Haftanın En Takip Edilesi Yemek Blogu: Özge'nin Oltası

Favorilerime
Ekle

"Hayat engin bir deniz.
Elimde bir olta,
Yakaladığım her şey burada..."

Mayıs 2011'de blogunu şöyle basit ve içten bir yazıyla açan ve o günden beri düzenli olarak içerik üreten çok değerli bir blogger tanıtmak istiyoruz size: Özge'nin Oltası.

Yemek.com jürisinin sizler için düzenli olarak belirlediği haftanın yemek blog'u serisinde bu hafta yine pek hamarat pek çalışkan bir blogger'ımız var.

Biraz daha yakından tanıyalım kendisini. Geçen sene yazdığı üçüncü yıl kutlaması yazısında blog yazma kararını şu cümlelerle kutlamış:

3 yılın sonunda anladım ki verdiğim en doğru kararlardan biriymiş blog yazma kararı. Ev ve iş arasında sıradanlaşan hayatıma yeni dostluklar, yeni heyecanlar ekledi. Çok ama çok mutlu etti beni.

ozgeninoltasi - focaccia ekmeği

ozgeninoltasi - focaccia ekmeği

Neden takip etmelisiniz: Türkçe yemek blogları arasında bundan önceki haftalarda hep altını çizdiğimiz bir konu vardı özellikle: Çalışkan olmak. Özge'nin Oltası'nda da her hafta mutlaka yeni ve orijinal bir yemek tarifi bulabiliyorsunuz. Ve tariflerin fotoğrafları da gerçekten iyi çekilmişler, belli ki bu anlamda da yetenekli.

Ayrıca Özge, blogunda yemek tariflerinin dışında katıldığı etkinlikleri, anne-bebek konusunda tavsiyelerini, okuduğu kitapları ve izlediği filmleri de yazıyor. Arkadaşınız gibi sanki; o kendini ve yaşadıklarını anlatıyor, siz de onu dinliyorsunuz tatlı tatlı.

Yemek.com, Özge'nin Oltası'ndan öneriyor: Yazının başındaki fotoğrafta yer alan üç nefis lezzeti de önereceğiz ama birini özellikle önereceğiz.

Malum yaz gerçekten geldi artık, biz değil sıcaklar söylüyor. Bu mevsimin en güzel yanlarından biri de karadut ve Özge'nin de tavsiyesiyle karadutlu tart. Karadut sevmeyenler için ise önerimiz şipşak brownie. İsmi boşuna değil, gerçekten kolay bir yapımı var.

Bizim Özge'nin blogundan asıl önerimiz ise bol aromalı focaccia ekmeği. Tarifi incelerken burnumuza kokuları geldi çeşit çeşit aromasının. Mut-la-ka deneyin!

Özge'nin Oltası'nı özellikle Facebook ve Instagram'dan da takip etmenizi öneriyoruz. Nefis paylaşımları var, iştahınızı açacak her içeriğiyle.

Eline sağlık Özge!

Editörün notu: Sizin de kendi blogunuz varsa ya da bir arkadaşınızın, eşinizin, dostunuzun blogunu önermek istiyorsanız bu yazının altına yorum bırakmayı unutmayın. Yemek.com jürisi haftanın blog’unu seçmeye devam edecek. 8-)


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Evatolyesi14 Temmuz 2015 08:11
Bende yıllar dır zevkle takip ediyorum tebrikler
Yanıtla
Özge 22 Temmuz 2015 14:13
Yanıtla
Çok teşekkürler :)

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?