''Kadıköy'de Ne Yiyelim'' Sorusuna Yanıt 9 Aç Bırakmayacak Mekan

Favorilerime
Ekle

Kadıköy her zaman alternatif buluşma noktasıyken artık oldukça popüler bir nokta. Anadolu Yakası sakinlerinin göz bebeği Kadıköy, artık Avrupa Yakası sakinlerinin de cazibe noktası. Kadıköy'ü çok seven bizleri pişman etmeme garantili mekan önerileri geliyor o zaman!

kesfet-yemekcom-instagram-hesabi-son-2022

Basta Street Food Bar

Dürüm severim ve yeni tatlara da açığım diyorsanız o zaman Basta! Hem günlük olarak değişen menüsü hem de menünün demirbaşı kuzu dürüm ile deneyeni pişman etmiyor. Gittiğimizde kuzu dürüm, sucuk dürüm ve humus yemiştik. Pek memnun kaldık. Tatlı olarak da Fransız tarzı seçenekler vardı gittiğimizde, yeni eklemeler olsa da pişman etmeyecektir. Ayrıca dönemsel olarak farklı lezzetler de sunuluyor. Yakın zamanda İzmir usülü kokoreç görmüşlüğüm var menüde.

Bina

Müdavimi olunacak mekan. Özellikle atıştırmalıklar, genel olarak ise menü çok leziz. Patatesi seven ama kızartma da yemek istemeyenler için fırın baby patatesleri var, bağımlılık garanti. Yine menüde oldukça çok sağlıklı alternatif bulunuyor. Hafta sonu oldukça kalabalık. Çarşamba, perşembe buluşması için ideal. Müzikler hem çok güzel hem de sohbete engel değil.

Pita Mantı

Mantıcılar şöyle bi ayrılsın 1,5 porsiyon mantı + 1 porsiyon çiğ börek paylaşabilirsiniz.

Mini Eatery

Mahallenin minimali. 6-7 çeşit mini boy burger var menülerinde. İsterseniz set halinde tasting menü de alabilirsiniz. 6 burger + ev yapımı patates kızartması+side dish şahı ev yapımı soğan halkasıyla kendinize güzel bir ödül verebilirsiniz. Ama ne yalan söyleyeyim Şamburger bi başka, Şamburger fav!

B.O.B - Best of Burger

Mahallenin yenisi. Çalışanları tatlı. Hem hotdog hem de burgerler oldukça başarılı. Belki fiyatları yükseltirler, siz fiyatlar artmadan bi' gidin tadın bence!

KİMYON

Geç buldum çabuk bırakmam. Kebap da güzel, beyran da var. Daha ne olsun.Arkada güzel bahçe var, senelerce fark etmedim. Ben ettim siz etmeyin.

Kırıntı Kadıköy

Tam Moda çocuğu. Bugün de büfe yemekleri yiyeyim ama porsiyonlar büyük, fiyatlar makul, lezzet de şahane olsun diyosan o zaman Kırıntı diyorum. Tabii Kadıköy Anadolu Lisesi veya Saint Joseph mezunuysan zaten anıların da çoktur bu mekanda.

Taunt Potato Club

Önemli olan yemeğin kalitesi, ye-kalk olsa da olur diyorsanız pek güzel tercih. Yaz aylarında pesto soslu tavuklu kumpirimizi alıp Moda'da piknik yaptığımız da çoktur, güzel havalarda değerlendirilebilir. Çok çeşitli kumpirleri var, alışılmışın dışında bir kumpir deneyimi. Şimdiden patates severlere benden hediye.

İlk buluşmada gidilecek mekan yok mu diyenlere: Aida - Vino e Cucina

İlk buluşmada İtalyan tatları romantizmi arttırır diye düşündüm. Yani bence öyle. Güzel bir hikayesi ve lezzetli yemekleri olan bir mekan. İtalya'nın ünlü bir şarabı var. Chianti Classico. Kırmızı etle tercih edebilirsiniz. Ya da benim gibi tadını daha iyi almak için çok baskın tadı olmayan peynirlerle deneyebilirsiniz.

Bizim ilişki 5-6 sene oldu. Sen bize ordan saklı cenneti söyle. Bizi uğraştırma bonusu: Borsam!

Lahmacundan vazgeçmek mümkün değil, sevmeyeni azdır herhalde. 2 lahmacun bir ayranın çözemeyeceği sorun yok arkadaşlar. Bilginize!Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?