Fotoğraf: Müjde Çapraz

Meze & Meze Teras'ın Mutluluğun Resmini Çizdiği Mezeler

Favorilerime
Ekle

Bir tarafta Boğaz Köprüsü, karşınızda Kız Kulesi diğer tarafta ise Tarihi Yarımada ve Galata Kulesi'nin yer aldığı Meze & Meze Teras, nadir bulunan ürünleri ustalıkla kullanarak konuklarına benzersiz bir meze deneyimi yaşatıyor.

Ege otları, deniz ürünleri ve mevsim sebzelerinin kullanıldığı  Executive Chef Uğur Keskin elinden çıkan mezeler, balık - et - tavuk seçenekli ana yemekler, meze eşlikçisi alkol menüsü ve kokteyl çeşitleri sizleri bekliyor.

Yeni tatlar tasarlamayı hobi edinen Şef Uğur Keskin, dört sihirli tarifini püf noktaları ve fotoğrafları ile birlikte siz Yemek.com okuyucuları ile paylaştı.

Ege Otları Acıyla Tanıştı: Acı - Tatlı Niko

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Adını Yunan şeften alan Niko, Ege otlarının harmanlandığı, adından da anlaşılacağı üzere aynı anda acı ve tatlı bir aroma barındıran leziz mi leziz bir meze.

Acı ve tatlıyı Ege otları ile tatmak için: Acı Tatlı Niko

Mest Olduk: Somon Marin

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Meze & Meze Teras'ın menüsüne yeni kattığı spesiyallerinden olan Somon Marin'de; yaprak yaprak ayrılan somon fileto, yeşil elma ve portakal kabuğu ile lezzetlenmiş sosu ile buluştuktan sonra masanıza geliyor.

Somonun enfes bir sosta bekletilmiş hali: Somon Marin

Enginar Dile Geldi: Girit Usulü Enginar Carpaccio

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Nisan ayında Çeşme’den özenle toplatılan enginarlar, traşlandıktan sonra sosuyla buluşuyor ve ortaya bu doyumsuz lezzet çıkıyor.

Enginarın en ince halini hazırlamak isteyenler: Girit Usulü Enginar Carpaccio

Since 2004: Damla Sakızlı Ahtapot

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

2004 yılından beri şefin spesiyali olan, damla sakızının Sakız Adasından geldiği, ara sıcakların en özeli “Damla Sakızlı Ahtapot” servisi ile de büyülüyor.

Damla sakızlı ahtapotun tadına evde varmak için: Damla Sakızlı Ahtapot


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?