2017nin-en-iyi-instagram-hesaplari-9-one-cikan

2017'nin Tek Bir Fotoğrafıyla Bile İştah Açan En Lezzetli 10 Instagram Hesabı

Favorilerime
Ekle

2018'i karşılamamıza günler kala, şöyle bir dönüp 2017'ye bakalım, bu yılı nasıl geçirmişiz bir değerlendirelim istedik, ortaya çıkan sonuçlar yüzümüzde kocaman bir gülümseme olmaya yetti.

Yemek.com olarak bizi mutfağınıza davet ettiğiniz, sofralarınıza kabul ettiğiniz her gün için tek tek teşekkür ederiz.

Gelelim konumuza, yani bu yıl boyunca paylaştığı her fotoğrafa dakikalarca baktığımız, videolarına hayran kaldığımız, mekan önerilerini duyunca hemen kalkıp denemek istediğimiz, istediğiniz Instagram hesaplarına!

Sıkı takipçilerimiz zaten biliyor, yıl boyunca sık sık sizlere takip edilesi Instagram hesaplarını tanıtmaya çalışıyor, bu lezzetlerden mahrum kalmayın istiyoruz. İşte bu kez yılın "en"leriyle birlikteyiz.

2017 yılı boyunca tek bir fotoğrafıyla bile karınları acıktıran, koşar adım mutfağa sürükleyen bu Instagram hesapları içinden hala takip etmedikleriniz varsa bir dakika daha kaçırmadan takip butonuna basın deriz.

Yalnız her zamanki uyarımızı da yapmadan geçmeyelim, tok karnına takip ediniz.

Minik bir not: Üzerinden bal damlayan, mis kokular yükselen bu Instagram hesaplarını herhangi bir kriter gözetmeden alt alta sıraladık. Çünkü zaten hepsi birbirinden lezzetli ve takip edilesi.

neomutfak

Neden takip etmeli: Birbirinden şahane tatlılar, pratiklikte sınır tanımayan tarifler, mutfağınıza bambaşka bir hava katacak lezzetler ve ev yapımı efsane ekmekler... Üstelik bu saydıklarımız sadece küçük bir kısmı öyle diyelim. Görünce "Ben de istiyorum." diyeceğiniz her türlü lezzetin tarifini de en ince ayrıntısına kadar bulabiliyorsunuz üstelik. Daha ne olsun?

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: neomutfak

yemekfilozofu

Neden takip etmeli: Bir lezzetin ardından mekan mekan gezmekten asla bıkmayacak gurmeleri böyle alalım. Çünkü bu Instagram hesabında gördüğünüz her lezzeti tatmak, önerilen her mekana gitmek isteyeceksiniz, eminiz. Haydi, hiç vakit kaybetmeden...

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: yemekfilozofu

gurmeakademi

Neden takip etmeli: Mutfak kültürünüzü geliştirmek, çok sevdiğiniz lezzetler hakkında da bugüne dek hiç bilmediğiniz, tanımadığınız tatlar hakkında da şahane bilgiler edinmek için takip etmelisiniz mesela. Göreceğiniz birbirinden nefis yemek fotoğraflarından, harika mekan önerilerinden söz etmiyoruz bile, öyle diyelim.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: gurmeakademi

pastalin

Neden takip etmeli: "Sizden bile yemek yaparım." diyecek kadar iddialı, sevimli ve nefis bir Instagram hesabı karşınızda. Rengarenk sofralar kuruyor, pratik önerileri ve şahane tarifleriyle mutfaklara lezzet saçıyor. Yoksa siz hala takip etmiyor musunuz?

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: pastalin

gurmecanlar

Neden takip etmeli: En tok anınızda bile karnınızı acıktıracaklar, paylaşımlarıyla iştahınızı kabartacaklar. Ama hiç endişe etmeyin, hangi lezzet nerede yenir hepsini bir bir paylaşacaklar. Bir nevi yeni lezzet rehberiniz olacaklar, bizden söylemesi.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: gurmecanlar

blondiecheff

Neden takip etmeli: En tok anınızda bile acıkmanıza sebep olacak kadar lezzetli yemek fotoğrafları ve o fotoğraflardaki sıra dışı ve enfes tatları evde kendi ellerinizle yapmanızı sağlayacak detaylı tarifler... Sözün kısası, takip etmeyen çok şey kaybeder.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: blondiecheff

sagliklimutfak

Neden takip etmeli: Sağlıklı beslenmeyi aklının ucundan bile geçirmeyen insanları dahi ikna edebilecek türden lezzetleri ve tarifleriyle bu Instagram hesabı 2017'de mutfaklara bolca sağlık, lezzet ve renk kattı. Sözün özü, 2018 yılına sağlıkla girmek bir takip butonu kadar uzağınızda, bizden söylemesi.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: sagliklimutfak

gamzemutfakta

Neden takip etmeli: Yemek fotoğraflarına özel ilgisi olanlar, tatlılar söz konusu olduğunda kendine dur diyemeyenler buraya. İlham saçan bu Instagram hesabını takip etmeye başladıktan sonra mutfaktan sanat eserinde tatlar çıkarmaya başlayabilirsiniz, öyle diyelim.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: gamzemutfakta

mutfaktamimarvar

Neden takip etmeli: Bir mimarın ellerinden çıkan yemeklere, o yemeklerin şahane fotoğraflarına davetlisiniz. Dilediğiniz lezzetin tarifini de en ince ayrıntısına kadar bulabiliyorsunuz üstelik. Daha güzeli zor bulunur, baştan söyleyelim.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: mutfaktamimarvar

aycainwonderland

instagram

instagram

Neden takip etmeli: Sağlıklı beslenenlerin, formuna dikkat edenlerin, diyet yapanların favori adreslerinden olan bu Instagram hesabında, birbirinden şahane ve sağlıklı tarifler buluyor, önerilerle beslenme düzeninize dair nefis değişiklikler yapabiliyor, yemeden önce iki kez düşünmeyi bile öğreniyorsunuz. Mis.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: aycainwonderland


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Gurmex7 Haziran 2018 17:33
Türkiye'nin en kapsamlı gurme gezi sitesi Gurmex yok listede eksik olmuş. 2 doktor 7 mühendis 70 ülkeden içerik paylaşıyorlar. :) https://www.instagram.com/gurmexcom
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?