hamarat-bloggerlar-temmuz-01

Biz de Sizi Seviyoruz: Bu Hafta Yemek.com Tariflerini Deneyen Hamarat Bloggerlar

Favorilerime
Ekle

Artık aşina olanlar vardır, Yemek.com'da her hafta düzenli olarak haftanın yemek blog'unu ve haftanın en bayıldığımız Instagram hesabını seçiyoruz.

Maksat yemekle içli dışlı olan kişileri, zevkli bloggerlar ve Instagram kullanıcıları ile tanıştıralım ve hep beraber daha nefis yemekler yapalım, daha iştah açıcı fotoğraflar çekelim, yazılar yazalım.

Yeni serimizde ise başlığımız her şeyi anlatıyor aslında: Yemek.com Tariflerini Deneyen Hamarat Bloggerlar (bkz: önceki hafta)

Bundan sonra Yemek.com tariflerini deneyip bloglarına yazan kişileri elimizden geldiğince burada konuk etmek ve okuyucularımızla tanıştırmak istiyoruz. Yapmanız gereken basit; sayıları 1500'e yaklaşan yemek tarifleri sayfamızdan hoşunuza giden bir tarifimizi yapın, nasıl yaptığınızı blogunuzda yazın ve tabii bir de bize haber edin ki size sayfamızda yer verebilelim.

O zaman hazırsanız bu haftanın hamarat bloggerlarından bahsetmeye başlıyoruz!

Cookandwalk ne yapsa güzel: Kadayıflı muhallebi

Yemek.com tarif konusunda derya deniz, nasıl olsa bulurum uyarlayabileceğim bir tarif. Bunun üzerine sitede araştırma yapmaya baladım. Bu arayış tatlı tarifleri ile başladı elbette. Seçmek çok zor olacak diye düşünüyordum ararken. Taa ki, kadayıf ve muhallebiyi birlikte görene kadar.

Cookandwalk'un sahibi Burcu Çağla Yılmaz, bizim ekip olarak şahsen bayıldığımız, tariflerini de severek takip ettiğimiz bir blogger.

Çağla, Yemek.com'da yayınlanan bir kadayıflı muhallebi tarifini denemiş, fotoğraflamış ve blogunda yazmış, ne de güzel yapmış.

Mutlaka göz atın: Kadayıflı Muhallebi

Nursen Doğan ne yapsa hoş: Elmalı milföy

Daha önce yabancı bir yayında görmüştüm bu gül gibi elmalı milföyleri. Sonra da da Yemek.com'da görünce denemeye karar verdim.

Nursen Doğan'ın Yemek.com tariflerinden seçip denediği ve blogunda yazdığı yemek elmalı milföy olmuş. Ne güzel ki Nursen Doğan bizim tarifimizin üzerine yeni fikirlerle de geliyor ve örneğin tarifte marmelat yerine şeker ve tarçın kullanmayı öneriyor.

Karar sizin, denemesi sizden: Elmalı milföy

Katia Home Deco ne yapsa lezzetli: Kabak lazanya

katiahomedeco - kabak lazanya

katiahomedeco - kabak lazanya

Pratik yemekleri seven ben yine pratik bir tarifle karşınızdayım. Bu tarif bana çok pratik çünkü ben her ay bir-iki kilo kıymayı kavurup yemeklik porsiyonlar olarak dondurucuya atıyorum. Hal böyle olunca kıymalı yemekleri hazırlamak çok kısa sürüyor. Kıymalı kabak yapmaya karar verince bugün Yemek.com da bu tarifi buldum ama biraz değiştirip şöyle ev halkının çok sevdiği lazanyaya çevirdim.

Kendi blogundan yaptığımız alıntıdan da anlayacağınız gibi Katia Home Deco, bizim fırında kıymalı kabak tarifimizi alıp kabak lazanyaya çevirmiş. Pek de güzel yapmış, böyle yaratıcı yorumlara her zaman açığız.

Kabak sevenler yaklaşabilir mi: Kabak lazanya

Eğer siz de haftanın hamarat bloggerları arasında yer alarak bu sayfada blogunuz gözüksün isterseniz, Yemek.com'un en hoşunuza giden tariflerinden birisini deneyip, blogunuzda paylaşın. Biz de size sitemizde yer verelim, sizi okuyucularımıza anlatalım. Şimdiden elinize sağlık!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?