Tavuklu Tel Şehriye Salatası Tarifi

''Salata Dediğin Karın Doyurmaz'' Diyenleri Haksız Çıkaracak Çok Doyurucu 8 Şehriyeli Salata Tarifi

Favorilerime
Ekle

Şehriye sadece pilavlarda, çorbalarda kullanılır sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Zira şehriye salatalara da çok yakışıyor, üstelik o kadar doyurucu salatalara dönüşüyor ki ana öğün olarak bile yenebiliyor.

"Salata dediğin karın doyurmaz" diyenleri haksız çıkaracak, hepsi birbirinden besleyici ve doyurucu, üstelik sunumuyla da övgüleri toplayan şehriyeli salata tarifleri öyleyse karşınızda!

Buyursunlar.

  • Şehriyeli tavuk salatası tarifi 

İçerdiği şehriye, tavuk ve mantar gibi öğeler sayesinde doyuruculukta üstüne kimseyi tanımayan bu salata her öğüne yakışacak güzellikte. Haydi o zaman nefis bir salata hazırlamaya.

İçinde yok yok: Şehriyeli tavuk salatası tarifi

  • Yıldız şehriye salatası tarifi 

Şehriye denince aklınıza hemen tel şehriye gelmesin. Şekliyle içine girdiği her yemeğin havasına hava katan yıldız şehriye şimdi porsiyonluk, nefis bir salataya imza atıyor.

Sofranın yıldızı: Yıldız şehriye salatası tarifi

  • Arpa şehriye salatası tarifi 

Yıldız şehriyeden farklı bir şehriye türüne geçiyor ve bu sefer arpa şehriyelerle sofranın ortasında parıl parıl parlayacak bir salata hazırlıyoruz. Çoban salatası onu kıskandı.

Her şeyden biraz: Arpa şehriye salatası tarifi

  • Üç renkli brokoli salatası tarifi 

Pasta görünümlü bir salata o! Her katında ayrı bir lezzet barındıran üç renkli brokoli salatası sunumuyla da gözlerden kalpler çıkaracak, misafirlerinize şov olacak.

Kat kat lezzet: Üç renkli brokoli salatası tarifi

  • Tavuklu tel şehriye salatası tarifi 

Çok doyurucu, çok hafif ve nefis lezzette bir salata o. Altın günlerinden akşam yemeklerine her öğüne yakışacak bu salatanın tek tabağıyla tıka basa doymamak imkansız.

Besleyici salata: Tavuklu tel şehriye salatası tarifi

  • Yoğurtlu arpa şehriye salatası tarifi 

Makarna salatasını her öğünde yemeyi seviyoruz peki ya neden şehriyeyi de böyle değerlendirmeyelim. Meze olarak da değerlendirebileceğiniz yoğurtlu arpa şehriye salatası sunumuyla da sofranıza farklılık getirecek.

Şimdi makarna salatası düşünsün: Yoğurtlu arpa şehriye salatası tarifi 

  • Tavuklu köz patlıcanlı yoğurt salatası tarifi 

Hiç tavuk, közlenmiş patlıcan, arpa şehriye ve yoğurt bir araya gelir de kötü olur mu? Tüm malzemelerin nefis uyumundan oluşan bu salata sohbeti bol sofralara da çok yakışacak.

Uzun uzun oturulan masalara: Tavuklu köz patlıcanlı yoğurt salatası tarifi

  • Pirinçli tavuk salatası tarifi 

Pirinçli Tavuk Salatası Tarifi

Pirinçli Tavuk Salatası Tarifi

İster öğle yemeğinde, ister akşam yemeğinde afiyetle yiyebileceğiniz bu bol sebzeli salata tavuk-pilav yemek isteyip bir yandan da formunu korumak isteyenler için. İşin güzel yanı bu salata çok ama çok doyurucu.

Bol yeşillikli: Pirinçli tavuk salatası tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?