adana-tost

Vejetaryen Adana Mümkün

Favorilerime
Ekle

Başlıktan da anlaşılacağı üzere bir başka Adana mümkün! Sabah ciğer yemeden, akşam kebaba gitmeden bir Adana hafta sonu nasıl olur görelim. İlk önce telefonların, kameraların şarjlarının yüzdelerinden emin olalım. Çünkü bu Adana bir sürü Instagram spot vaat ediyor.

Storie Store

Kahvaltı yapmayanlardan olarak ilk gün sabah kahvesini Storie Store'a denk getiriyoruz. Burası consept cafe; yani kahve bitince kendinize gelmişken alışveriş yapabilir, denk gelirsiniz workshop yakalayabilir, beraber gittiğiniz arkadaşınızı ikna edebilirseniz her köşesinde fotoğraf çekilebilirsiniz. Çünkü her köşe bol like’lı fotoğraflar sunuyor.

Croma Colina

Belki de ilk kez biri size Adana’da pancarlı buğdaylı salata önerecek ama buyurun mekana da tabağa da.

Atalier NiSi

Bir başka şehre gidince de etkinlik kovalamayı bırakmayanlar için, ‘Zaten tatil arkadaşımla yaşadığımız şehirde ancak kahve içip yemek yemeye vakit buluyoruz, bize anı lazım deneyim lazım.’ diyenler için kadın kadına işletilen mekanda evimize götürebileceğimiz, seramik workshop'una katılıyoruz.Yeterince vaktimiz olduğu için kendi tasarımımız seramik fincanlarda kahve içmeden kalkmıyoruz.

Tante Adana

3. nesil çay desem? Adana'da desem? Evet bu sıcak şehrin insanları çayda da baya uzmanlaşmış.Biz sıcağa mint matcha limonata ile çözüm bulsak da soğuk çaylar, değişik demlemeler burada.

Meryem Ana Çiftliği

Buranın pamuk tarlaları, çiftlikleri meşhur bir de güzel kahvaltı hazırlayan anaları.. Meryem Ana çiftliğinde gerçek bir köy kahvaltısı yapıp, etrafınızda hayvanların dolaştığı bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

Smaller

Hem barlar sokağında hem de çalışanları bilgili. hem her yere yakınlığı hem geleni gideni izleme sporunu yapabileceğiniz konumu nedeniyle benim favorim.

Tostbusters Adana

Tost isimleri bir garip; natüralistler, gerçeküstücüler, dışavurumcular, gelecekçiler.. Biz boğazcılar olarak köz patlıcanlı tostu tercih etsek de siz menüyü uzun uzun inceleyin. Belki sevdiceğiniz romantiklerden seçip size açılacaktır kim bilir. Adana'da çiçekle açılanı dövüyorlarmış.

Botta Bloom

Şimdi neden temkinli çıkıp şarjları ikişer üçer defa kontrol etmenizi istediğimi anlayacaksınız. Floral cafe sadece büyük şehirlere özgü değil, madem güneş en bonkör Akdeniz'e davranıyor, en güzel çiçeklerin de burada açması kaçınılmıyor haliyle..

Buralar böyle; güzel concept cafeler , kadın eli değen atölyeler, Akdeniz’in güneşini almış taze lezzetlerin eklendiği yemekler.. Hiç Akdeniz’e kıyısı olanla olmayan bir olur mu?


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?