https://www.instagram.com/huqqa/ | instagram

İstanbul'un Kalbi Beşiktaş'ta İftara Doyacağınız 8 Leziz Mekan

Favorilerime
Ekle

Ramazanla birlikte sofralarımız daha bir özenle donatılmaya başlıyor. Restoran ve otel sofralarına da heyecan ve hareketlilik geliyor. Zengin menüler sayesinde iftar açma ve sahur yapma daha keyifli hale gelirken, mekanların kalabalığı ve atmosferi de ramazan ayını layıkıyla yaşamamıza katkı sağlıyor.

İstanbul’un kalbinin attığı ilçelerden biri olan Beşiktaş, iftar mekanları konusunda ne gibi alternatifler sunuyor, bir göz atalım.

Denize karşı: Seyr-i Derya

Beşiktaş sahilinde, Bahçeşehir Üniversitesi'nin hemen yanında yer alan Seyr-i Derya, lezzetli yemekleri ve güler yüzlü çalışanlarıyla Beşiktaş'ta gidebileceğiniz en güzel iftar mekanlarından.

Seyr-i Derya adres: Yıldız Mahallesi, İskele Yolu Sokak, No 4/A, Beşiktaş, İstanbul

Boğazın süsü: Feriye Lokantası

19. yüzyılda Osmanlı’da bir karakol binası olan mekan, zaman içinde yemekleriyle şöhret yakalayan bir restoran olarak İstanbul’un simge buluşma noktaları ve lezzet durakları arasında yerini aldı. Feriye Lokantası, zengin menüsü ve otantik mekanıyla ramazana hazır görünüyor.

Feriye Lokantası adres: Çırağan Cad. No: 40 Ortaköy, Beşiktaş, İstanbul

Son dönemin gözde mekanlarından: Huqqa

Beşiktaş iftar mekanları arasına yeni bir soluk getiren mekan, iftar ve sahur için lezzetli çeşitler sunmayı planlıyor. Huqqa’da leziz yemeklerin eşlik ettiği iftarınızı mekanın meşhur lezzetlerinden şehzade tatlısı ile sonlandırabilirsiniz.

Huqqa adres: Kuruçeşme Mahallesi Muallim Naci Caddesi No:56, Beşiktaş, İstanbul

Ramazanda da kebaptan vazgeçemeyenlere: Dürümce

Adana kebaptan külbastıya kadar çeşit çeşit yemeğiyle iftar yemeğinizi şölene dönüştürecek Dürümce, yöresel tatlılar konusunda da oldukça iddialı. Antep'in nefis lezzeti katmeri de, Hatay'ın dillere destan künefesini de, hatta Tekirdağ'ın sarışını peynir helvasını da bulabileceğiniz mekanda, Beşiktaş manzarasıyla uygun fiyata sevdiklerinizle birlikte harika bir iftar geçirebilirsiniz.

Dürümce adres: Sinanpaşa Mahallesi, Barbaros Meydanı, Çiğdem Sokak, No 3/A, Beşiktaş, İstanbul

Çırağan Sarayı’nın mutfağına buyurun: Tuğra Restoran

Tuğra Restoran ile Çırağan Sarayı'nda yani sultanların iftar açtığı bir yerde bir iftar açmak, yemeği bir ziyafet olarak yaşamak mümkün. Mekan, özellikle kuzu külbastı ve testi kebabıyla nam salsa da zengin menüsünde keşfedeceğiniz pek çok lezzet daha var.

Tuğra adres: Çırağan Caddesi No:32, Beşiktaş, İstanbul

Hem ette hem balıkta iddialı: Hanedan Restaurant

İftar için zengin menüsü ve şık dekorasyonuyla Hanedan Restaurant'ı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Kaliteyi uygun fiyatla sunan menü seçenekleri hazırlayan mekan, lezzetli bonfileleriyle büyük beğeni topluyor, bizden söylemesi.

Hanedan Restaurant adres: Sinanpaşa Mh., Çigdem Sokak No:27, Beşiktaş, İstanbul

Levent’te bir lezzet köşesi: Köşebaşı Restoran

Mekanın spesiyali olan balon ekmekle birlikte tarsusi kebabın tadına bakmak gibisi yok. İsterseniz şaşlık kebabı gibi restorana özgü lezzetleri de keşfedebilirsiniz.

Köşebaşı Restoran adres: Çamlık Sokak No:15 3. Levent, Beşiktaş, İstanbul

Sıra dışı bir deneyim yaşamak isteyenlere. Lüfer Tekneleri

https://www.instagram.com/lufertekneleri/ | instagram

instagram

Ramazanın en unutulmaz iftar yemeklerini yaşatmaya kararlı Lüfer Tekneleri, denizde, Boğaz'ın esintileri ve Türk sanat müziği, fasıl ve tasavvuf müziği eşliğinde orucunu açmak isteyen herkesi misafir etmeye hazır.

Lüfer tekneleri adres: Bebek Caddesi, No 15, Beşiktaş, İstanbulDoyamayanlar için bir önerimiz daha var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?