https://yemek.com/tarif/tarcinli-barbunya/ | Tarçınlı Barbunya Tarifi

Şu Zamana Dek Yaptıklarınızdan Çok Daha Farklı ve Lezzetli 10 Bakliyat Yemeği

Favorilerime
Ekle

Kuru fasulyeden barbunyaya, nohuttan mercimeğe bakliyat yemeklerini çok seviyor, onları sık sık soframıza konuk ediyoruz zaten ama durum bu kez biraz daha farklı olacak! Bu kez, belki de şu zamana dek denemediğiniz değişik bakliyat yemeklerinden söz edeceğiz, onlar sayesinde sofranıza nasıl hem tanıdık hem de farklı lezzetler çıkarabileceğinizi anlatacağız.

Hiç endişeniz olmasın, bu halleri klasiklerini aratmayacak, hatta birçoğunu farklı malzemelerle çeşitlendirmeyi çok sevip hep bu şekilde pişirmek isteyeceksiniz.

Yanına tıpkı klasiklerinde olduğu gibi pilav, turşu ya da cacık çıkarabilir, kısa sürede lokum gibi pişen bu bakliyat yemekleriyle sofradaki herkesi doyurabilirsiniz.

Hadi o zaman bol proteinli bu nefis lezzetlerle sizi hemen baş başa bırakalım.

  • Sebzeli nohut tarifi

Nohutu ya sade ya da etli olarak hazırlamaya alışık bünyeleri biraz şaşırtacak ama içindeki rengarenk ve şifa dolu sebzeler sayesinde nasıl lezzetlendiğini ilk lokmada fark edeceğiniz bir tarif o.

Çok da ekonomik üstelik: Sebzeli nohut tarifi

  • Kıymalı mercimek köftesi tarifi

Çay saatlerinin göz bebeği mercimek köftelerinden söz etmiyoruz bu kez. Kıymayla bir araya gelen ve tek başına nefis bir ana yemek olarak değerlendirebileceğiniz bir mercimek köftesi tarifi var karşınızda. "Et yemeden doyamıyorum" diyenler, baklagillerden de vazgeçemeyenler bu tarifte buluşuyor.

Hemen bu akşam için hazırlanıyor: Kıymalı mercimek köftesi tarifi

  • Mercimekli borani tarifi

Mercimekle mantıya benzer lezzetler de yakalamak mümkün. Üstelik düşündüğünüzden çok daha kolay, çok daha ekonomik bir şekilde.

Buyursunlar, sizi bu tarafa doğru alalım: Mercimekli borani tarifi

  • Pratik kıymalı barbunya tarifi

Hazırlaması 5, pişirmesi de maksimum 15 dakikanızı alacak çok kolay bir tarif var sırada. Siz malzemeleri bir araya getirin, kalanını el birliğiyle şipşak halledelim.

İşte bu kadar: Pratik kıymalı barbunya tarifi

  • Fırın poşetinde kuru fasulye tarifi

Bir bakliyat yemeğini sadece içine çeşit çeşit malzeme kayarak değil pişirme usulünü değiştirerek de nefis bir farklılık oluşturabilirsiniz. Mesela onu daha önce fırın poşetinde yapmayı denemiş miydiniz?

Lokum gibi oluyor, damakta eriyor: Fırın poşetinde kuru fasulye tarifi

  • Körili mercimek yemeği tarifi

Mercimek ve eriştenin bir araya geldiği tüm tariflere bayılıyor, onları özellikle çorbalarda birlikte kullanmayı çok seviyoruz ama bu hali en sevdikleriniz arasında üst sıralarda olacak, eminiz. Tek bir baharat bu kadar mı enfes bir farklılık katar...

Bu kadar mı lezzetlendirir: Körili mercimek yemeği tarifi

  • Kerevizli nohut yemeği tarifi

Kereviz sevmeyenlere bile onu afiyetle yedirecek bir tarifle devam edelim şimdi de. Tam kıvamında pişen nohutlar damakta eriyor, ona eşlik eden kerevizler mideyi ferahlatıyor.

Mükemmel uyum: Kerevizli nohut yemeği tarifi

  • Beluga mercimek köftesi tarifi

Şimdi de değişikliği bakliyat tercihimizde yapıyor, son yıllarda ülkemizde de popüler hale gelmeye başlayan, simsiyah rengiyle önce bir şaşkınlık yaratsa da ardından lezzeti ve faydalarıyla kendini sevdirmeyi başaran beluga mercimeğine sözü bırakıyoruz.

Top top oluyor, tavadaki yerini alıyor: Beluga mercimek köftesi tarifi

  • Tarçınlı barbunya tarifi

Zeytinyağlı barbunya sınıf atlıyor. Mis gibi kokusuyla dahil olduğu her lezzeti renklendiren tarçınla lezzetine lezzet ekleniyor. Tek başına muazzam bir öğün olur.

Hem hafif hem de doyurucu bir alternatif arayanlar için geliyor: Tarçınlı barbunya tarifi

  • Nohut burger tarifi

Peki ya içinde kıyma kullanmadan, sadece nohutla enfes bir burger köftesi yapmaya ne dersiniz? Çünkü böylesi çok daha ekonomik, çok daha lezzetli ve pratik.

Püf noktaları Ferhat Şef'ten gelsin: Nohut burger tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?