Yaz da Yaklaşırken: Sadece 3 Malzemeyle Kilolardan Kurtaran Lezzetli Karışım

Favorilerime
Ekle

Doğanın bize sunduklarının değerini bildikçe hayatımız daha güzel bir hal almıyor mu sizce de?

Renk renk, çeşit çeşit sebzeden meyveden bol bol yararlanmak gibisi var mı zaten? Vitaminleriyle, mineralleriyle bize iyi gelmek, vücudumuzu, sağlığımızı korumak için ellerinden geleni yapıyorlar bir kere. Tatları deseniz onlar da mis.

O zaman şimdi yine doğaya yüzümüzü dönelim, tam da şu sıralar daha da bir merak saldığımız formda kalma, vücudumuzu temizleme gibi kaygılarımızı doğal malzemelerle destekleyelim. Maydanoz ve limon mesela.

Limon vemaydanozun faydaları ile dolu, bahar gibi yemyeşil, ferah mı ferah bir karışımdan söz edeceğiz bugün size, sadece 3 malzemeyle enfes bir içeceğe dönüşen bu maydanoz kürü tarifi, zayıflamanın en doğal destekçilerinden. E hadi o zaman sözü daha fazla uzatmayalım, maydanoz limon kürü olarak da anılan ve zayıflamaya yardımcı olduğu söylenen bu nefis lezzetle sizi baş başa bırakalım.

Şimdiden afiyetler olsun!

 

Zayıflamanın sırrı bu malzemelerde saklı: Maydanoz, limon ve su

Aslında gördüğünüz gibi bu malzemeler bize hiç de yabancı değil. Hemen her evde bulunan maydanoz, limon ve sudan ibaret bir karışımdan söz ediyoruz.

Tarifine geçmeden önce, bu üç malzeme neden zayıflamaya ve vücudumuzu temizlemeye yardımcı oluyor, buyurunuz birlikte inceleyelim.

Maydanozun içinde bolca A, C ve K vitamini, folik asit, kalsiyum, potasyum ve demir gibi mineraller bulunuyor. Bu maddeler de ödem atmaktan tutun da idrar söktürmeye vücudumuzun ihtiyacı olan birçok işe yarıyor.

Maydanoz aynı zamanda güçlü antioksidan özellikler göstererek vücudu dışarıdan gelen zararlı maddelerden, serbest radikallerden koruyor. Bu sayede de vücudumuzu temizlemede büyük yardımları oluyor. Anlayacağınız, maydanozun faydaları saymakla bitecek gibi değil.

Limona gelirsek, limonun zayıflama konusundaki etkisini artık bilmeyen kalmadı. O da yine maydanoz gibi idrar söktürme konusunda tam bir uzman. Bunun yanı sıra, sindirim sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasında, bağışıklık sistemimizin güçlenmesinde de önemli bir rol üstleniyor. Hal böyle olunca zayıflamak isteyenlerin de mutfakta daha sık kullanmaya başladıkları arasına giriyor.

Su derseniz, su zaten en temel ihtiyacımız, ferahlığımız, hayatta kalma sebebimiz. Tüm organlarımız gibi bağırsaklarımızın, midemizin, böbreklerimizin de düzenli bir şekilde çalışmaya devam etmesi için ona ihtiyacı var. Hal böyle olunca, bu karışımda da hem lezzet hem de sağlık açısından ona da yer vermeden olmaz!

Küçük bir not: Elbette sadece bu karışımı içerek zayıflamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle, sağlığınıza da dikkat etmeli ve beslenme düzeninizi de olabildiğince sağlıklı bir hale getirmelisiniz. Böylece daha hızlı sonuç alabilirsiniz.

Bu tarif, hep elinizin altında olmalı: Maydanoz kürü tarifi

İçindeki tüm malzemelerin ne işe yaradığını öğrendiğinize göre sıra geldi maydanoz karışımının tarifini vermeye. Zayıflamanıza yardımcı olurken cildinizi de ışıl ışıl ve daha sıkı bir hale getirecek olan karışımın tarifi şöyle:

Malzemeler:

 

  • 20 adet maydanoz dalı (saplarıyla birlikte)

 

 

  • 1 adet limonun suyu

 

 

  • 1 su bardağı su

 

Nasıl Yapılır?

 

  • Saplarıyla birlikte kullanacağınız maydanozları ve limonu güzelce yıkayın.

 

 

  • Maydanozları blendera koyun.

 

 

  • Limonun suyunu sıkın ve bu suyu maydanozların üzerine ekleyin.

 

 

  • Son olarak suyu da blendera koyun ve blenderı çalıştırın. Maydanozlu limonlu karışımınız hazır oldu bile. Afiyet, şifa olsun!

 

Nasıl Kullanılır?

Hazırladığınız bu ferah içeceği, sabahları aç karnına içebilirsiniz. Ancak hemen uyaralım, bu karışımı 2 hafta (15 gün) boyunca uyguladıktan sonra 1 hafta ya da 5 gün kadar ara vermeniz gerekiyor. Ardından dilerseniz yine aynı şekilde 2 hafta tüketip 1 hafta ara vererek kullanmaya devam edebilirsiniz.

Önemli bir not: Ciddi bir rahatsızlığı ya da alerjisi olanlar, bu karışım da dahil olmak üzere, günlük alışkanlıkları dışında kullanacakları her türlü karışım ile ilgili olarak doktorlarına danışmalı ve doktorlarının önerileri doğrultusunda hareket etmeli. Zayıflayacağım diye sizin için yanlış olabilecek hiçbir yiyeceği tüketmeyin, sağlığınızı ihmal etmeyin, aman diyelim.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?