Asrın Sorusu: Hangi Burç Hangi Yemeği Seviyor?

Favorilerime
Ekle

Burçlar konusunda herkesin hassasiyeti birbirinden farklı. Bazılarımız hiç inanmazken bazılarımız günlük olarak takip ediyor, bazılarımızsa işi büyütüp gezegenlerin hareketlerine kadar ilgileniyoruz.

Günün sonunda ne olursa olsun yeni birisiyle tanıştığımızda önce burcunu merak ediyor, öğrendikten sonra hemen ona göre yargılıyoruz.

+ Hangi burçtun sen?
- İkizler burcuyum.
+ Aaaa, yanar döner güvenilmez olur İkizler.
- Nereden çıkardın ki şimdi bunu?

Tam olarak böyle konuşmaların geçtiğini adımız gibi biliyoruz. Biz de az çekmedik bu burçlar muhabbetinden.

Gel zaman git zaman insana ait şeyleri anlatmayı isteyen astrolojinin ve burçların yemeklerle ilgili olan kısmını aldık. Hangi burç hangi yemeği seviyor inceleyelim dedik.

Doğru tahminlerde bulunabilmiş miyiz bir kontrol edin deriz. Yorumlarda kendi burcunuzu ve doğru mu yanlış mı belirttiğimizi bizle paylaşın

Editörün önemli notu: Burçların 10 günlük dekanatlarını göz önünde bulundurmak önemli. Her burcun kendi içinde bölünmesi söz konusuyken ve işin içine yükselen ve ay burçları da girince sapmaların olabileceğini hatırlayalım.

Koç burcu (21 Mart - 19 Nisan)

koc-burcu

Günlük hayatınızda çok sık karşılaşamayacağınız bir burç varsa o da Koç'tur. Liderlikleriyle öne çıkan, iş çözücülükleriyle göz dolduran Koçlar, yaşadığı her anı özel bir ana dönüştürmeyi çok iyi bilirler.

Damak tatlarına uygun yiyecekleri de buna göre seçerler. Yani onların yediği yemek özel bir an yaratmalıdır. Baharatlı yemekler ve kırmızı etin başrolde olduğu yiyecekler vazgeçilmezidir. Et sote varsa onlar için bir akşam yemeği var demektir.

Boğa burcu (20 Nisan - 20 Mayıs)

boga-burcu

Arkadaşlarıyla para harcamayı seven, bonkör ve heyecanlı bir burçtan bahsediyoruz: Boğa burcu. Çalıştıkları, yaptıkları her şey daha güzel vakit geçirmek içindir. Belki de bir yurt dışı seyahati, belki de güzel bir akşam yemeği... Onlar için önemli olan yedikleri yemeğin iyi olup olmadığıdır.

Patatesin her halini seven Boğa burçları için abur cubur dünyanın en lezzetli şeylerinden bir tanesidir. Bu nedenle sıklıkla "Abur cuburu bırakıyorum!" sözlerini duyarsınız onlardan. Tüm bunların yanında midye dolmalar, sigara börekleri ve kumrular onun vazgeçilmezidir.

İkizler burcu (21 Mayıs - 21 Haziran)

ikizler-burcu

Enerji dolu, capcanlı, sosyal ortamların en aranılan insanlarından yani İkizler burcundan bahsediyoruz. Genellikle iki yüzlü olmakla suçlansalar da aslında böyle bir durum söz konusu bile değildir, onlar yalnızca birazcık kararsız ve hızlı hareket ederler. Onlar için yemek yemek bir amaç değildir. Amaç daima arkadaşlarıyla upuzun sohbetler etmektir.

Yani eğer bir İkizler burcuyla yemek yiyorsanız öyle büyük yemekler yapmanıza gerek yok. Atıştırmalıklar tam onun kalemidir. Minik hamburgerler onu doyurmaya yeter, bir de tatlıya hayır diyemez. Nutella hayat arkadaşı olmaya adaydır.

