Nohuda Olan Sevginizi En Az İkiye Katlayacak 9 Farklı Humus Tarifi

https://yemek.com/tarif/koz-patlicanli-humus/ | Köz Patlıcanlı Humus Tarifi
Zeynep Çetin
Yemek yemediğim zamanları, ne yiyeceğimi düşünerek değerlendiririm.
Zeynep Çetin
254130 takipçi2286 içerik

Sıkça Yenen Konular

Cemre Özgüzel
Ağustos 4, 2020
Cemre Özgüzel
Eylül 26, 2019
Pepsi Badge
Pepsi Max
Temmuz 14
Cemre Özgüzel
Nisan 10, 2020

Nohut, tahin ve limon suyunun bir araya gelip çeşit çeşit baharatla lezzetlendiği humusu sevmeyen var mı? Sofraya çıkarılabilecek en doyurucu, en lezzetli meze o! Üstelik sadece meze olarak değerlendirmek zorunda da değiliz. İncecik doğradığımız havuçları, salatalıkları humus bandıra bandıra afiyetle bir ara öğün olarak da yiyebiliriz.

Peki onu hep aynı şekilde hazırlamak zorunda mıyız? Tabii ki hayır. Onu farklı malzemelerle, renk renk sebzelerle de bir araya getirebilir, neredeyse her gün yesek bıkmayacağımız kadar enfes ve değişik hallere getirebiliriz.

Nohuttan aldığı bolca proteinle hem çok besleyici hem de içindeki diğer tüm malzemelerin de desteğiyle çok sağlıklı olan humuslar, belki de şu ana dek hiç denemediğiniz halleriyle karşınızda!

Bu farlı humus tarifleri içinden bakalım sizin favoriniz hangisi olacak

  • Humus

En klasik humus tarifinden söz etmeden farklı tariflerimize geçmek istemedik. Onu, bu haliyle sevenler için en lezzetlisinden, tam kıvamında bir humus hazırladık.

Üzerine de şöyle bir zeytinyağı gezdirelim: Humus tarifi

  • Pastırmalı humus

Son zamanlarda restoranların menüsünde belki de en çok sipariş edilen, en çok sevilenlerden biri o oldu. Hal böyle olunca aynı hızla mutfaklarımızda da yer almayı başardı. O zaman malzemeleri hazırlayın...

Sofradakilere ziyafet hazırlayalım: Pastırmalı humus tarifi

  • Bal kabaklı humus

Bal kabağının mevsimi geçmeden, en yakın zamanda denemediniz gereken çok özel bir tarif geliyor. Humusun bu rengine, bu lezzetine ayrı bir bayılacaksınız, eminiz.

Sofrada ilk bitecek isim o olacak: Bal kabaklı humus tarifi

  • Pancarlı humus

Humusu renklendirmeye, farklılaştırmaya, daha da lezzetli bir hale getirmeye kararlıyız! Tam da bu yüzden pancardan destek alıp onu böyle iştahı katlayan, ilk kez gören herkesi şaşırtan bir hale dönüştürdük.

Tadına doyamadık, kaşıklamayı bırakamadık: Pancarlı humus tarifi

  • Köz patlıcanlı humus

koz-patlicanli-humus-tarifi

Patlıcanla, hele ki köz patlıcanla hazırlanan bir tarifin zaten lezzetsiz olma ihtimali yok ama iş humusa gelince olaylar daha da ciddileşiyor, sofradakiler arasında kapışılacak, "Son kaşık benim" kavgasına neden olacak bir lezzete dönüşüyor.

Humus sevmeyenler bile ona bayılıyor: Köz patlıcanlı humus tarifi

  • Zencefilli humus

Klasik humus tarifine yapacağınız ufacık bir dokunuştan söz ediyoruz aslında. Zencefilin işin içine dahil olmasıyla humusun lezzeti öyle bir katlanıyor, zaten sağlıklı olan humus boğazınıza, midenize ve tüm vücudunuza öyle faydalı bir hale geliyor ki deneyince ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Zencefilin desteğiyle sadece lezzeti değil faydası da katlansın: Zencefilli humus tarifi

  • Kıymalı humus

Sofrada mutlaka et görmek isteyenleriyse hemen böyle alalım. Humusu bir meze, bir atıştırmalık olmaktan çıkarıp adeta pratik bir yemeğe dönüştüren bu tarifi mutlaka bir köşeye kaydedelim. Çünkü o...

Zamanınız azken imdadınıza yetişmeye hazır: Kıymalı humus tarifi

  • Fesleğenli humus

"Yeşil humus mu olurmuş?" demeden önce bu tarifi mutlaka denemelisiniz. içine dahil olan fesleğenle sadece görüntüsü değil lezzeti de değişiyor. Bu ferahlığı başka hiçbir humus tarifinde bulmak mümkün olmuyor.

Hem nefis hem de çok ferah: Fesleğenli humus tarifi

  • Yer fıstıklı safranlı humus

Yer Fıstıklı Safranlı Humus Tarifi

Yer Fıstıklı Safranlı Humus Tarifi

Farklı humus tariflerimize sizden de destek gecikmedi ve hamarat Yemek.com yazarlarımızdan Handan Akkoç'un mutfağından çıkan bu nefis humus kalplerimizi daha görüntüsüyle çaldı.

Bu enfes tarif için çok teşekkür ederiz: Yer fıstıklı safranlı humus tarifi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?