https://yemek.com/tarif/elmali-biskuvi-toplari/ | Elmalı Bisküvi Topları Tarifi

Okulun İlk Gününe Özel Akşam Evde Bulunası 15 Tarif Önerisi

Favorilerime
Ekle

Tatili bitirdik hanımlar beyler. "Okullar kapanalı 15 gün oldu daha anca mı bitirdik?" diye sormayın. Okullar açıldı ve tatil bitti. Trafikte, sokaklarda, internette ve en önemlisi evlerde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Tabii özellikle evlerde...

Artık dört tarafı kapalı ve çatısı olan o evi aile yapan genç arkadaş gündüzleri evde olmayacak. Sabahları uyku kavgaları, kanal seçme savaşları ve mutfağa gelip "Anne o yemeği yapma, köfte yap" telkinleri, zilin çalmasıyla son buldu.

Artık "Anne akşam yemekte ne var?"

Bu acılı süreci hızlı atlatmak için birkaç önerimiz var.

Buyursunlar.

Üniversite sınavında derece yapan var: Mozaik pasta

Evet, mozaik pasta sayesinde hem de. Hikaye şu: Evin genç arkadaşıyla kıran kırana bir pazarlığa tutuşuyorsunuz. Haftada iki kez mozaik pasta yapmanız karşılığında, gün içinde çözmesi gereken soruları çözmesi için anlaşıyorsunuz. Yalnız çok kolay bir tarif olduğunu söylemeyin, "Ben de kolaya kaçarım o zaman" deyip sürekli Türkçe çözmesin.

Soru bankası için: Mozaik pasta tarifi

Sene sonu takdir garanti: Bitter çikolatalı, çilekli pizza

cilekli-pizza-yeni

Okulun ilk günü, o mavi önlükle (temsili) yeni tanışan mini mini birler hariç herkes için yalnızca 2-3 saat eğlencelidir. Tatilde ne yaptın sohbetleri bitince, elde dersler, potansiyel ödevler ve sınav telaşı kalır. O yüzden en büyük ödülü ilk günden vermek gerekir sevgili ebeveynler. Karne hediyesi gibi düşünebilirsiniz bitter çikolatalı, çilekli pizzayı. Sene sonu takdir garanti.

Notları vermek için: Bitter çikolatalı, çilekli pizza tarifi

Onun gerçekten ilk günü ama: Kakaolu kek

Okul başlayıp, o sultanlık günleri biten minik arkadaşın bugün azıcık şımarmaya ihtiyacı var. Kuvvetle muhtemel bütün günü onunla geçireceksiniz. Akşamdan hazır edin keki. Çünkü o en çok kakaolu kek seviyor.

En az 3 dilim: Kakaolu kek tarifi

İleride çocuğuna anlatsın: Kaşarlı fırın köfte

Haddimiz değil elbet ama bizce her sene okul açıldığında, ilk günü köfteye ayırabilirsiniz. Bu sizin adetiniz olabilir. Sonra çocuğunuz ileride aynısını, kendi çocuklarına yapabilir. Hatta bakın efsanevi anne repliklerine bile uyuyor: "İleride çocuğun olursa sen ona öyle yap"

İkna edebildiysek: Kaşarlı fırın köfte tarifi

Garfield seviyorsa herkes sever: Lazanya

Okul ilk günden seni yormuş, enerjin tükenme noktasına gelmiş, şöyle bol malzemeli, yedikçe yiyesin gelen bir lazanya olsa sen yemez miydin? Anneler bunu bir düşünsün.

Yenir ki bu: Lazanya tarifi

Köftenin yalnız olduğunu duymuş: Baharatlı fırın patates

İyi günde, kötü günde, hastalıkta, sağlıkta ve okulun ilk gününde... Köfte ile patatesin dostluğu her dem baki. Belki patatesi gelenek yapmak zorunda değilsiniz ama bu akşam masada yer alabilir.

