Yağ Mantısı Tarifi

İftar İçin Farklı Lezzetler Hazırlamak İsteyenlere 10 Çıtır Kızartma Tarifi

Favorilerime
Ekle

Sebzesinden etine, sofraya her türlü kızartmayı çok yakıştırıyor, onları bolca yoğurtla afiyetle yemeyi seviyorsanız sizi hemen böyle alalım, iftar sofralarına çok yakışacak, kısa sürede hazırlayıp afiyetle yiyebileceğiniz iftarlık kızartma tarifleriyle tanıştıralım.

"Kızartmaya bayılıyorum ama çok ağır oluyor, mideme dokunuyor" diyenler için fırında pişen kızartma tadında enfes önerilerimiz de olacak, baştan söylemiş olalım.

Malzemelerinizi hazırlayın, önce hemen aşağıda, sonra da mutfakta bir araya gelelim, iftarlıklarımızı birlikte hızlıca hazırlayalım!

  • Patlıcan balığı tarifi

Uzun uzun vaktinizi almayacak, şöyle hazırlaması 15, pişirmesi de maksimum 10 dakika sürecek pratik bir lezzetle başlayalım dedik, iftar sofralarına çok yakışan patlıcanı bir de böyle deneyelim istedik.

Adıyla, tadıyla bu hali çok başka: Patlıcan balığı tarifi

  • Fırında karnabahar kızartması tarifi

Kızartması en çok sevilen sebzelerden olan karnabaharı, yine kızartma lezzetinde ama bu kez çok daha hafif bir şekilde hazırladık. Tüm yapılış adımlarını tek tek görebileceğiniz bu nefis tarifi, dilerseniz farklı sebzeler için de değerlendirebilirsiniz üstelik.

Böylesi çok daha hafif: Fırında karnabahar kızartması tarifi

  • Yağ mantısı tarifi

Hep sebzeleri kızartacak değiliz, bu kez de enfes bir hamurla işe başlayalım, iftar sofrasının yıldızı olacak bir mantı yapalım! Yanından bolca yoğurdunu da eksik etmeyiniz.

Bu mantının sesine kulak veriniz: Yağ mantısı tarifi

  • Sodalı kabak kızartma tarifi

Sebze sevmeyenlerin dahi afiyetle yiyeceği, kabağın en çıtır hali o! Üstelik fazla yağ çekmiyor, mideyi de yormuyor.

Bu kez kabaklar çıtırdıyor: Sodalı kabak kızartması tarifi

  • Yoğurtlama tarifi

Dilerseniz et ya da tavuk yemeklerinin yanına eşlik etmesi için dilerseniz de tek başına bir ana yemek olarak hazırlayabilirsiniz onu. Rengarenk sebzeler aynı tabakta buluştu!

Sofranın en hızlı biten ismi o oldu: Yoğurtlama tarifi

  • Fasulye kızartması tarifi

Şimdi sırada az bilinen efsane bir lezzet var. Taze fasulyeleri daha önce hiç böyle denemediyseniz daha fazla vakit kaybetmeden, en yakın zamanda bu lezzetle tanışın deriz.

Sadece 4 malzemeli dev bir lezzet: Fasulye kızartması tarifi

  • Fırında kızartma tarifi

"Kızartmalar nefis ama ben iftar için daha hafif tarifler arıyorum" derseniz tam da size göre bir önerimiz var sırada. Bu kez sebzeler bol yağda kızarmıyor, fırında pişiyor. Ama tıpkı kızartılmışçasına enfes bir tada kavuşuyor.

Püf noktaları tarifimizde saklı: Fırında kızartma tarifi

  • Mısır unlu biber kızartması tarifi

İftar sofranızı bir anda zenginleştirecek, hemen her yemeğin yanında afiyetle yiyebileceğiniz kadar uyumlu ve leziz bir tarif geliyor. Biberler bu kez salata ya da turşu olarak değil kızararak sofrada yerlerini alıyor.

Siz de ona sofranızda yer açın: Mısır unlu biber kızartması tarifi

  • Patlıcan kuleleri tarifi

İftar sofranızı kurarken her zamankinden biraz daha fazla özeniyor, sunuma da dikkat etmeye çalışıyorsanız bu tarif tam sizlik demektir. Patlıcanlar fazla yağ çekmeden mis gibi kızarıyor, aralarına gelen muazzam tatlarla enfes lezzet kulelerine dönüşüyorlar.

Sofradaki herkesin önce gözüne sonra midesine hitap ediyorlar: Patlıcan kuleleri tarifi

  • Fırında tavuk kızartması tarifi

Fırında Tavuk Kızartması Tarifi

Fırında Tavuk Kızartması Tarifi

"Ben et yemeden doyduğumu hissetmiyorum" diyenler için de hem kızartma tadında hem de klasik kızartmalardan çok daha hafif bir önerimiz var! Tavuk kanatlar bol yağda nar gibi kızarmak yerine enfes bir sosla buluşup fırın tepsisinde yerini alıyor, bu tarif iftar sofralarının en beğenilenleri arasında şimdiden yerini alıyor.

Yanında da bol köpüklü ayranla enfes oluyor: Fırında tavuk kızartması tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

KAYSII28 Nisan 2020 18:16
:P Keşke etli bi tarif de bulabilsem ...
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?