Fotoğraf: Müjde Çapraz

Meze & Meze Teras: Panoramik İstanbul Manzarasında Meze Coşkusu

Favorilerime
Ekle

Hemen hemen tüm toplumlarda ismi değişse de yeri olan meze, çilingir sofralarının ve Türk mutfağının vazgeçilmezidir. Mezenin süsü dost sohbeti, sırdaşı rakıdır. Karın doyurmaktan ziyade gönüllerde iz bırakan, aynı mekana haftada bir gitmek gerektiğini hatırlatan bir imzadır. İşte tam da bu sebepten bir tarafta Boğaz Köprüsü'nün, karşınızda Kız Kulesi'nin, diğer tarafta ise Tarihi Yarımada ve Galata Kulesi'nin yer aldığı Meze & Meze Teras durağındayız.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Manzaraya karşı sabah kahvaltısı ile başlayan lezzet şöleni, öğle servisinin ardından sabahın ilk ışıklarına kadar nadir bulunan ve zengin meze çeşitleri ile devam ediyor.

Adı ve tadı ile müsemma damla sakızı Sakız Adası'ndan, mevsiminde enginarlar Çeşme'den özenle alındıktan sonra Executive Chef Uğur Keskin'in elinde son şeklini alıp, doyumsuz lezzetlere dönüşüyor. Adını Yunan şeften alan "Acı - Tatlı Niko", enginarın en ince hali "Girit Usulü Enginar Carpaccio", yeşil elmanın aromasıyla tatlanan "Somon Marin" ve ara sıcakların en tatlı aromalısı "Damla Sakızlı Ahtapot", "gel kim olursan ol gel" dedirten  lezzetlerden sadece birkaçı.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Tüm bu lezzetleri fix menü seçenekleri arasında yer alan Yunanistan esintili Bombay Fasulye, Labneli Patlıcan Salatası, Bademli Zaho, Eleni, Girit Ezmesi, Girit Usulü Fava, Isırgan Ezmesi, Skordalya, Soya Soslu Uskumru, Enginar Salatası, Saşimi, Akkızı Kalamar, Patlıcanlı Rum Böreği, Izgara Lorlu Börek, Deniz Fasulyeli Kalamar, Samosa Böreği, Ahtapotlu Papaz Yahni, Uskumru Pane takip ediyor.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Ana yemek olarak sunulan Levrek Pirzola, Balık Şiş, Üç Soslu Dilim Bonfile ve Patates Bravas eşliğinde sunulan Piliç Izgara özenli sunumları ile beğeni topluyor.

Konsepte uygun olarak belirli günlerde Buzuki Orhan ile Greek müzik tınılarının atmosferi tamamladığı mekanda, limitli ve limitsiz içki seçenekli özel bir canlı müzik menüsü de oluşturulmuş. Meze keyfini İstanbul'a yukarıdan bakarak deneyimlemek için fırsat yaratın.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Şefi Tanıyalım: 1984 Bergama doğumlu olan Executive Chef Uğur Keskin, Midilli Adasının seçkin restoranlarının yanı sıra Cunda Adası Bay Nihat Restoran'da dokuz sene Sous Chef olarak çalışıyor. 14 yaşından beri çeşitli mutfaklarda aktif olarak çalışan Keskin, Kuruçeşme Kydonia ardından Meze & Meze Teras ve şirketler grubunun restoranlarında danışman şef olarak da görev alıyor.

Adres: Sıraselviler Cad. Billurcu Sok. Billurcu Çıkmazı No: 1/8 City Center Otel Teras Cihangir

Fotoğraflar: Müjde Çapraz

Meze & Meze Teras'a nasıl gidilir?


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?