MENÜ

Yemek.com

YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Evde Yapabileceğinizi Asla Tahmin Etmediğiniz 10 Havalı Pasta Tarifi

yemek.com

Bir dilimiyle insanı mutluluğun en üst katına çıkaran, çayın yanına en çok yakışan, ister bol çikolatalı olsun ister renk renk meyveli olsun insana nefis keyifler yaşatan pastaları hep çok sevdik. Ama hep hazır, hem pastaneden oradan buradan, nereye kadar?

Enfes pastalar yiyebilmek için profesyonel pastacılara, pastanelere aslında çok da ihtiyacınız yok. İsterseniz evde de mükemmel pastalar hazırlayabilir, sevdiklerinizi, misafirlerinizi mutlu edebilirsiniz.

Hatta yiyenlerin evde yaptığınıza asla inanmayacağı, dışarıdan aldığınızı sanacağı pastalar var. Hiç bildiğiniz pastalara benzemiyorlar, tadıyla/sunumuyla insanı kendine hayran bırakıyorlar. Çok havalılar.

Ve o sizin ellerinizden çıkacak. Daha güzel, daha havalı ne olabilir ki?

Not: Evde yapımı pastalar hakkındaki tüm tüyolara şu içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Ballı ballı: Medovik pasta

Medovik Pasta Tarifi

Rusya ve Doğu Avrupa taraflarından soğuk hava dalgası değil bir lezzet dalgası geliyor. Yani bir nevi Rus pastası, Medovik. Ayrıca ballı hamurundan dolayı ballı pasta da deniyor. İsmi ne olursa olsun sonuç belli: Kat kat lezzet ve mutluluk.

Sekiz kat lezzet: Medovik pasta

Onları şaşırtın: Ispanaklı pasta

Ispanaklı Pasta Tarifi

Yemyeşil bir pasta düşünün. Hatta dünyanın en güzel yeşilinden kaplanmış bir pasta. İçinde ise kışın en güzel sebzelerinden ıspanak olsun. Çok ciddiyiz. Tadı da öyle güzel ki hemen denemek isteyeceksiniz.

Şimdi tam zamanı: Ispanaklı pasta tarifi

Bir balerin kadar zarif: Pavlova

Pavlova Tarifi

Avusturya'dan çıkan pavlova zarif olduğu kadar da hafif bir pasta. Görünümüyle kalpleri eriten pavlova karamel ve muzun verdiği tatla da mideleri mutlu ediyor.

Bu ne güzellik?: Pavlova tarifi

Yaz keyfi: Karpuz pasta

Karpuz Pasta Tarifi

Bu tarifte bildiğiniz pasta tabanları yok, aksine karpuz var. Evet yazın en sevdiğimiz meyvesi bol sulu karpuzdan bahsediyoruz. Bütün bir karpuzu şekillendirip krema ile kapladıktan sonra herkesi şaşırtmaya var mısınız?

Çok da pratik: Karpuz pasta tarifi

İçi yanıyor: Red velvet (Kadife dokulu, kırmızı) pasta

Red Velvet (Kadife Dokulu, Kırmızı) Pasta Tarifi

Yurt dışında düğünlerin son yıllardaki trendi bu içi kadife dokusuna sahip pasta. Biraz zahmetli ama iki katlı bu pastayı kesip o kırmızılığın tadına bakınca tüm emeklerinize değecek.

Rengiyle büyüler: Red velvet (Kadife dokulu, kırmızı) pasta tarifi

Bir tencere, bir tava yeter: Tavada köstebek pasta

Fırın olmadan da pasta yapabileceğinizi söylesek? Üstelik en sevdiğimiz pastalardan biri olan köstebek pastayı tavada çok kolayca hazırlayabileceğinizi söylesek? Siz isterseniz her şey mümkün!

Çok kolay: Tavada köstebek pasta tarifi

Kim üzdü onu?: Ağlayan pasta

Ağlayan Pasta Tarifi

Kakaolu ıslak keke ne kadar bayılıyorsanız şimdi onu ikiyle çarpın. Çünkü ağlayan pastayı tattığınız anda hissedeceğiniz şey tam olarak bu olacak.

Ağlama, değmez hayat: Ağlayan pasta tarifi

Ay bize bir şeyler oluyor: Snickers pasta

Snickers Pasta Tarifi

Yeme de yanında yat derler ya işte bu tam olarak Snickers pasta için geçerli. Karamelin akışına mı bayılsan, tuzlu fıstıkların krema ve karamelle olan uyumuna mı aşık olsan karar veremezsin. İşte öyle bir şey.

Mutluluk tam olarak böyle bir şey: Snickers pasta tarifi

Lezzet kombosu: Pancakeli frambuazlı mozaik pasta

Bildiğiniz mozaik pastaları unutun. Toz Antep fıstığıyla hazırlanan pancakeler düşünün, sonra onların frambuaz ve eritilmiş çikolatayla bir araya geldiğini. Sonra da doğru mutfağa... :)

Farklı olmak güzeldir: Pancakeli frambuazlı mozaik pasta tarifi

Kalabalık misafirler için ideal: Şarlot pasta

Şarlot Pasta Tarifi

Kekinden muhallebisine kadar her aşamasını evde hazırladığımız el emeği, göz nuru bir pasta tarifi bu. Üstelik çok da pratik. Denememek için bir neden göremiyoruz.

Kıvamı yeter: Şarlot pasta tarifi

Editör

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?