https://yemek.com/tarif/lokmalik-tuzlu-kurabiye-3/ | Lokmalık Tuzlu Kurabiye Tarifi

Tazeliğini Uzun Süre Koruyup Bayatlamayan 10 Lokmalık Tuzlu Kurabiye Tarifi

Favorilerime
Ekle

Çayımızın, kahvemizin yanında görmekten mutluluk duyduğumuz isimlerden kurabiyeleri mini mini halleriyle sofralarımıza taşımaya, lokmalık kurabiye tariflerine tatlılardan sonra tuzlu alternatiflerle devam etmeye kararlıyız. Bu hafta konumuz lokmalık tuzlu kurabiye tarifleri!

Karnınız acıktığında hemen birkaç tanesini ağzınıza atıp midenizden yükselen gurultuları susturabileceğiniz, çay saatlerinizde misafirlerinize ikram edebileceğiniz bu lezzet dolu lokmalık kurabiyeleri hazırlamak düşündüğünüzden bile kolay. Üstelik bir seferde bol bol yapıp kavanozlara doldurabilir ve uzun süre bayatlamadan, taze taze onları tüketebilirsiniz.

"Nasıl bayatlamıyor ki?" diye düşünmeye başlayanları, farklı ve nefis lokmalık tuzlu kurabiye tarifleri isteyenleri hemen aşağıdaki tariflerimize doğru alalım, şeflerimizin tüm lezzet sırlarını da bir bir paylaşalım.

  • Bitli kurabiye tarifi

İlginç ismi nedeniyle adını ilk kez duyanlar şaşırmadan edemiyor, onun tadına bir bakan bir daha ondan vazgeçemiyor.

Dolsun kavanozlar: Bitli kurabiye tarifi

  • Katı yağsız mini tuzlular tarifi

Kurabiye hazırlamak istiyor ama hemen hemen tüm kurabiye tariflerinde karşınıza çıkan margarin ya da tereyağı gibi katı yağlardan uzak durmak istiyorsanız bu tarif tam size göre demektir.

Sıvı yağla da nefis bir doku yakalamak mümkün: Katı yağsız mini tuzlular tarifi

  • Tuzlu mini kurabiyeler tarifi

Tarifte kullanacağınız malzemeleri damak tadınıza göre çeşitlendirebileceğiniz bu kurabiye tariflerinde sıra rezene tohumunu da işin içine dahil ettiğimiz bu özel tarifimize geldi.

Siz dilerseniz anason da ekleyebilirsiniz: Tuzlu mini kurabiyeler tarifi

  • Lokmalık tuzlu kurabiye tarifi

İçinde kullanacağınız az miktarda sirke sayesinde hem kıyır kıyır olacak hem de uzun süre bayatlamayacak kurabiyeler hazırlıyoruz!

Siz de bize katılın hadi: Lokmalık tuzlu kurabiye tarifi

  • Lokmalık tuzlu kurabiye tarifi

Kaç tane yediğinizi sayamayacağınız kadar lezzetli olacak tuzlu kurabiyelerimize şimdi de susam severleri mutlu ederek devam ediyor, kurabiye hamuruna da mahleple daha lezzetli bir aroma kazandırıyoruz.

Susama doymak isteyenler buraya: Lokmalık tuzlu kurabiye tarifi

  • Mini susamlı kurabiye tarifi

Lokmalık kurabiye deyince aklımıza hemen yuvarlak kurabiyeler gelse de aslında onları şöyle de lokmalık olarak hazırlayabilir, pastane kıskandıracak lezzetlere imza atabiliriz.

Bakınız, yaptık, nefis oldu: Mini susamlı kurabiye tarifi

  • Tuzlu mini kavanoz kurabiyesi tarifi

Hafta sonu ya da vaktinizi mutfakta geçirebileceğiniz herhangi bir zaman bu kurabiyeden tepsiler dolusu hazırlayabilir ve büyüklü küçüklü kavanozlara doldurup canınızın istediği her an afiyetle yiyebilirsiniz. O kadar uzun süre tazeliğini koruyor ki...

İnsan şaşırmadan edemiyor: Tuzlu mini kavanoz kurabiyesi tarifi

  • Tuzlu kavanoz kurabiyesi tarifi

Kavanozlarımızı doldurmaya şimdi de oldukça az malzemeyle çok kolay bir şekilde hazırlanan bu tarifimizle devam ediyor, bu kez çörek otu değil, susam severleri mutlu edelim diyoruz. Tabii siz her zaman olduğu gibi bunu da dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Damak tadınıza kalmış: Tuzlu kavanoz kurabiyesi tarifi

  • Tuzlu pasta tarifi

Pastanelerden almaya alışık olduğunuz, "Ben evde yapınca hiç de hazırları gibi olmuyor" diye düşündüğünüz o kuru pastalar var ya... İşte bu tarif sayesinde artık onların da aynısını evde, ellerinizle hazırlayabilirsiniz.

Tüm lezzet sırlarıyla karşınızda: Tuzlu pasta tarifi

  • Susam mantolu kurabiye tarifi

Susam Mantolu Kurabiye Tarifi

Susam Mantolu Kurabiye Tarifi

Kurabiyelerin üzerine bir tutam susam serpiştirmekle yetinemeyenlerdenseniz, hem sunumu şaşırtıcı olsun hem de yaptığınız kurabiye susama tam anlamıyla doyursun istiyorsanız bu tarifi ilk fırsatta denemelisiniz.

Çay saatlerinizin aranan ismi olmaya aday: Susam mantolu kurabiye tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?