Yengeç burcu (22 Haziran - 22 Temmuz)

yengec-burcu

Özel hayatını en özel şekilde yaşamayı seven, daima bilgi peşinden koşan ve çevresindeki insanlarla hep ayarında bir iletişim tutturan Yengeçlere geçiyoruz şimdi de. Sevdikleri işi yaptıklarında dünyanın en mutlu insanı olabilen ve dünyanın herhangi bir noktasında çalışabilen Yengeçler için yemek yemek = keyif.

Mutfağa girmeyi seven, hatta kendisi varken başkalarını sokmayan Yengeçler, özellikle et ve deniz ürünleri yemeklerine bayılırlar. İştahları açık olduğu için üzerine bir tatlı bir de güzel bir kahve. İyi pişmiş bir et yemeği, her şeyini kendi hazırlayacağı bir lazanya, sezar salata derken tüm masayı donatacaklardır.

Aslan burcu (23 Temmuz - 22 Ağustos)

aslan-burcu

Eğlence, ihtişam, gezmek, görmek... Tam üzerine bastınız ki biz de o sırada Aslan burcunu anlatıyorduk. Gezip tozmayı seven, hayatın tadını dilediği gibi çıkaran Aslan burçları, herkesin arkadaş olmak istediği kişilerdir. Eğer bir işe başlarlarsa mutlaka bitirirler, pes etmek onlara göre değildir.

Gösterişi ve ihtişamıyla dikkatleri üzerine çeken Aslan burcu, bol baharatlı yiyecekleri sever. Etnik yemeklerin tadını çıkaran aslanlar için köri soslu tavuk ya da tatlı ekşi soslu tavuk en iyi alternatiflerden bir tanesidir. Söylemeden geçmeyelim, bir masa kuracaksa Aslan burcu, şık şıkıdım dünyanın en iyi masasını kurar.

Başak burcu (23 Ağustos - 22 Eylül)

basak-burcu

"Her şey mükemmel olmalı" diye yola çıkan ve en mükemmeli arayan Başaklar her şeyde bir bütünlük ararlar. Aslında birazcık dağınık olmalarına rağmen etrafındaki hiçbir şeyi dağınık görmek istemezler. Buna mutfak da dahildir. Yemek yaparken kendileri dağınık çalışsalar da bittiği gibi toplar, tertemiz yaparlar.

Başak burcunda genelde iki farklı karakter görülür. Bunlardan bir tanesi tamamen kendisini doğal hayata adamış, detoksunu yapıp yeşil çayını içen, diğeriyse gecenin bir vakti yemek yemek için üşenmeden pizza yapandır. İki karakterde de en önemli özellik, yemek yeme alışkanlıklarını değiştirmemeleridir.

Terazi burcu (23 Eylül - 22 Ekim)

terazi-burcu

Sanatın, adaletin ve güzelliğin temsilcileri teraziler için aşk hayatları pek çok şeyin önünde gelir. Adaletsizliğe gelemeyip çoğunlukla kendi başlarının etini yerler. Sürekli gözlem yaparlar ve çıkarımlarda bulunurlar. Terazi'nin ölçüsünü kaçırdıkları iki nokta vardır: birisi aşk, diğeri yemek.

Sevgilileri ya da eşlerine nasıl bağlılarsa yemek yemeyi de o kadar çok severler. Evde yemek yapmayı sever, dışarıda yemek yemeyi sever, genelde maaşlarının büyük bir kısmını kıyafet ve yemeğe ayırırlar. Yemeğe harcadığı parayı düşünmezler. Fast food'la arası çok iyi olmasına rağmen güzel bir restoranda yiyeceği kuzu külbastı ya da dana kaburgaya hayır demezler.

Akrep burcu (23 Ekim - 21 Kasım)

akrep-burcu

Burçlar aleminin adı çıkmış bir burcudur bu burç. İlk söylenildiği anda nasıl ki İkizler birçok soruya maruz kalır, Akrep de öyledir. "Ay sen çok kıskançsındır o zaman! Olmadı kincisindir?" Hayır efendim, aslında değillerdir. Eşlerine bağlı olması kıskanç oldukları anlamına gelmez. Onlara yapılan yanlışları görmezden gelmemeleri de kincilik anlamına gelmez.

