https://yemek.com/tarif/limonata-teras-yaban-mersinli-cheesecake/ | Yaban Mersinli Cheesecake Tarifi

Kokoreç Pizzasından Avokado Humusuna Birbirinden Havalı Limonata Teras Tarifleri

Favorilerime
Ekle

Son zamanlarda İstanbulluların "limonata" dendiğinde aklına sadece bildiğimiz limonata değil, bir de mekan olan Limonata geliyor. Abartıyoruz sanıyorsunuz ama abartmıyoruz aslında; son zamanlarda "eğlenceli ve rahat mekan" konseptinde İstanbul'da açılan mekanların en sevilenleri arasında Limonata.

An itibarıyla Bağdat Caddesi, Nişantaşı, Etiler, Trump Towers'daki Cadde ve Akbatı AVM Bahçeşehir'de şubeleri bulunan Limonata'nın Trump'taki Limonata Teras şubesini Yemek.com ekibi olarak ziyaret ettik, üstüne bir de Limonata'nın çok sevilen yemeklerinin tariflerini aldık.

Biz pek sevdik Limonata'yı ve ekibini. Henüz gitmemiş olanlara kendilerini tavsiye edelim, zaten haberi olanlar da evde Limonata'nın tariflerini denesin diyelim.

"Biz neden düşünemedik": Kokoreç pizza

Bazı güzel fikirler vardır hayatta ve "ben neden düşünemedim" diye kıskanırsın. Bizce kokoreç pizza da öyle bir fikir. Bildiğimiz İtalyan mamülü pizza ile hamurun üzerine çok yakışacağına emin olabileceğiniz kokoreç harcı ile buluşturuyoruz ve...

Ortaya bu tablo çıkıyor: Kokoreç pizza tarifi

"Üstündeki sos nasıl bu kadar parlak oluyor": Yaban mersinli cheesecake

Cheesecake artık "dışarıda yenilen tatlı" etiketinden kurtuldu ve "evde de mis gibi yapılabilen tatlı" oldu diye düşünebilirsiniz, hakkınızdır. Ama şu yaban mersinli cheesecake'in üstündeki meyve sosuna ve kremasının yoğunluğuna bir bakın lütfen. Evde yapmak mümkün, mutlaka deneyin ama Limonata'nın yorumunu da denemeyi ihmal etmeyin.

Bizim tavsiyemiz hem evde hem dışarıda yiyin: Yaban mersinli cheesecake tarifi

"Etleri de Brezilya'dan mıymış": Brezilya usulü dana şiş

Etlerin Brezilya'dan gelmesine gerek yok efendim tabii ki. Dana bonfile alıyoruz 220 gram kadar ve Brezilya usulü marine ediyoruz, Brezilya usulü sebze garnitür ile servis ediyoruz.

Ispanak da var hem, patates de var: Brezilya usulü dana şiş tarifi

"Bu biraz deneysel": Avokado humuslu tavuk carpaccio

Tavuk Carpaccio Tarifi

Fotoğraf: Özgür Bakır / Tavuk Carpaccio Tarifi

İsmi korkutmasın, deneysel deyip de uzaklaşmayın. Humusun avokadonun yapılanı, carpaccionun tavuktan olanı. İsmi havalı, görüntüsü de öyle ve hakkını veriyor da oluşan beklentinin.

Söylerken havalı, bir de yaparken düşün: Avokado humuslu tavuk carpaccio tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?