Editor
MENÜ

Yemek.com

YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Okulun İlk Gününe Özel, Akşam Evde Bulunası 9 Tarif Önerisi

M&M's Kurabiye Tarifi

Ufuk Utaş

Fırından yeni çıkmış mozzarella peyniri, ızgara bonfilenin üstünde uzanan karamelize soğan kadar lezzetli şeyler yazmak isterdim.
69728TAKİPÇİ
436İÇERİK

Tatili bitirdik hanımlar beyler. "Okullar kapanalı 15 gün oldu daha anca mı bitirdik?" diye sormayın. Okullar açıldı ve tatil bitti. Trafikte, sokaklarda, internette ve en önemlisi evlerde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Tabii özellikle evlerde...

Artık dört tarafı kapalı ve çatısı olan o evi aile yapan genç arkadaş gündüzleri evde olmayacak. Sabahları uyku kavgaları, kanal seçme savaşları ve mutfağa gelip "Anne o yemeği yapma, köfte yap" telkinleri, zilin çalmasıyla son buldu.

Artık "Anne akşam yemekte ne var?"

Bu acılı süreci hızlı atlatmak için birkaç önerimiz var.

Buyursunlar.

Sene sonu takdir garanti: Bitter çikolatalı, çilekli pizza

cilekli-pizza-yeni

Okulun ilk günü, o mavi önlükle (temsili) yeni tanışan mini mini birler hariç herkes için yalnızca 2-3 saat eğlencelidir. Tatilde ne yaptın sohbetleri bitince, elde dersler, potansiyel ödevler ve sınav telaşı kalır. O yüzden en büyük ödülü ilk günden vermek gerekir sevgili ebeveynler. Karne hediyesi gibi düşünebilirsiniz bitter çikolatalı, çilekli pizzayı. Sene sonu takdir garanti.

Notları vermek için: Bitter çikolatalı, çilekli pizza tarifi

İleride çocuğuna anlatsın: Kaşarlı fırın köfte

Haddimiz değil elbet ama bizce her sene okul açıldığında, ilk günü köfteye ayırabilirsiniz. Bu sizin adetiniz olabilir. Sonra çocuğunuz ileride aynısını, kendi çocuklarına yapabilir. Hatta bakın efsanevi anne repliklerine bile uyuyor: "İleride çocuğun olursa sen ona öyle yap"

İkna edebildiysek: Kaşarlı fırın köfte tarifi

Köftenin yalnız olduğunu duymuş: Baharatlı fırın patates

baharatli-patates-yemekcom

İyi günde, kötü günde, hastalıkta, sağlıkta ve okulun ilk gününde... Köfte ile patatesin dostluğu her dem baki. Belki patatesi gelenek yapmak zorunda değilsiniz ama bu akşam masada yer alabilir.

Hem de baharatlı: Baharatlı fırın patates tarifi

Efsane ekip yeniden bir arada: Kıymalı makarna

Kıymalı Makarna Tarifi
Her sınıftaki o efsane üçlünün mutfaktaki muadili, köfte, patates ve makarnadır. Köfte, grubun kısa ve sempatik olanı, patates sessiz sakin ve zeki olanı, makarna da uzun, kuvvetli ve güvenilir olanıdır. Kıymalı olduğunda tek başına da bir masayı doldurabilir.

Evde misafir etmek için: Kıymalı makarna tarifi

Okuldan geldim kokusu: İncirli kek

incirli-kek-tarifi-yepyeni

Kek kokusunun özel yeteneğidir bu. Mutfağa hınzır gibi siner ve kokusunu yalnızca dışarıdan gelenler alabilir. Mutfak masasının üstüne, üst baş değişmeden, dolaptaki limonatayla birlikte yenilmeyi bekler.

Kokunun formulü: İncirli kek tarifi

Çantayı kapıdan fırlatanlara: Ev yapımı karamelize soğanlı hamburger

ev-yapimi-klasik-hamburger
Daha okulun ilk günü. Hoca ödev verse ciddiye alınmaz, zaten 3 aydır sokağın tozu attırılıyor. Bu sebepten "Anne ben geldim, gidiyorum" cümlesini duymanız işten bile değil. Çocuğunuzu bizden daha iyi tanıyorsunuz. Hazır edin hamburgeri, kapıdan sesi duyar duymaz tutuşturun eline.

Afiyetler olsun: Ev yapımı karamelize soğanlı hamburger tarifi

Üniversite sınavında derece yapan var: Mozaik pasta

Evet, mozaik pasta sayesinde hem de. Hikaye şu: Evin genç arkadaşıyla kıran kırana bir pazarlığa tutuşuyorsunuz. Haftada iki kez mozaik pasta yapmanız karşılığında, gün içinde çözmesi gereken soruları çözmesi için anlaşıyorsunuz. Yalnız çok kolay bir tarif olduğunu söylemeyin, "Ben de kolaya kaçarım o zaman" deyip sürekli Türkçe çözmesin.

Soru bankası için: Mozaik pasta tarifi

Onun gerçekten ilk günü ama: Kakaolu kek

kakaolu-kek-yemekcom

Okul başlayıp, o sultanlık günleri biten minik arkadaşın bugün azıcık şımarmaya ihtiyacı var. Kuvvetle muhtemel bütün günü onunla geçireceksiniz. Akşamdan hazır edin keki. Çünkü o en çok kakaolu kek seviyor.

En az 3 dilim: Kakaolu kek tarifi

Yeni hayatının ilk günü bonusu: Mösyö Şokola'dan böğürtlen marşmelovlu pasta

marshmellow-mosyo-berat-pasta
Genç arkadaşın, yüksek ihtimal doğum günü değil ama yeni hayatının ilk günü. Bir nevi doğum günü aslında. Gayet kutlanabilir. Bütün aile hep birlikte hem de.

Mösyö Şokola'dan geliyor: Böğürtlenli marşmelovlu pasta tarifi

Editör

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?