Kavurmalı Buğday Pilavı Tarifi

Kurban Bayramı'nda Kuracağınız Sofralara Çok Yakışacak Sizden Gelen 10 Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Kurban Bayramı'na az kala hamarat Yemek.com yazarlarının mutfaklarına konuk oluyor ve bayrama yakışır nefis tarifler hazırlıyoruz!

Kurban Bayramı'nda ailecek klasik bir bayram sofrası kurmak isteyenler için nefis yemekler de var, ağız tatlandırıp hoş sohbetler etmenizi sağlayacak bayram tatlıları da... Siz de şimdiden bayram hazırlıklarına başladıysanız aşağıdaki tariflere mutlaka göz atın. Defalarca kez denenmiş, tam ölçülü bu nefis tarifler bayram sofranıza çok yakışacak.

Tüm bu tarifler için hamarat yazarlarımızın ellerine sağlık diyor ve hemen başlıyoruz!

Minik bir not: "Ben de tariflerimi göndermek istiyorum, ben de Yemek.com yazarı olmak istiyorum" diyenleri şuraya da bekleriz: Yemek.com'a Nasıl Tarif Yollanır, Nasıl Yemek.com Yazarı Olunur?

  • Rezeneli bayram çöreği tarifi

Diyarbakır mutfağından çıkıp gelen bu özel hamur işi tarifi, özellikle bayram sofralarına çok yakışıyor, çayınızın yanında ikram edebileceğiniz nefis bir eşlikçiye dönüşüyor.

Ellerine sağlık MutfaktaAlkisVar bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Rezeneli bayram çöreği tarifi

  • Hatay bayram kömbesi tarifi

Hatay ve çevresinde özellikle Ramazan Bayramı'nda sıkça yapılan bu nefis lezzetle artık tanışmayan kalmasın, mis gibi kömbelerin kokusu bu bayramda da her yeri sarsın.

Ellerine sağlık ssena_celik bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Hatay bayram kömbesi tarifi

  • Sac kavurma tarifi

Artık klasikleşmiş Kurban Bayramı lezzetlerinden biri olarak kabul edilen kavurmayı böyle bir listede unutmak olmaz. Eğer kavurmanızı sacda hazırlamak istiyorsanız bu tarif tam da aradığınız tarif demektir.

Ellerine sağlık Suna Atilla bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Sac kavurma tarifi

  • Kavurmalı hünkar beğendi tarifi

Yaz aylarına denk gelen bayram sofralarının en güzel yanlarından biri de patlıcan gibi yazın en taze halini bulabildiğimiz sebzeleri de sofralarımıza dahil edebilmemiz. O zaman patlıcanlar közlensin, domatesler, biberler tezgaha çıksın!

Ellerine sağlık Sevgili_Mutfagim bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Kavurmalı hünkar beğendi tarifi

  • Kavurmalı buğday pilavı tarifi

Kavurmayla yapabileceklerinizin sınırı yok aslında ama biz şöyle daha doyurucu ve farklı olabilecek bir alternatif daha sunmak istedik, mis gibi buğday pilavıyla bir araya gelen kavurmalarla bol bereketli ve lezzetli bir bayram sofrası kurun dedik.

Ellerine sağlık ferhundeyleannegibi bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Kavurmalı buğday pilavı tarifi

  • Ay baklavası tarifi

Sunumu klasik baklavalardan çok daha farklı, tadıysa şu zamana dek yaptığınız tüm baklavaları unutturacak kadar enfes. Hamurunu da ellerimizle hazırlıyoruz. Daha ne olsun? Mis.

Ellerine sağlık Neslihan_Biber bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Ay baklavası tarifi

  • Çikolatalı baklava tarifi

Baklavayı belki de daha önce hiç böyle denememiştiniz ama bu bayram sevdiklerinize şöyle mükemmel bir sürpriz yapabilirsiniz. Özellikle çikolataya asla hayır diyemeyen bir aileniz varsa bu bayramınıza damga vuracak isim artık belli demektir.

Ellerine sağlık Serap Erol bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Çikolatalı baklava tarifi

  • Şekerpare tarifi

Görüntüsü tıpkı pastane vitrinlerinde görmeye alışık olduğumuz gibi olacak, ev yapımı olmasıyla tadına bakan herkesten tam puan alacak bir tatlı o. Baklava hazırlamakla uğraşmak istemeyenleri, baklavadan farklı bir tatlı hazırlamak isteyenleri hemen bu tarife doğru alalım.

Ellerine sağlık Melike Demir bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Şekerpare tarifi

  • Pembe beze tarifi

Bayram için bayram şekeri gibi ikramlık lezzetler arıyor, 40 yıl hatırı olacak kahvelerinizin yanında atıştırmalık bir şeyler ikram etmek istiyorsanız sizi hemen bu nefis ve nostaljik lezzetin tarifine doğru alalım.

Ellerine sağlık Ayşegül Karaman bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Pembe beze tarifi

  • Ev yapımı lokum tarifi

Ev Yapımı Lokum Tarifi

Ev Yapımı Lokum Tarifi

Bezeden daha klasik ve tatlı bir atıştırmalık isterseniz bu enfes lokum tam da ağzınıza layık demektir. Evinizdeki malzemelere göre lokumlarınızı çeşitlendirebilir, tadı tüm ev ahalisinin damağında kalacak muhteşem lokumlara imza atabilirsiniz.

Ellerine sağlık turkuaz_kitchen bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Ev yapımı lokum tarifi

Şimdiden herkes için lokum gibi tatlı, mutluluk dolu bir bayram olsun!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?