https://www.instagram.com/romantikafenerbahce/ | instagram

Kadıköy'de İftar Yapmanın Tadını Merak Edenlere 7 Lezzetli Mekan

Favorilerime
Ekle

Ramazanın yaz ayına denk gelmesi ile dışarıda iftar yapma istediği hepimizi sardı. Sevdiklerimizle güzel bir iftar yemeği yemek için hangi mekanın bize daha uygun olduğuna karar vermek için araştırma yapmaya başladık.

İstanbul’da ramazanın keyifle yaşandığı semtlerden biri olan Kadıköy’de iftar yapmak isteyenler için birçok alternatif bulunuyor. Biz de iftar için Kadıköy’ü seçecek olanlar için, Kadıköy iftar mekanları arasından öne çıkan restoranları derledik.

Türk sanat müziği eşliğinde: Güler Osmanlı Mutfağı

Hikayeleri 1965 yılında başlayan ve menülerinde kuruluşlarından çok daha köklü, 700 yıllık Osmanlı lezzetlerine yer veren mekan, tecrübeli ekibiyle ramazanı tüm coşkusuyla yaşatıyor. Türk sanat müziğinin tanıdık, bildik tınıları eşliğinde kendinizi evinizde hissedecek, nefis yemekleriyle yuva sıcaklığını sonuna kadar yaşayacaksınız.

Güler Osmanlı Mutfağı adres: Hasanpaşa Mahallesi, Kurbağalıdere Caddesi, No 74, Kadıköy, İstanbul

Gaziantep'te iftar yapmak gibi: Çanak Kebap & Katmer

Kadıköy’de bulunan Çanak Kebap & Katmer, iftarda Gaziantep'in yöresel lezzetlerini tercih edenler için doğru adres. Zengin menüsü ile hem göze hem de damağa hitap eden mekanda dostlarınızla keyifli bir iftar yemeği yiyebilirsiniz. Bir iftarınızı da Gaziantep'in şahane yemekleriyle yapmak istiyorsanız Çanak Kebap & Katmer sizi bekliyor.

Çanak Kebap & Katmer adres: Acıbadem Caddesi, No 115, Kadıköy, İstanbul

Bir de fasıl olur: Moda Spor Kulübü

Kadıköy’de lezzetli menüsü ve güler yüzlü personeliyle ramazan ayının vazgeçilmez mekanları arasında olan Moda Spor Kulübü de iftar için değerlendirebileceğiniz en lezzetli adreslerden.

Moda Spor Kulübü adres: Mühürdar Caddesi, Tuğlacı Emin Bey Sokak, No 2, Moda, Kadıköy, İstanbul

Doğanın orta yerinde: Cafe Romantika

Hem yeşillikler içinde hem de denizin dibinde olan Cafe Romantika, iftar için en güzel seçeneklerden. Şehrin içinde ama şehirden çok uzakta olan doğayla iç içe bu şahane mekanda, kendinizi sakin bir sahil kasabasında hissetmeniz işten bile değil.

Cafe Romantika adres: Fenerbahçe Mahallesi, Alara Sokak, No 1/7A, Fenerbahçe Parkı, Kadıköy, İstanbul

Türk mutfağının tadı burada çıkar: Çiya Sofrası

Kendisini "kaybolmuş kültürlerin ve unutulmuş lezzetlerin bahçesi" olarak tanımlayan bir mekan, sizce de ramazanın layığıyla kutlanacağı, oruçların afiyetle açılacağı bir yer değil midir? Çiya Sofrası, çorbalardan tatlılara dek uzanan ve Türk mutfağının birbirinden leziz yemeklerini birleştirdiği zengin menüsüyle iftarda tercih edilmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Çiya Sofrası Adres: Caferağa Mahallesi, Güneşlibahçe Sokak, No 43/A, Kadıköy, İstanbul

Ferah ferah: Khalkedon Cafe Restaurant

Kadıköy Belediyesi tarafından işletilen Khalkedon Cafe Restaurant, sadece yemeklere değil manzaraya da doyuran yerlerden. Nefis bir iftar yemeği yerken dalgaların sesi eşliğinde huzur bulacaksınız.

Khalkedon Cafe Restaurant adres: Münir Nurettin Selçuk Caddesi, No 28, Kalamış, Kadıköy, İstanbul

Yöreselden evrensele giden lezzet durağı: Nelipide

nelipide

nelipide

Ordu pidesinin en lezzetli adresi Nelipide’de, lezzetli pidelerle orucunuzu açabileceğiniz gibi dilerseniz farklı lezzetler de deneyebilirsiniz. Ordu’ya ait lezzetlerin sunulduğu mekanda yapılan pideler, yörede beslenen hayvanlardan elde edilen tereyağı ile yapılıyor. Lezzetli olduğu kadar sağlıklı yemeklerin de sunulduğu Nelipide’de fiyatlarsa cebinizi yakmayacak türden.

Nelipide adres: Göztepe Mahallesi, Bağdat Caddesi, No:199/B, Kadıköy, İstanbulDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

mehmethanifiakca5 Haziran 2016 3:47
Kadıköy’de İftar Yapmanın Tadını Merak Edenlere 12 Lezzetli Mekan yazınızda olduğu gibi Ankara'da İftar Yapılabilecek Lezzetli Mekanlarla ilgili bir çalışma yapmanızı da rica ederim.
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?