Yörük Çadırı

Ramazan Ruhu Tüm Sokaklarında Hissedilen Eskişehir'deki 8 İftar Mekanı

Favorilerime
Ekle

Dört bir yanı farklı ve nefis lezzetlerle çevrili ülkemizin şahane şehirlerinden biri olan Eskişehir, daha önce de anlattığımız gibi suyu bile ayrı güzel yerlerden. Eskişehir'in dillere destan yemekleri de bu şahaneliği en az ikiye katlayan türden.

Yemekleri güzel olan bir şehrin mekanları da boş durmuyor tabii. Balaban köftesinin de "çibörek"lerin de en güzelini, en leziz şekilde sunuveriyor konuklarına.

Biz de dedik ki hazır ramazandayız, gidelim keşfedelim Eskişehir'i. Hem orada yaşayanlara hem de bu ay içinde Eskişehir'e yolu düşeceklere nefis yemekler yapan, ramazan ruhunu kalabalık sofralarda yaşama imkanı sunan mekanları sıralayalım.

İftar sofraları dostlarla dolsun, sohbetler lezzetlensin.

  • Acıktım Kafedeyiz

Her gün için farklı bir menü sunan Acıktım Kafedeyiz, ramazan boyunca Eskişehirlilerin uğrak mekanlarından biri oluyor. Eğer siz de Eskişehir'de nerede iftar yapabilirim diye düşünüyorsanız uğrayacağınız adreslerden biri artık belli.

Adres: Hoşnudiye, İsmet İnönü Caddesi, Güneş Apartman, No 61/A, Tepebaşı, Eskişehir

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

  • Yörük Çadırı

"Eskişehir'de iftarda nereye gidilir?" diye düşünenleri, Eskişehir'de yaşayanları ya da ramazanda Eskişehir'e yolu düşecek olanları hemen bu adrese doğru alalım. Menüsünde kebaplardan pidelere nefis lezzetler bulunan mekan, ramazanda da iftar seçenekleriyle yüz güldürüyor.

Yörük Çadırı adres: Aşağısöğütönü Mah. 1527.Cad. No:68/1, 26200 Tepebaşı, Eskişehir

  • Et Evim Steakhouse

Eskişehir'de yaşayan ve et yemeyi seven herkesin adresini ezbere bildiği mekanlardan Et Evim Steakhouse, ramazan da tercih edilebilecek en lezzetli adreslerden biri. Nefis menüsü sofradaki herkesi mutlu edecek, şimdiden belli. Gitmeden önce rezervasyon yaptırmak için iletişime geçmeyi unutmayın.

Et Evim Steakhouse adres: İsmet İnönü 1 Cad. No: 130, Tepebaşı, Eskişehir

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

  • Harbiye Restaurant

Şehrin en sevilen adreslerinden Harbiye Restaurant, ramazanda da Eskişehir'de tercih edebileceğiniz en lezzetli adreslerden biri. Rezervasyonları hızla dolduğundan elinizi çabuk tutmanızda fayda var diyor ve lafı hiç uzatmadan sizi aşağıdaki adrese doğru alalım diyoruz.

Harbiye Restaurant adres: Hoşnudiye, 738 Sokak 2/A, 26130 Tepebaşı, Eskişehir

  • Varuna Memphis

Konuklarına iftar yapma imkanı sunan Varuna Memphis'in iftar menüsünde farklı damaklara hitap edip herkesi mutlu edecek birçok lezzet bulunuyor.

Adres: Yeni Bağlar Mahallesi, İsmet İnönü Cad.1 102/c Tepebaşı Eskişehir

  • Passage Cafe & Patisserie

Şıklık ve rahatlığı aynı potada eritmeyi başarmış Passage Cafe & Patisserie, iftara özel menüleriyle Eskişehir'de iftar yapacak mekan arayanların gözdesi. Kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz mekanın iftar menüleri de her gün Türk ve Osmanlı mutfağının nefis lezzetlerinden seçilen ana yemeklerle şenleniyor.

Adres: Hoşnudiye Mahallesi, Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi, No 15/B, Tepebaşı, Eskişehir

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

  • Ayten Usta

Selçuklu mutfağı ve yedinci yüzyıl ve sonrasında İslam yemekleriyle konuklarına çok özel bir iftar deneyimi yaşatan Ayten Usta Gurme, ramazan ruhunu tam anlamıyla yaşamak isteyen herkesi bekliyor. Manzarasına doymak için iftardan çok önce gidip iftardan çok sonra ayrılmak isteyebilirsiniz, şimdiden söylemiş olalım.

Adres: Batıkent Mahallesi, D-200 Karayolu Üzeri, No 746, Tepebaşı, Eskişehir

  • Eskişehir Tavuk Dünyası

Şehrin en merkezi yerlerinden birinde konumlanan Eskişehir Tavuk Dünyası, ramazana özel menüleriyle tüm konuklarını memnun ediyor. Ramazanın ruhuna yakışır sade ve doyurucu menüleriyle mekan, Eskişehir'de iftar yapacak uygun fiyatlı bir yer arayanlar için en iyi alternatif.

Adres: Eski Bağlar Mahallesi, Üniversite Caddesi, No 58, Tepebaşı, Eskişehir

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?