https://yemek.com/tarif/sutlu-pisi/ | Sütlü Pişi Tarifi

Aralık Ayı Boyunca En Çok Denenen ve Sevilen 10 Muazzam Tarif

Favorilerime
Ekle

Yılın son ayını ağız tadıyla tamamlamamıza, yepyeni bir yılı karşılamamıza sadece birkaç gün kaldı! 2019'a veda ederken, aralık ayı da bizim için nefis tariflerle, harika yemeklerle geçti.

İşte o tarifler içinden sizin en çok beğendikleriniz de aşağıdakiler oldu, bu tarifler paylaştığımız günden itibaren en çok beğenilen, en çok denenen lezzetler arasında yerini aldı.

Eğer içlerinde gözünüzden kaçanlar varsa bu tarifleri hemen şimdi kaydedip en yakın zamanda denemelisiniz!

  • Limonlu cevizli kek

İçinde süt yok ama lezzeti de pofudukluğu da tam kıvamında! Adım adım resimleriyle yapılışını da görünce ne denli pratik olduğunu fark edeceksiniz.

Ceviz ve limonun enfes uyumuyla damak çatlatır: Limonlu cevizli kek tarifi

  • Peynirli gül böreği

Hazır yufka kullanarak yapılan ama anne elinden çıkmışçasına özel ve nefis olan bir börek o. İçinin yumuşaklığı, tam ölçüsünde malzemesi ve dışının çıtırlığıyla çay saatleri onunla çok daha lezzetli.

Hazırlamak için 15 dakikanızı ayırmanız yeter: Peynirli gül böreği tarifi

  • 3 malzemeli buzluk böreği

Çat kapı gelen misafirleriniz için şipşak hazırlayabileceğiniz, karnınız acıktığında hemen buzluktan çıkarıp kısa sürede afiyetle yiyebileceğiniz bu böreği vaktiniz varken bol bol hazırlamalısınız, baştan söyleyelim.

Mutfaktaki kurtarıcınız olmaya geldi: 3 malzemeli buzluk böreği tarifi

  • Sodalı karnabahar kızartması

Bu ayın en çok sevilen tariflerinden bir diğeri de mevsimin en lezzetli ve taze isimlerinden karnabaharla hazırladığımız bu çıtır lezzet oldu. Paylaştığımız andan sonra birçok sofraya konuk olan bu lezzeti henüz denemeyenlerdenseniz...

Hemen böyle alalım sizi: Sodalı karnabahar kızartması tarifi

  • Fırında kaşarlı karnabahar

Karnabaharı kızartmak değil de şöyle fırında usul usul pişirmek, lezzetlendirmek isteyenleri de unutmadık tabii! Yine kısa sürede hazırlanan ve pratik bir yemek olarak afiyetle değerlendirebildiğiniz bu tarifi de çok sevdiniz, sık sık denediniz.

O zaman denemeyen kalmasın diyebiliriz: Fırında kaşarlı karnabahar tarifi

  • Sütlü pişi

Bu ay da en çok hamur işlerinden vazgeçemedik, onları yine kahvaltıdan çay saatlerine, acıkmaya başladığımız her an soframıza konuk ettik. Hamurundaki süt ve tereyağı ile lezzeti katlanan bu pişi gibi mesela.

Bu pofuduğa hayır demek ne mümkün: Sütlü pişi tarifi

  • Milinka

Her zaman olduğu gibi aralık ayında da bol bol farklı tarifler keşfetmekten geri durmadık, Balkanlar mutfağından sofralarımıza konuk ettiğimiz bu nefis hamur işiyle poğaça lezzetini çok farklı bir şekilde yaşadık.

Tepsiler dolusu bir poğaça düşünün: Milinka tarifi

  • Kireçte kabak reçeli

Bal kabağının o bayıldığımız tadını ve rengini tüm yıla taşımanın en tatlı yolu ise bu reçel tarifinden geçiyordu. Neredeyse tatlısını bile unutturacak kadar lezzetli bu reçeli yapmadan olmaz dedik, hemen kirecimizi hazırladık ve yaptık.

Şimdi sıra sizde: Kireçte kabak reçeli tarifi

  • Beyaz lahana turşusu

Yazın kış hazırlıkları yaptığımız gibi kışın da lezzetini tüm yıla yayabileceğimiz sebzelerin, meyvelerin peşine sık sık düşüyoruz tabii ki. Tıpkı bal kabağı gibi mevsimin en şifa dolu getirilerinden beyaz lahanayı da kavanozlara doldurmadan edemedik.

Tam ölçülü tarifiyle siz de onu çok sevdiniz: Beyaz lahana turşusu tarifi

  • Yoğrulmayan borcam çöreği

Yoğrulmayan Borcam Çöreği Tarifi

Yoğrulmayan Borcam Çöreği Tarifi

Henüz birkaç gün önce paylaşmış olsak da şimdiden birçok takipçimizin sofrasına konuk olmayı başaran bu özel hamur işi de en çok sevilenler arasında yerini aldı. Hamur yoğurmak zorunda kalmadan kolayca hazırlanan bu çöreğin üzerine ekleyeceğiniz malzemeleri çeşitlendirmek de damak tadınıza kaldı.

Her haliyle nefis: Yoğrulmayan borcam çöreği tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?