Tantuni Tarifi

"Bugün Ne Pişirsem" Diye Kara Kara Düşünmekten Kurtaran Tariflerle Dolu 1 Haftalık Menü

Favorilerime
Ekle

"Ne pişirsem?" derdine hep birlikte çareler bulduğumuz haftalık menümüz her hafta olduğu gibi bugün de fırından sıcak sıcak çıktı! Ve her hafta olduğu gibi yine et ve tavuk yemeklerinden sebze ve baklagillere, hafif seçeneklerden balık sezonunun açılışının hakkını verebileceğiniz balık tariflerine içinde yok yok.

Siz de evdeki malzemelerinize ve damak tadınıza en uygun olanları hemen seçip bir haftalık menünüzü oluşturabilir ya da bu listeyi şimdi kaydedip hafta içi ihtiyaç duyduğunuz her gün hızlıca bakabilirsiniz.

Hepimiz için sağlıkla geçecek mutluluk ve lezzet dolu bir hafta olsun!

 • Pazartesi: Közlenmiş patlıcandan karnıyarık tarifi

Mutfağımızın en klasik ve sevilen lezzetlerinden olan karnıyarığı bu kez patlıcanları kızartmadan hazırlıyoruz. Közlenmiş patlıcanların o kendine has enfes tadıyla hazırlanan bu karnıyarıklar klasiğinden bile lezzetli oluyor. Üstelik fazla yağ pişmeden hazırlandığı için çok da hafif oluyor.

Böylesini daha çok seveceksiniz: Közlenmiş patlıcandan karnıyarık tarifi

 • Salı: Buffalo soslu kanat (Buffalo wings) tarifi

Acı severler başta olmak üzere tavuk kanatları en lezzetli şekilde değerlendirmek isteyen herkesi bu tarife doğru alalım. Muazzam sosuyla tadı damağınızda kalacak tavuk yemekleri hazırlamak bazen işte bu kadar kolay.

Bu reçeteyi mutlaka tarif defterlerinize kaydedin: Buffalo soslu kanat (Buffalo wings) tarifi

 • Çarşamba: Haşlamadan patates kavurma tarifi

Her akşam kallavi sofralar kuracaksınız, çorbasından ana yemeğine, salatasından tatlısına dolu dolu bir menü oluşturacaksınız diye bir şart yok tabii ki. Zaman zaman insan ne yemek yapacak enerjiyi kendinde bulabiliyor ne de zamanı. İşte tam da böyle anlarda acıkan karnınızı afiyetle doyurabileceğiniz çok pratik bir tarif var sırada.

Üzerine de yoğurt sos gelsin, mis: Haşlamadan patates kavurma tarifi

 • Perşembe: Kıbrıs köftesi tarifi

Daha videosunu izlerken karnınızdan gurultular yükselmeye başlayacak, bu köfte bir kez tadına bakanlarda dahi bağımlılık yapacak.

Her gün olsa bıkmadan yenir: Kıbrıs köftesi tarifi

 • Cuma: Asma yaprağında sardalya tarifi

Malum, balık sezonu açıldı, mis gibi balıklar tezgahlarda yerini almaya başladı. Siz de haftanın en azından 1 gününü bu bol omega-3'lü sağlık dolu lezzete ayırmak isterseniz hemen şu tarifte buluşabiliriz.

Cuma günü efsane bir balık sofrası kuruyoruz, buyurun lütfen: Asma yaprağında sardalya tarifi

 • Cumartesi: Harem güveci tarifi

Tam kıvamında arpa şehriyesi, etli mis gibi harcı, üzerine gelen beşamel sos ve uzadıkça uzayan kaşar peyniriyle harem güveci en özel sofranıza dahi çok yakışacak, çok özel, pek leziz bir tari.

Güveçleri çıkarın, yapmaya başlayalım: Harem güveci tarifi

 • Pazar: Tantuni tarifi

Canımız her tantuni yemek istediğinde belki kalkıp Mersin'e gidemeyiz ama evde de en lezzetli şekilde tantuni hazırlamayı öğrenebiliriz. Bakınız olaylar şöyle gelişiyor...

Sonu ise lokma lokma mutluluk oluyor: Tantuni tarifi

 • Değişik seçenekler isterseniz: Patlıcan sarma ve incirli salata tarifi

Haftanın her günü için farklı bir seçenek sunduk ama siz daha değişik alternatifler isterseniz tabii ki onlardan da söz etmeden geçmek istemeyiz. Örneğin evdeki patlıcanlarla şöyle tadı damakta kalacak ama klasiklerin dışında olacak bir tarif hazırlamak isterseniz bu tarifi mutlaka denemelisiniz.

Patlıcana hayran olmak için bir sebep daha: Patlıcan sarma ve incirli salata tarifi

 • Börülceler dahi şaşkın: Taze börülce mücveri tarifi

Patlıcandan sonra şimdi de sırada börülceler var. Onlardan sürekli salata yapmaktan sıkıldıysanız, "Bu börülceleri farklı olarak nasıl değerlendirebilirim?" diye düşünüyorsanız aradığınız tarif tam da karşınızda duruyor demektir.

Hiç vakit kaybetmeden denemelisiniz: Taze börülce mücveri tarifi

 • Balığın kolay hali: Ton balıklı yaz salatası tarifi

Balık sezonu açılsa da aramızda gidip taze balık almaya üşenenler, ev balık kokmasın diye alıp pişirmeyecek olanlar var, biliyoruz. Hem onlar hem de kolaylık arayan herkes için balık yemenin en pratik hali ton balığıyla muazzam bir salata yapıyoruz.

Hem de soframızda yaz mevsimini yaşamaya devam ediyoruz: Ton balıklı yaz salatası tarifi

 • Kat kat tat: Lazanya tarifi

Kendinizi şımartmak, ev ahalisine lezzet dolu bir sürpriz yapmak istediğinize aklınıza hemen bu tarif gelsin. Kat kat lazanya yapraklarının arasına gelen nefis harca ve onlara eşlik eden beşamel sosa hayır demek ne mümkün.

Bir oturuşta dilimlerce yemek isteyeceksiniz: Lazanya tarifi

 • Dışı da afiyetle yenecek: Kıymalı biber dolması tarifi

Kıymalı Biber Dolması Tarifi

Kıymalı Biber Dolması Tarifi

Bazıları biber dolmasının sadece içini yiyor, dışını bırakıyor, biliyorsunuz. İstedik ki bu sorunu ortadan kaldıracak kadar lezzetli olacak bir biber dolması yapalım, içiyle, dışıyla damak çatlatsın...

Kimse tabakta tek bir pirinç tanesi bile bırakmasın: Kıymalı biber dolması tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?