https://yemek.com/tarif/sutsuz-irmik-helvasi/ | Sütsüz İrmik Helvası Tarifi

Hazırlaması Düşündüğünüzden Çok Daha Kolay 9 Farklı ve Pratik Helva Tarifi

Favorilerime
Ekle

Un helvasından irmik helvasına, hatta tahin helvasına, evde yapabileceğimiz o kadar farklı ve nefis helva tarifi var ki aslında.

Üstelik yapımları da öyle çok zahmetli değil, bazıları birkaç malzemeyle kolayca hazırlanıyor, bazıları kısa sürede şipşak oluyor... Sonrası mı? Sonrası mutluluk, sonrası lezzet oluyor...

Henüz ocaktan aldığınız ya da fırından çıkardığınız gibi, sıcacıkken hepsini bitirmek isteyebilirsiniz, biz baştan söyleyelim. Ve her zaman olduğu gibi hatırlatmamızı yapalım, bol bol yapıp sevdiklerinizi çaya davet etmeyi, böyle nefis lezzetlerin tadını birlikte çıkarmayı unutmayın.

E hadi o zaman buyurun, kolay helva tarifleri ile sizi hemen tanıştıralım.

  • Bal helvası tarifi

Hem hazırlaması pratik hem de belki de evde hiç denemediğiniz kadar farklı bir helva tarifi ile başlıyoruz. Malzemeleri hazır edin, kalanını el birliğiyle şipşak halledeceğiz.

Öylesine kolay ki: Bal helvası tarifi

  • Kolay un helvası tarifi

Sadece dört malzemeyle ve toplam 15 dakika pişirerek kolayca yapabileceğiniz bir un helvasından söz ediyoruz. Bugüne dek un helvasının hep çok zahmetli olduğunu düşündüyseniz ve sırf bu yüzden onunla aranıza mesafe koyduysanız bu tariften sonra işler değişecek...

Artık her gün onu yapmak isteyeceksiniz: Kolay un helvası tarifi

  • Kolay irmik helvası tarifi

Un helvasını yapmanın en pratik yolunu buluruz da ondan belki de daha çok seveni olan irmik helvasını unutur muyuz sandınız? Onu da az malzemeyle ve az vakitte hazırlamanın en lezzetli yollarını anlatacağız tabii ki.

Toplanın, başlıyoruz: Kolay irmik helvası tarifi

  • Sütsüz irmik helvası tarifi

Yukarıdaki irmik helvası tarifimiz bir hayli kolay kolay olmasına ama içinde süt var diye yapamayacak olanlar, süte alerjisi olanlar ya da o an için evinde süt bulunmayanları da unutmak olmaz. Onlar için de şöyle sütsüz de nefis olan, yine pratiklikten ödün vermeyen bir irmik helvası hazırladık.

Herkes doya doya yiyebilsin istedik: Sütsüz irmik helvası tarifi

  • Çekme helva tarifi

Şimdi klasiklerden biraz uzaklaşıyor, bilmeyenleri hemen tanıştırmak istediğimiz bir Kastamonu lezzetiyle devam ediyoruz. Sadece 3 malzemeyle hazırlanan daha güzel bir tatlı tarifi yok!

Un, pudra şekeri ve yağ varsa, bu iş tamam: Çekme helva tarifi

  • Sabuniye helvası tarifi

İsminden de anlayabileceğiniz gibi kendisi Osmanlı zamanından bugünlere miras kalan özel helva tariflerinden biri. Başrolünde yer alan badem ve buğday nişastası sayesinde böyle kıvama sahip oluyor, tatlılığını dilerseniz baldan dilerseniz toz şekerden alıyor.

Sıra dışı bir helva yapmak isteyenler hemen buraya: Sabuniye helvası tarifi

  • Süt helvası tarifi

Sadece 20 dakikanızı ayırarak, işin çok büyük bir kısmını fırına bırakarak yapabileceğiniz en ama en lezzetli helva tarifi o! Tadına bakan herkesin sizden tarifini isteyeceği, sizinse bu tarifi kimselerle paylaşmak istemeyeceğiniz kadar nefis bir helvadan söz ediyoruz.

Hadi, kolları sıvayın, hemen şimdi hazırlayalım: Süt helvası tarifi

  • Kolay tahin helvası tarifi

Onu hep dışarıdan, hazır olarak aldınız... Belki şu ana kadar evde, ellerinizle hazırlayabileceğinizi bile bilmiyordunuz ama bu tariften sonra işler değişecek, artık hazırlarını eve sokmak istemeyeceksiniz.

Hem daha kolayı hem de çok daha lezzetlisi karşınızda: Kolay tahin helvası tarifi

  • Fırında sıcak helva tarifi

Fırında Sıcak Helva Tarifi

Fırında Sıcak Helva Tarifi

Hemen yukarıdaki tarifi yapmayı alışkanlık haline getirdikten hemen sonraki adımda onu balık sofralarının mutlu sonu olan fırında sıcak helvaya dönüştürmek var. Üstelik tıpkı restoranlardaki gibi...

Kokusu tüm sofrayı sarsın: Fırında sıcak helva tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?