Yemek konusunda neredeyse bir gurudur Akrep burcu. Lafı dinlenmesi gerekenlerdir. Dışarı çıkılacağı zaman onlara sormak yeterlidir. Hayatı büyük bir tutkuyla yaşayan Akrepler için yemek de bir tutkudur. O yüzden elit yemekleri tercih ederler. Mesela bir fıstıklı şiş ya da domates soslu pirzola.

Yay burcu (22 Kasım - 21 Aralık)

yay-burcu

Enerjisiyle pek çok kişiyi etkileyen, bir ortamda espri anlayışıyla hemen fark edilen bir burçtan bahsediyoruz: Yay burcu. Genel olarak yerinde duramazlar, illa yeni bir şeyler yapmalı, öğrenmeli, okumalıdırlar. Hal böyle olunca yemek konusunda da keşfetmeden duramazlar.

Bir bakmışsınız Fransa'da bir bakmışsınız Kapadokya'da olabilen Yay burçları kendi karakterlerine uygun olarak farklılıkları severler. Sabit bir yemek yeme alışkanlıkları yoktur. Deneysel takılmayı tercih ederler. Bir gün detoks yaparken ertesi gün fırında makarna yiyebilirler. Bir de et severler ki sormayın.

Oğlak burcu (22 Aralık - 19 Ocak)

oglak-burcu

Gözlerini başarıya dikmiş bir diğer burç da Oğlak'tır. Oğlaklar akıllarına koyduklarını yapar, büyük bir hırsla çalışırlar. Bazen hırslarının kurbanı olsalar da kendi değerlerinden vazgeçmezler. Gelenekselci bir tarafları vardır. Modernizmin içinde yok olmak yerine geleneklerine bağlı kalmak onlar için en iyi alternatiflerdendir.

Yemek yeme konusunda da bu tutumu korurlar. Kuru fasulye onların en sevdiği yemeklerdendir. Makarna ise her türlü tercih ettikleri bir yemektir. Tatlı konusunda da gözleri şerbetli tatlılara dikilir.

Kova burcu (20 Ocak - 18 Şubat)

kova-burcu

Dünyanın en maceracı burçlarıyla karşı karşıyasınız. Eğer bir Kova burcuysanız ya da Kova burcu tanıdığınız varsa bilirsiniz ki onunla geçirdiğiniz zaman kusursuzca geçer. İş hayatlarında da başarılı adımlar atarak kısa sürede üst düzeylerde kendilerine yer edinirler.

Söz konusu yemek olduğundaysa maceracı ruhları buraya da yansır. Sürekli yeni şeyler denemeyi, keşfetmeyi severler. Farklı ülke mutfaklarına bayılırlar. Bu yüzden onların tercihi bazen fish'n chips, bazen ev yapımı bir hamburger bazen de karidesli kreptir.

Balık burcu (18 Şubat - 20 Mart)

balik-burcu

Bütünlük ve mutluluğu kendilerine yapı taşı belirleyen, duygusallıklarıyla bilinen ancak keskin bir zekaya sahip olan Balık burçları, hayatın her alanında verdikleri olumlu enerjiyle çevrelerindeki insanları evinde gibi hissettirirler. Onlarla güzel bir yemek yemek belki de yaşayabileceğiniz en güzel tecrübelerden bir tanesidir.

Yemek seçmek gibi bir huyları olmayan Balıklar için dünyanın en basit şeyidir neredeyse yemek yemek. Güzelce hazırlanmış bir domates salatası da iştah açıcı bir şekilde süslenmiş pizza da onların sevecekleri yiyecekler arasındadır.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

4

Müzeyyen Şahin21 Kasım 2016 15:57
aslan burcuyum tavuk hiç sevmem
Yanıtla
Marslan6 Mart 2015 17:14
Aslan burcuyum ama hiç benlik değil :D tamam yöresel yemekleri severim bir yemek için onlarca kilometre yol alırım ama favorim makarna veya bulgur pilavı cacık :)
Yanıtla
Malatian4 Mart 2015 19:56
ikizlerim eğer sağlıksız olmayacağını bilsem sadece et yerim atıştırma tatlı vs. kurtarmaz... :D
Yanıtla
nuranyum3 Mart 2015 15:27
burcum da yükselenim de tuttu, evet efenm :)
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?