Hem de baharatlı: Baharatlı fırın patates tarifi

Efsane ekip yeniden bir arada: Kıymalı makarna

Her sınıftaki o efsane üçlünün mutfaktaki muadili, köfte, patates ve makarnadır. Köfte, grubun kısa ve sempatik olanı, patates sessiz sakin ve zeki olanı, makarna da uzun, kuvvetli ve güvenilir olanıdır. Kıymalı olduğunda tek başına da bir masayı doldurabilir.

Evde misafir etmek için: Kıymalı makarna tarifi

Çünkü en güzelini anne yapar: Mercimek köftesi

Aradan yıllar yıllar geçecek, bugün elinden tutup okula götürdüğünüz çocuğunuz kocaman bir insana dönüşecek. Sonra ortamlarda "Benim annemin mercimek köftesi gibisi yok" diyecek. İşte tam da o zaman bugünü hatırlayacak.

Ellerine sağlık annecim: Mercimek köftesi tarifi

Okuldan geldim kokusu: İncirli kek

incirli-kek-tarifi-yepyeni

Kek kokusunun özel yeteneğidir bu. Mutfağa hınzır gibi siner ve kokusunu yalnızca dışarıdan gelenler alabilir. Mutfak masasının üstüne, üst baş değişmeden, dolaptaki limonatayla birlikte yenilmeyi bekler.

Kokunun formulü: İncirli kek tarifi

Üstüne mum dik, üfle: Elmalı bisküvi topları

7'den 70'e herkesin seveceği pratik bir tatlıyla onu karşılamak istemez misiniz? Üstelik sadece 10 dakikada hazırlandığı için o okuldan gelip üzerini değiştirirken bile şipşak yapabilir ve onu mutlu edebilirsiniz.

Okulu sevme sebebi olacak: Elmalı bisküvi topları tarifi

Kim bilecek: Börek tadında mücver

İster okuldan geldiğinde çayın yanında, ister biraz dişini sıkıp akşam yemeğinde yesin çocuklar bu farklı mücvere bayılacak. Bir kere böreğe benziyor ve tüm çocuklar börek sever.

Beslenme çantasına bile koymak ister: Börek tadında mücver tarifi

Çantayı kapıdan fırlatanlara: Ev yapımı karamelize soğanlı hamburger

Daha okulun ilk günü. Hoca ödev verse ciddiye alınmaz, zaten 3 aydır sokağın tozu attırılıyor. Bu sebepten "Anne ben geldim, gidiyorum" cümlesini duymanız işten bile değil. Çocuğunuzu bizden daha iyi tanıyorsunuz. Hazır edin hamburgeri, kapıdan sesi duyar duymaz tutuşturun eline.

Afiyetler olsun: Ev yapımı karamelize soğanlı hamburger tarifi

Hep "Annee! Patates kızartması" olmaz: Kaşarlı patates topları

Annenin yaptığı patates kızartmasının yerini hiçbir şeyin kolay kolay dolduramayacağını biliyoruz. Ama kaşarlı patates toplarını bir kez yaptıktan sonra artık o okullu miniğin gözü başka bir şey görmeyecek.

Oyun gibi: Kaşarlı patates topları tarifi

Keyifle: Yufkalı şiş kebap

Kebap denince aklınıza Adana, Urfa geliyorsa durun. Zira bu kebap bildiklerinizden değil. Sunumu ve lezzetiyle de miniğinizden tam not alacak bu tarif sizin de favoriniz olacak.

Onu şaşırtın: Yufkalı şiş kebap tarifi

O zaman dans: Fırında hafif gökkuşağı

Haydi bu sefer bir değişiklik yapalım ve sebze sevmeyen çocuğunuza bu dönem itibariyle sebze sevgisi aşılayalım. Zira bu rengarenk tarifin tadına baktıktan sonra bir daha "Ben sebze yemeyeceğim" diyeceğini düşünmüyoruz.

Tavuğundan da koy anne: Fırında hafif gökkuşağı tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?