https://yemek.com/tarif/firinda-patates-pureli-tavuk-sote/ | Fırında Patates Püreli Tavuk Sote Tarifi

İçindeki Patates Püresi Sayesinde Çok Daha Doyurucu ve Şık Olan 9 Farklı Yemek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Patates püresini çok seviyor, ana yemeklerin yanında ikram etmeye de, onun sayesinde şöyle dolu dolu tabaklar hazırlamaya da bayılıyoruz ama bu kez işler biraz daha değişsin istiyoruz. Bu kez patates püresini yemeklerin doğrudan içine dahil ediyor, başrolü ona veriyoruz.

Bu patates püreli tarifler, hem sofralarına farklılık katmak hem de tüm konuklarını mutlu etmek isteyenler için biçilmiş kaftan. Neden mi? Çünkü içlerinde bolca patates püresi olduğu için çok daha doyurucu ve çok daha lezzetliler!

Sunumları derseniz, klasik bir şekilde yanına patates püresi koyduğumuz nice tabaktan çok daha iştah açıcı olduğunu söyleyebiliriz. O zaman ne duruyoruz, sizi daha fazla merakta bırakmadan bu özel tariflere doğru alalım.

  • Püreli tepsi köftesi tarifi

Köfte ve patates birbirine zaten çok yakışıyordu ama bu hali tam da sofralara şenlik bir lezzete dönüştü. En özel misafirlerinize bile gururla ikram edebilir...

Herkesten tam puan alabilirsiniz: Püreli tepsi köftesi tarifi

  • Fırında patates püreli tavuk sote tarifi

Klasik tavuk sotenin hem lezzetini hem de doyuruculuğunu en az iki katına çıkarmak için de patates püresi yardıma koşmaya hazır. Tavuk ile olan muhteşem uyumundan uzun uzun söz etmiyoruz bile.

Böylesi çok daha şık, çok daha doyurucu: Fırında patates püreli tavuk sote tarifi

  • Beykoz kebabı tarifi

Evde yapılabilecek en lezzetli kebaplardan biri olmasına rağmen ne yazık ki kendisi diğer birçok kebaba göre çok daha az biliniyor. Oysa kendisi en az orman kebabı kadar sık evlere konuk olmayı hak ediyor.

Onu tanımayan, denemeyen kalmasın: Beykoz kebabı tarifi

  • Dolgulu patates kroket tarifi

Daha önceki öğünlerden artan patates pürelerini değerlendirmenin yolu da bu nefis tariflerde saklı aslında. Bakınız, hiç israf etmeden, artanları değerlendirerek şöyle dışı çıtır, içi yumuşacık kroketler hazırlayabilirsiniz mesela.

Hadi yapalım: Dolgulu patates kroket tarifi

  • İçi patates püreli köfte tarifi

Akşam yemeğinde ne pişireceğinizi uzun uzun düşünmek zorunda kaldığınızda aklınıza bu tarif gelsin. Hem alışık olduğunuz malzemelerle hazırlanıyor hem de alışık olduğunuzdan çok daha farklı ve nefis bir lezzet sunuyor.

Sürprizi içinde saklı: İçi patates püreli köfte tarifi

  • Fırında kıymalı patates püresi tarifi

Nefis bir kıymalı harç, tam kıvamında bir patates püresiyle buluşuyor. Fırındaki enfes yolculuklarının sonunda sofraya ihtişamlı bir ana yemek olarak çıkıyorlar.

Tek başına dev bir menü: Fırında kıymalı patates püresi tarifi

  • Patates mantısı tarifi

Püre haline getirdiğiniz patatesleri önce güzelce baharatlayıp lezzetine lezzet katıyor ve çanak haline getiriyoruz, bu lezzetleri çanakların içini de tabii ki ona en çok yakışan isimlerden olan kıymalı harçla buluşturuyoruz.

Üzerinden de yoğurt sosu eksik etmiyoruz: Patates mantısı tarifi

  • Patates çanağı tarifi

Kırmızı et, kıyma tüketemiyor ya da tüketmeyi tercih etmiyorsanız onu şöyle de hazırlayabilirsiniz. İster çay saatlerinizde, isterseniz öğle ya da akşam yemeklerinde sofrada ona yer verebilirsiniz.

Günün her saati afiyetle yenir: Patates çanağı tarifi

  • Patates püreli, limonlu tavuk tarifi

Patates Püreli, Limonlu Tavuk Tarifi

Patates Püreli, Limonlu Tavuk Tarifi

Adeta dışarıda yedikleriniz kadar özel bir lezzet hazırlamak isterseniz işte aradığınız o güzellik tam da karşınızda duruyor. Tavuk, daha önce belki de hiç denemediğiniz bir haliyle ve bolca patates püresiyle tabaklara doluyor.

Tabağı silip süpürmek isteyeceksiniz: Patates püreli, limonlu tavuk tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?