Üç Malzeme Yeter: Saçları 1 Ayda Gözle Görülür Şekilde Uzatan Efsane Karışım

Favorilerime
Ekle

Uzun saçlı olmak, özellikle bazılarımız için çok önemli, doğruya doğru. Şöyle gürül gürül, uzun mu uzun saçları olsun isteyenlerin sayısı hiç az değil üstelik.

Bir de bahar gelip de nişanlar, düğünler, özel davetler artınca bu konuda daha hassas olanlar ve saçları uzun olsun ki istediği şekli verebilsin isteyenlerin sayısı daha da artıyor.

İşte bu karışım tarifi, saçlarını hızlıca uzatmak, daha sağlıklı bir hale getirmek isteyenler için geliyor.

Piyasada bulabileceğiniz ve içinde hangi kimyasalların kullanıldığını bile bilmediğiniz çeşit çeşit ürüne dünyanın parasını vermektense daha doğal malzemelerle, hızlıca hazırlayabileceğiniz bu karışıma bir şans verin deriz.

Deneyince 1 ay gibi kısa bir sürede bile saçlarınızdaki değişimi fark edeceksiniz zaten.

Malzemeler güçlerini birleştirince: Yumurta, bal ve Hint yağı

luxyhair

Aktarlarda ve online satış sitelerinde kolayca bulabileceğiniz Hint yağı, saç bakımında en çok kullanılan yağlardan. Sebebi nedir derseniz hemen açıklayalım: Kendisi, E vitamini, çeşitli mineraller, omega 6 ve trigliserid yağ asidi bakımından oldukça zengin. Bu maddeler de saç köklerinin güçlenmesi ve saç derisinin sağlığı bakımından olumlu etkileriyle biliniyorlar.

Hint yağı aynı zamanda antibakteriyel özellikler de gösteriyor. Bu ne işe yarıyor peki? Saç derisinde oluşabilecek saç kıran gibi rahatsızlıkların oluşmasını önlüyor, bu sayede yine saç sağlığını korumuş oluyor.

Son olarak, Hint yağının saç derisini nemlendirme üzerinde de etkili olduğunu söylemeden geçmeyelim. Özellikle saçları kuru olanlar, Hint yağından faydalanarak saçlarını kısa zamanda daha canlı ve ışıl ışıl bir hale getirebiliyorlar.

Tabii Hint yağına bir de bal ve yumurta eklenince bu etkiler çok daha fazla kendini gösteriyor. Çünkü yumurta A, D, E vitamini ve protein bakımından zengin bir besin bildiğiniz gibi. Bu özellikleri de tıpkı Hint yağı gibi saçın nemlenmesini, köklerinin güçlenmesini sağlıyor. Daha güçlü kökler sayesinde de saçlarımız daha hızlı bir şekilde uzama fırsatı buluyor.

Karışımın son maddesi olan bal ise saçların yıpranmasını, saç uçlarının kırılmasını önlemede tam bir usta. Bu nedenle saçlarınızın sağlıkla uzamasını sağlamak için ondan destek almanız da oldukça önemli.

Bu karışıma dilerseniz zeytinyağı da ekleyebilirsiniz. Çünkü zeytinyağı da saçların hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzaması için gerekli olan E vitaminini size fazlasıyla verebilecek maddelerden. Onun gücünü de göz ardı etmemekte fayda var.

Yapımı da öyle kolay ki: 1 Ayda saçı uzatmaya başlayan karışımın tarifi

coleycooks

Malzemeler:

 • 2 yemek kaşığı Hint Yağı (Zeytinyağı eklemek isterseniz 1 yemek kaşığı Hint yağı + 1 yemek kaşığı zeytinyağı)
 • 1 yumurta
 • 1 yemek kaşığı bal
Yapılışı:

 • Tüm malzemeleri aynı karıştırma kabının içine koyun ve karıştırın.
 • Malzemelerin hepsi birbiriyle harmanlanıp karışım homojen bir hale geldiğinde tamam demektir.
Nasıl kullanılır:

 • Hazırladığınız karışımı, saçlarınız kuruyken uygulayın ancak uygulamadan önce saçlarınızın çok kirli ve yağlı olmamasına dikkat edin.
 • Karışımı önce saçlarınızın köklerine parmaklarınızla masaj yapar gibi iyice yedirin, ardından kalan karışımı tüm saçınıza iyice yayın.
 • Ardından saçlarınızı bir bez ya da bone kullanarak kapatın ve yaklaşık 3-4 saat kadar bu şekilde bekleyin.
 • Bu sürenin sonunda saçlarınızı güzelce yıkayın.
 • Bu karışımı haftada 2 kez olacak şekilde uygulayabilirsiniz.
 • Unutmadan, eğer malzemelerin miktarı saçlarınızın uzunluğu için yeterli değilse, her bir malzemeyi 2 katı kadar olacak şekilde kullanabilirsiniz.
Önemli bir not: Eğer herhangi bir cilt rahatsızlığınız ya da alerjiniz varsa bu uygulamayı kullanmaya başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışın, bizden söylemesi.

Kaynak: hairbuddhaDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

2

Zehra Kıymık4 Ekim 2019 11:47
ben denemiştim lakin faydasını göremedim ardından hızlı saç uzatma 4'lü seti kullanmaya başladım ve saçlarımı deli gibi uzattı memnun kaldım öneriyorum :)
Yanıtla
Ilkay Karagöz 14 Ocak 2021 4:23
Yanıtla
Nedir o set bilgi verirmisiniz ne kadar sürede uzattı saçınızı
Meltem4333 Aralık 2018 4:39
Saçlarımda bu tarz maskeleri çok denedim ama kurutan, kokan, saçımı yağlandıran, dökülmeye sebep olan oldu ve saçlarım istediğim gibi olmadı en son doğal keratin kullanmaya başladım tavsiye üzerine ve saçlarım tam istediğim gibi bakımlı ve sağlıklı evde kolay bir şekilde uyguluyorum patentli ve doğal keratin olması da içim rahat kullanmamı sağlıyor.
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?