Fotoğraf: Özgür Bakır / Şaşlık Kebabı Tarifi

Türk Mutfağının Aynası Olmayı İyi Bilen Köşebaşı Tarifleri

Favorilerime
Ekle

Köşebaşı ile henüz tanışmadıysanız çok şey kaybediyorsunuz demektir. 3 kıta, 7 ülke 30 şubeye yayılan çok lezzetli bir yemek ağından bahsediyoruz. Türk mutfağını en iyi şekilde temsil eden, hatta "İstanbul’daki En İyi Kebap Restoranı" unvanına Times dergisi tarafından layık görülen bir restoran.

Biz sizin için Köşebaşı'na gittik, o leziz yemeklerinden yalnızca birkaçını aldık ve fotoğrafladık. Tariflerini de almayı unutmadık. Hepsini bir araya getirdiğimizde müthiş bir yemek şöleni ortaya çıkacağından emindik. Bizce siz de emin olun. Damak çatlatan lezzetleriyle Köşebaşı tarifleri artık karşınızda.

Yumuşacık puf puf olur: Patlıcanlı pide

D şeklinde kapatılan bir pide düşünün. Bildiğiniz pideler gibi de değil çünkü içinde patlıcan var. Hamuru da kepekli. Hem lezzetli, hem pratik, hem afiyetli hem bayılınası.

Tarifi için bir tık: Köşebaşı’ndan Patlıcanlı Pide

Lavaşın arasında pek güzel durur: Şaşlık kebabı

Güzelce marine edilen etler cız bız cızırdarken önce kokusunu tadarsınız sonra da kendisini. Bol bol soğanla pişen kebaptan sual olunmaz, lezzetli olacağı kesindir. Lavaşın arasına koyduğunuzda yiyeceğiniz yemeğin pek lezzetli olacağına emin olursunuz.

Kendisi için bir tık: Köşebaşı’ndan Şaşlık Kebabı

İnsan ilk görüşte vurulur: Patlıcanlı kebap

Köşebaşı patlıcanı seviyor, bizce siz de sevebilirsiniz. Hatta patlıcan sevmeyen varsa içinizde bu tariflerle patlıcana bayılacağınıza da eminiz. Yanında mangallanan domates ve bibere taze taze maydanozlar eşlik ediyor. Lavaş burada da şov yapmaya hazır, tetikte bekliyor.

Afiyet için bir tık: Köşebaşı’ndan Patlıcanlı Kebap

Salata ondan sorulur: Toros salata

Toros Salatası Tarifi

Toros Salatası Tarifi

Salatasız olur mu canım? Olmaz tabii ki. O güzel yemeklerin yanına bir de salata yakışır, hele bir de Toros olursa o salata pek leziz olur. Rokası, nanesi, maydanozu, domatesi. Tam bir kaşık salatası. Kaşık kaşık yiyebilin diye.

Lezzet için bir tık: Köşebaşı’ndan Toros Salatası

Damağı lezzete doyurur: Dondurmalı irmik helvası

Dondurmalı İrmik Helvası

Fotoğraf: Özgür Bakır / Dondurmalı İrmik Helvası

Geldik tatlıya, işin en tatlı kısmına. İçinde nazikçe eriyen dondurmaya geldiğinde kaşık, sevinçten havalara uçar. İncecik irmik insanın ağzında dağılır. Büyülü bir masal gibi, bir hikaye gibi bu helva. Önünde ceket ilikletir.

Son lokma için bir tık: Köşebaşı’ndan Dondurmalı İrmik Helvası


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?