dalıp gittiniz, belki uyuklamaya devam ettiniz... Ama pek de bir işe yaramadı değil mi? Son bir gayretle girin mutfağa, 15 dakikada hazır edin omletinizi...

Hem siz ayılın hem de ev ahalisini bu lezzetle uyandırın: Ispanaklı omlet tarifi

Malzemeleri çeşitlendirmek elinizde: Milföyde yumurta

Milföyde Yumurta Tarifi

10 dakikanızı ayırıp hazırladığınız bu güzeller güzeli, fırında maksimum 15 dakikada misler gibi pişerek güneş gibi doğacak kahvaltı sofranıza. Üzerine dilerseniz peynir de ekleyip çeşitlendirebilirsiniz.

Gün asıl şimdi başlıyor: Milföyde yumurta tarifi

Mesafeli durmayın ona: Kakaolu granola bar

Kakaolu Granola Bar Tarifi

Granola söz konusu olduğunda hep bir mesafeli duruluyor. Oysa yazık, o hem karın doyurmaya hem de enerji vermeye pek hevesli. İçindeki cevizden, baldan tutun da kuru üzüme, susama her şeyiyle zindelik veriyor, kolayca yapılıyor.

Kırmayın onun hevesini, davet edin kahvaltıya: Kakaolu granola bar tarifi

Sağlıklı dev lezzet: Şekersiz muzlu pancake

Şekersiz Muzlu Pancake Tarifi

Pancake'i sadece hafta sonu kahvaltılarının mutlu sonu olmaktan çıkaralım, onu biraz daha sağlıklı, bolca doyurucu bir hale getirelim dedik.

Yaptık, oldu: Şekersiz muzlu pancake tarifi

Çocuklar okula gülümseyerek gitsin: Kalp yumurta

Kalp Yumurta Tarifi

Yaz saati uygulaması nedeniyle okula gitmek istemeyen, sabah olsa da hava karanlık olduğundan uyanmak istemeyen tüm çocuklara motivasyon, tüm çalışanlara mutluluk olur bu proteini bol kalp yumurta.

Üstelik yapımı da çok pratik: Kalp yumurta tarifi

Çünkü yumurtasız olmaz: Avokado içinde yumurta

Avokado İçinde Yumurta Tarifi

Sabah kahvaltısından yumurtayı eksik etmeye gönlümüz el vermiyor. Onun proteinini, besleyiciliğini bu kez de avokadoyla birleştirelim diyoruz.O fırında, sizi uğraştırmadan pişerken siz de güne başlamak için son hazırlıklarınızı yapabileceksiniz üstelik.

Mis, mis: Avokado içinde yumurta tarifi

Canlılık tam da böyle bir şey olmalı: Kurşun geçirmez kahve

Sabahları kahve içemeden ayılamayanları hemen böyle alalım. Bu kez, bir kahveden çok daha fazlasını vereceğiz size. İçindeki antioksidanlarla canlılık veren, sıra dışı malzemelerle bir araya gelen bir kahveden söz ediyoruz.

Enerji tavan: Kurşun geçirmez kahve tarifi

Akşamdan hazır etmeli: Havuçlu Brownie

Havuçlu Brownie Tarifi

Brownie deyince sabah sabah yenir mi diye düşünmeyin hemen. Çünkü bu brownie bildiğiniz gibi değil. İçinde şeker yok, un yok. Bunlar yerine misler gibi havuç, ceviz, kuru üzüm, pekmez var. Akşamdan yapın, sabah ister evde yiyin ister yanınıza alın.

Günün her anına: Havuçlu brownie tarifi

Malzemeleri hazır edin, gerisi bizde: Bağışıklık sistemini güçlendiren macun karışımı

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Macun Karışımı Tarifi

Kahvaltı değil belki ama sabah aç karna tüketildiğinde bağışıklık sistemini güçlendiren, vücuda dinçlik verip güne iyi başlamanızı sağlayan bir tarif var sırada. Malzemeleri hazır ettikten sonra...

5 dakikanızı bile almayacak: Bağışıklık sistemini güçlendiren macun karışımı tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

zeynepiya11 Ocak 2017 7:34
yaratıcı tarifler :)
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?