MENÜ

Yemek.com

YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Ramazan Ruhu Tüm Sokaklarında Hissedilen Eskişehir'deki 10 İftar Mekanı

Dört bir yanı farklı ve nefis lezzetlerle çevrili ülkemizin şahane şehirlerinden biri olan Eskişehir, daha önce de anlattığımız gibi suyu bile ayrı güzel yerlerden. Eskişehir'in dillere destan yemekleri de bu şahaneliği en az ikiye katlayan türden.

Yemekleri güzel olan bir şehrin mekanları da boş durmuyor tabii. Balaban köftesinin de "çibörek"lerin de en güzelini, en leziz şekilde sunuveriyor konuklarına.

Biz de dedik ki hazır ramazandayız, gidelim keşfedelim Eskişehir'i. Hem orada yaşayanlara hem de bu ay içinde Eskişehir'e yolu düşeceklere nefis yemekler yapan, ramazan ruhunu kalabalık sofralarda yaşama imkanı sunan mekanları sıralayalım.

İftar sofraları dostlarla dolsun, sohbetler lezzetlensin.

O eski ramazanları yaşamak için: Odunpazarı Şerbet Evi

Haftanın yedi günü için yedi farklı iftar menüsü hazırlayan Odunpazarı Şerbet Evi, geleneksel bir iftar yaşamak isteyenler için Eskişehir'deki en güzel yerlerden. Geleneksel Türk ve Osmanlı mutfağından seçilen zengin menü, sofra tepsilerinde sunuluyor, nostaljik bir atmosferde yenen yemeklere Osmanlı şerbetleri eşlik ediyor.

Adres: Paşa M. Işıklar Sokak, No 5, Odunpazarı (Atatürk Bulvarı), Eskişehir

Halden anlar: Acıktım Kafedeyiz

Her gün için farklı bir iftar menüsü sunan Acıktım Kafedeyiz, her günün menüsünde mutlaka bulundurduğu karpuz tabağıyla ramazanın yaz aylarına gelmesinin coşkusunu tüm misafirlerine yaşatırken sınırsız çayla da iftar sonrası devam eden sohbetlere nefis bir eşlikçi oluyor.

Adres: Hoşnudiye, İsmet İnönü Caddesi, Güneş Apartman, No 61/A, Tepebaşı, Eskişehir

İftardan sahura: Varuna Memphis

Hem Osmangazi hem de Sümer şubesinde konuklarına iftar yapma imkanı sunan Varuna Memphis'in iftar menüsünde tercihe göre tavuk, köfte ya da kuzu eti kullanılarak hazırlanan ana yemekleri, zengin iftariyelikleri, çorbaları ve ara sıcaklarıyla hizmet veriyor. Sahur için de gidebileceğiniz mekanda, sahur vakti içinse kahvaltılıklar, menemen, gözleme ve patates gibi seçenekler bulunuyor.

Adres: Büyükdere Mahallesi, Gençlik Bulvarı, No 13/A, Odunpazarı Eskişehir

Çok şık, çok rahat: Passage Cafe & Patisserie

Şıklık ve rahatlığı aynı potada eritmeyi başarmış Passage Cafe & Patisserie, iftara özel menüleriyle Eskişehir'de iftar yapacak mekan arayanların gözdesi. Kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz mekanın iftar menüleri de her gün Türk ve Osmanlı mutfağının nefis lezzetlerinden seçilen ana yemeklerle şenlenirken burada da menüden karpuz ve sınırsız çay eksik olmuyor.

Adres: Hoşnudiye Mahallesi, Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi, No 15/B, Tepebaşı, Eskişehir

Özel ve güzel iftar sofralarıyla: Ayten Usta

Selçuklu mutfağı ve yedinci yüzyıl ve sonrasında İslam yemekleriyle konuklarına çok özel bir iftar deneyimi yaşatan Ayten Usta Gurme, canlı Türk Musikisi eşliğinde ramazan ruhunu tam anlamıyla yaşamak isteyen herkesi bekliyor. Manzarasına doymak için iftardan çok önce gidip iftardan çok sonra ayrılmak isteyebilirsiniz, şimdiden söylemiş olalım.

Adres: Batıkent Mahallesi, D-200 Karayolu Üzeri, No 746, Tepebaşı, Eskişehir

Eskişehir'deki Trakya: Trakya Restaurant

İftarda hem Trakya lezzetlerine doymak hem de mükellef bir sofranın etrafında sevdiklerinizle oturup uzun uzun eğlenmek istiyorsanız Trakta Restaurant tam size göre. 1946 yılından beri hizmet veren tecrübeli mekan, tüm deneyimini konuşturarak nefis bir iftar menüsü hazırlamış, iftariyeliklerden dört çeşit ana yemeğe, zeytinyağlılardan salataya her şey eksiksizce sıralanmış. Aynı zamanda tüm bu lezzetleri yerken misafirlere gitar ve ney dinletileri eşlik ediyor, Osmanlı şerbeti, meşrubat ve çaylar ücretsiz olarak servis ediliyor.

Adres: Ertugrulgazi Mahallesi, Şahin Caddesi, No 84/A, Eskişehir

Konumu bile mutlu etmeye yeter: Eskişehir Tavuk Dünyası

Şehrin en merkezi yerlerinden birinde konumlanan Eskişehir Tavuk Dünyası, ramazana özel menüleriyle tüm konuklarını memnun ediyor. Ramazanın ruhuna yakışır sade ve doyurucu menüleriyle mekan, Eskişehir'de iftar yapacak uygun fiyatlı bir yer arayanlar için en iyi alternatif.

Adres: Eski Bağlar Mahallesi, Üniversite Caddesi, No 58, Tepebaşı, Eskişehir

Uygun fiyatlı bir mekan arayanlara: Spoon

Şık dekorasyonu ve nezih ambiyansıyla iftar için seçilebilecek en güzel yerlerden olan Spoon, iftar menülerini uygun fiyatlarla sunmasıyla da beğeni topluyor. Yalnız hemen söyleyelim, mekan genelde çok dolu olduğu için özellikle kalabalık gidecekseniz mutlaka önceden rezervasyonunuzu yaptırın.

Adres: Hoşnudiye Mahallesi, İsmet İnönü 1 Caddesi, No 119, Tepebaşı, Eskişehir

Bol seçenekli iftar menüsü: Jardin Chef

Menüsünde iftariyelik ve çorbaların yanı sıra her gün için 6 çeşit de meze sunan Jardin Chef, ana yemek olaraksa beyaz et, köfte ya da kırmızı etten oluşan üç seçenek sunuyor. Chef'in özel tatlı tabağı adlı sürprizde iftar sofranızı şenlendiriyor.

Adres: Yenibağlar Mahallesi, Üniversite Caddesi, No 59/A, Tepebaşı, Eskişehir

Otantik bir atmosfer için: Konak Balaban Kebap

Odunpazarı'nın orta yerinde yer alan ve Eskişehir'e özgü balaban kebabın en güzel yapıldığı yerlerden olan Konak Balaban Kebap, iftardan sahura kadar müzik, lezzet ve huzur vadediyor. Samimi bir ortamda, eski ramazanların tüm coşkusunu bulabileceğiniz mekan, ramazan boyunca en az bir kez gidilmesi gereken yerlerden.

Adres: Akcami Mahallesi, Kurşunlu Cami Sokak, No 17, Odunpazarı, Eskişehir

Editör

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?