https://yemek.com/tarif/mercimekli-soganli-pilav/ | Mercimekli Soğanlı Piav Tarifi

Şu Yoğun Günlerinizde Her Akşamınıza Eşlik Edecek Bir Haftalık 12 Şahane Tarif

Favorilerime
Ekle

Okullar açıldı, işlerse tüm hızıyla devam ediyor. Trafik çilesi, gün boyu yorgunluk deseniz, e onlar da katlanarak artıyor.

İşte tüm bu koşturmanın içinde size nasıl yardımcı olabilir, gününüzü bir nebze de olsa nasıl güzelleştirebiliriz dedik, her gün düşündüğünüz o "Akşama ne pişirsem?" sorusuna biz yanıt verelim istedik.

Sizin için her güne özel lezzetli, doyurucu, pratik ya da sağlıklı tariflerle dolu haftalık bir menü hazırladık. Hafta boyunca en az 1 kez balık yemeniz gerektiğini de unutmadık, baklagilinizi, tavuğunuzu, bol bol sebzenizi de eksik etmedik.

Artık her gün uzun uzun düşünmek yok, kolları sıvayıp hemen mutfakta soluğu almak var.

Şimdiden ellerinize sağlık ve afiyetler olsun diyor ve başlıyoruz o zaman!

Pazartesi kendini daha fazla yormak istemeyenlere: Fırında sebzeli patates

Bu pazartesi tüm pazartesilerden başka, bu pazartesi okullar açıldı! Belki her zamankinden çok daha uzun süre trafikte beklemek zorunda kaldınız, belki sabah hiç uyanmadığınız kadar erken uyandınız. E gün boyunca da bol bol koşturdunuz, bir de akşam yemeği için mi kendinizi yoracaksınız?

Yormayın, en pratiğinden enfes bir sofra kurun: Fırında sebzeli patates tarifi

Salı günü bir tabakla tıka basa doyuyoruz: Mercimekli soğanlı pilav

Bulgur ve yeşil mercimeğin bir araya geldiği bir yemekten bir tabak yiyip de doymamak mümkün mü? Üstelik yapımının kolaylığı da onu sevmek için ayrı bir neden sunarken...

Daha fazla beklemeden yapmalı: Mercimekli soğanlı pilav tarifi

Çarşamba sebzelere teslim:Sebze graten

Renk renk, vitamin dolu sebzeler hala tüm tazeliğiyle tezgahlarda duruyorken onları sofraya sık sık konuk etmemek olmaz. Söz konusu bir de beşamel sos ise...

Ona hayır demek imkansız: Sebze graten tarifi

Perşembe tek bir tarifle koskoca bir menü hazırlıyoruz: Misket köfte

Patates püresinden domates sosuna, hiçbir şeyini eksik etmediğimiz enfes köfteler tabaklara şahane bir sunumla çıkıyor, 7'den 70'e herkes bu lezzete bayılıyor.

Nasıl sevilmez: Misket köfte tarifi

Cuma ne yiyeceğimiz belli: Mezgit köftesi

Uzunca bir süredir yaptığımız bu haftalık listelerimizi takip edenler, uygulayanlar bilir, cuma günü sofrada en çok balık görmeyi severiz. Haftada en azından bir kez balık yemeye çalışsak pek güzel olur diye çıktığımız bu yolda bu cuma sofrada balık köftesi var.

Hem de mezgitten: Mezgit köftesi tarifi

Cumartesi söz sırası tavukta: Fırın poşetinde tavuk

Hemen hemen hepimizin evinde en çok pişen et tavuk eti olduğuna göre, haftanın yemekleri arasına onun en lezzetli, en pratik hallerinden birini davet edelim. İçinden sebzeleri ve baharatları da eksik etmeyelim. Cumartesi yemeğe misafirleriniz varsa malzeme miktarlarını aynı oranda artırarak tarifimizi yapabilirsiniz.

Sunumu da pek şık: Fırın poşetinde tavuk tarifi

Pazar günü mutfakta zaman geçirmek ayrı bir keyif: Pierogi

Hafta sonu mutfakta bol bol vakit geçirmekten hoşlananlara, ortaya yeni tatlar çıkarmaktan apayrı bir keyif alanlara geliyor...

Karşınızda Ukrayna ve Rus mutfaklarının parlayan yıldızı: Pierogi tarifi

Alternatif lezzetler derseniz: Mantar köftesi

Haftanın 7 günü için önerilerimizi bir bir sıraladık. Ama olur ya içlerinde sevmediğiniz, yemediğiniz malzemelerle yapılanlar vardır, alternatif bir lezzet ararsınız... İşte bu isteğinizi de görmezden gelemedik, alternatif tarifler de verelim istedik. İlk sırayı sebzelerin hakimiyetindeki bu köfte kaptı.

Sofraya sağlık kattı: Mantar köftesi tarifi

Daha önce denemediyseniz şimdi tam zamanı: Kabaklı milföy çanakları

Kabakla daha önce böyle bir lezzete imza atmadıysanız, hiç vakit kaybetmeden, kabaklar tezgahlardan kalkmadan sizi mutfağa doğru alalım.

Kolları sıvayın, başlıyoruz: Kabaklı milföy çanakları tarifi

Makarnadan vazgeçemeyenlere: Sebzeli makarna

Eğer siz de makarnanın pratikliğinden vazgeçemeyenlerdenseniz yaklaşın böyle. Makarnayı en sağlıklısından renklendiriyor, zamandan tasarruf ederken lezzetten ödün vermiyoruz.

Öyle kuru kuru olmaz: Sebzeli makarna tarifi

Kerevizlere kavuşurken: Kerevizli yeşil salata

Pek yakında kerevizleri daha sık görmeye başlayacağız ama biz şimdiden onu sevdirecek enfes bir tarif verelim, ilk gördüğünüz kerevizlerle hemen yapıverin istedik. O zaman...

Sağlığınıza: Kerevizli yeşil salata tarifi

Elle yemek hiç bu kadar zevkli bir deneyim olmamıştı: Beşparmak

Kırgızistan ve Kazakistan'da sık sık yapılan en geleneksel lezzetler arasında yer alan beşparmak yemeğini keşfedince haftada en az 1 kez yapmak isteyeceksiniz, eminiz.

Bu nasıl bir lezzet, denemeden bilemezsiniz: Beşparmak tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?