Ramazan Ruhu Tüm Sokaklarında Hissedilen Eskişehir'deki 9 İftar Mekanı

Favorilerime
Ekle

Dört bir yanı farklı ve nefis lezzetlerle çevrili ülkemizin şahane şehirlerinden biri olan Eskişehir, daha önce de anlattığımız gibi suyu bile ayrı güzel yerlerden. Eskişehir'in dillere destan yemekleri de bu şahaneliği en az ikiye katlayan türden.

Yemekleri güzel olan bir şehrin mekanları da boş durmuyor tabii. Balaban köftesinin de "çibörek"lerin de en güzelini, en leziz şekilde sunuveriyor konuklarına.

Biz de dedik ki hazır ramazandayız, gidelim keşfedelim Eskişehir'i. Hem orada yaşayanlara hem de bu ay içinde Eskişehir'e yolu düşeceklere nefis yemekler yapan, ramazan ruhunu kalabalık sofralarda yaşama imkanı sunan mekanları sıralayalım.

İftar sofraları dostlarla dolsun, sohbetler lezzetlensin.

pavlova-kesfet-banner

O eski ramazanları yaşamak için: Odunpazarı Şerbet Evi

Haftanın farklı günleri için hazırladıkları farklı iftar menüleriyle Odunpazarı Şerbet Evi, geleneksel bir iftar yaşamak isteyenler için Eskişehir'deki en güzel yerlerden. Geleneksel Türk ve Osmanlı mutfağından seçilen zengin menü, sofra tepsilerinde sunuluyor, nostaljik bir atmosferde yenen yemeklere Osmanlı şerbetleri eşlik ediyor.

Adres: Paşa M. Işıklar Sokak, No 5, Odunpazarı (Atatürk Bulvarı), Eskişehir

Halden anlar: Acıktım Kafedeyiz

Her gün için farklı bir menü sunan Acıktım Kafedeyiz, ramazan boyunca Eskişehirlilerin uğrak mekanlarından biri oluyor. Eğer siz de Eskişehir'de nerede iftar yapabilirim diye düşünüyorsanız uğrayacağınız adreslerden biri artık belli.

Adres: Hoşnudiye, İsmet İnönü Caddesi, Güneş Apartman, No 61/A, Tepebaşı, Eskişehir

İftardan sahura: Varuna Memphis

Konuklarına iftar yapma imkanı sunan Varuna Memphis'in iftar menüsünde farklı damaklara hitap edip herkesi mutlu edecek birçok lezzet bulunuyor. Mekan, sahur için de hizmet vermeye devam ediyor.

Adres: Yeni Bağlar Mahallesi, İsmet İnönü Cad.1 102/c Tepebaşı Eskişehir

Çok şık, çok rahat: Passage Cafe & Patisserie

Şıklık ve rahatlığı aynı potada eritmeyi başarmış Passage Cafe & Patisserie, iftara özel menüleriyle Eskişehir'de iftar yapacak mekan arayanların gözdesi. Kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz mekanın iftar menüleri de her gün Türk ve Osmanlı mutfağının nefis lezzetlerinden seçilen ana yemeklerle şenleniyor.

Adres: Hoşnudiye Mahallesi, Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi, No 15/B, Tepebaşı, Eskişehir

Özel ve güzel iftar sofralarıyla: Ayten Usta

Selçuklu mutfağı ve yedinci yüzyıl ve sonrasında İslam yemekleriyle konuklarına çok özel bir iftar deneyimi yaşatan Ayten Usta Gurme, ramazan ruhunu tam anlamıyla yaşamak isteyen herkesi bekliyor. Manzarasına doymak için iftardan çok önce gidip iftardan çok sonra ayrılmak isteyebilirsiniz, şimdiden söylemiş olalım.

Adres: Batıkent Mahallesi, D-200 Karayolu Üzeri, No 746, Tepebaşı, Eskişehir

Eskişehir'deki Trakya: Trakya Restaurant

İftarda hem Trakya lezzetlerine doymak hem de mükellef bir sofranın etrafında sevdiklerinizle oturup uzun uzun eğlenmek istiyorsanız Trakta Restaurant tam size göre. 1946 yılından beri hizmet veren tecrübeli mekan, tüm deneyimini konuşturarak eşsiz bir iftar deneyimi sunuyor.

Adres: Ertugrulgazi Mahallesi, Şahin Caddesi, No 84/A, Eskişehir

Konumu bile mutlu etmeye yeter: Eskişehir Tavuk Dünyası

Şehrin en merkezi yerlerinden birinde konumlanan Eskişehir Tavuk Dünyası, ramazana özel menüleriyle tüm konuklarını memnun ediyor. Ramazanın ruhuna yakışır sade ve doyurucu menüleriyle mekan, Eskişehir'de iftar yapacak uygun fiyatlı bir yer arayanlar için en iyi alternatif.

Adres: Eski Bağlar Mahallesi, Üniversite Caddesi, No 58, Tepebaşı, Eskişehir

Bol seçenekli iftar menüsü: Jardin Chef

Menüsünde çorbadan iftariyeliklere, ana yemekten mezelere her anlamda birçok seçenek sunan Jardin Chef, bir kez gittiğinizde yeniden gitmek için planlarınızı yapmaya başlayacağınız mekanlardan.

Adres: Yenibağlar Mahallesi, Üniversite Caddesi, No 59/A, Tepebaşı, Eskişehir

Otantik bir atmosfer için: Konak Balaban Kebap

facebook

facebook

Odunpazarı'nın orta yerinde yer alan ve Eskişehir'e özgü balaban kebabın en güzel yapıldığı yerlerden olan Konak Balaban Kebap, iftardan sahura huzur vadediyor. Samimi bir ortamda, eski ramazanların tüm coşkusunu bulabileceğiniz mekan, ramazan boyunca en az bir kez gidilmesi gereken yerlerden.

Adres: Akcami Mahallesi, Kurşunlu Cami Sokak, No 17, Odunpazarı, EskişehirDoyamayanlar için bir önerimiz daha var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?