Nohutlu Soğuk Çorba Tarifi

İftar Sofralarının En Bereketli ve Lezzetli Başlangıcı Olacak 10 Buğdaylı Çorba Tarifi

Favorilerime
Ekle

Sofralarımızın en lezzetli açılışı, şifa dolu ve doyurucu çorba tariflerinden söz edeceğiz bugün. Ramazan da gelmişken farklı ve besleyici çorba tarifleri keşfetmek isteyenler için sık sık yaptığımız o güzelim mercimek çorbasını dahi unutturacak kadar lezzetli, buğdayla yapılan nefis çorba tariflerinden...

Tek bir kasesiyle afiyetle doyuracak, mideyi çok yormayacak bu ekonomik ve nefis buğdaylı çorba tariflerini iftar sofranızda gönül rahatlığıyla servis edebilir, hatta kalırsa sahurda bile onları afiyetle içebilirsiniz. Doyuruculuğunu buğdaya borçlu bu çorbaların içinde çeşit çeşit sürpriz malzeme de sizi bekliyor üstelik.

Buyursunlar, sizi hemen aşağıdaki buğdaylı çorba tariflerine doğru alalım, içlerinden damak tadınıza en çok uyanları seçin, hemen mutfakta buluşalım!

  • Buğday çorbası tarifi

Buğday, mercimek ve şifa dolu tavuk suyu aynı tencerede buluşuyor, yoğurtlu terbiyesiyle kıvamı tam yerinde oluyor. Kaşıklamaya doyamayacağınız farklı ve enfes bir çorba geliyor.

Dumanı üzerinde sofradaki yerini alıyor: Buğday çorbası tarifi

  • Ayran aşı tarifi

Daha ferah, şöyle serin serin içebileceğiniz bir çorba tarifi isterseniz ayran aşı çorbası tam size göre demektir. Ferahlığını yoğurt ve dereotundan, doyuruculuğunu buğday ve nohuttan alıyor...

Tek kasesiyle afiyetle doyuruyor: Ayran aşı çorbası tarifi

  • Ispanaklı buğday çorbası tarifi

Salçalı ve yoğurtlu klasik buğday çorbalarından da farklı lezzetlere uzanalım şimdi. Ispanağı herkese sevdirecek kadar iddialı bir lezzete sahip bu çorba, hem bolca vitamin hem de bolca lezzeti aynı kasede buluşturmanızı sağlayacak.

Afiyet, şifa olacak: Ispanaklı buğday çorbası tarifi

  • Köme çorbası tarifi

Mutfağımızın en bereketli malzemelerinden buğday, Anadolu mutfağında da birçok çorbanın içinde kendine yer buluyor, o lezzetler içinde Kırşehir mutfağından çıkan bu nefis köme çorbası da lezzetiyle farkını ortaya koyuyor.

İçinde yok yok: Köme çorbası tarifi

  • Yarma çorbası tarifi

Yarma buğdaylarımızı önceden suda bekletip çorbanın içinde tam kıvamında pişmesini sağlıyor, sofradaki herkes için nefis bir başlangıç hazırlıyoruz.

En bereketli çorbalardan birine dönüşüyor: Yarma çorbası tarifi

  • Alaca çorba tarifi

Şimdi de rotamızda Gaziantep var! Mutfağından çıkan her bir lezzete bayıldığımız Gaziantep'in az bilinen ama bir an önce keşfedilmesi gereken bu enfes çorbasıyla tanışmak için sebebiniz çok.

Hiç vakit kaybetmeden sizi böyle alalım: Alaca çorba tarifi

  • Buğdaylı soğuk çorba tarifi

Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte çorbaları sofralarımıza daha az konuk etmeye başlıyoruz, oysa onları soğuk olarak da hazırlayıp afiyetle değerlendirebiliriz.

Bakınız tam olarak şöyle: Buğdaylı soğuk çorba tarifi

  • Köy çorbası tarifi

Daha bol malzemeli, adeta ana yemek gücünde bir çorba hazırlamak isterseniz sizi de hemen bu tarifimize doğru alabiliriz. İçinde sadece buğday değil, nohuttan yeşil mercimeğe, kereviz sapından havuca çeşit çeşit lezzet var.

Şifa dolu: Köy çorbası tarifi

  • Toyga çorbası tarifi

Farklı yörelerde içine değişik lezzetler ilave edilerek, ufak farklılıklarla hazırlanan, mutfağımızın en özel, en yöresel çorbalarından birinde sıra.

Sofranızda ona da mutlaka yer ayırın: Toyga çorbası tarifi

  • Nohutlu soğuk çorba tarifi

Nohutlu Soğuk Çorba Tarifi

Nohutlu Soğuk Çorba Tarifi

Soğuk çorba fikrini sevdiyseniz az malzemeyle çok pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu haliyle de bir an önce tanışın deriz.

Hazırlaması 10 dakikanızı alacak: Nohutlu soğuk çorba tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?