Bursa'ya Gittiğinizde Uğramanız Gereken 7 Mükemmel Yemek Durağı

yemek.com
Beyza
Yemek yemek için yaşayanlar!
Beyza
25 takipçi2 içerik
Bu içerik Yemek.com üyesi tarafından yazıldı ve binlerce kişiyle paylaşıldı. Siz de Yemek.com içerik paneline girerek tariflerinizi, mekan önerilerinizi, eğlenceli içeriklerinizi Yemek.com okuyucuları ile paylaşabilirsiniz!

Sıkça Yenen Konular

Çağla Gillis
Haziran 8
Rüya Yelsalı
Ekim 27, 2016
YENİ
Zeynep Çetin
Haziran 14
YENİ
Zeynep Çetin
Haziran 9

Bursa'ya gittiğiniz zaman gitmeniz gereken ilk yer Kebapçı İskender olmalı.Bursa'nın meşhur yemeği olan İskender Kebap'ı en iyi burada yersiniz.Küçük bir yer olduğundan yemeğinizi çok yavaş bir şekilde yiyemezsiniz.Hatta bazen o kadar sıra oluyor ki insanlar kapının önünde bile yiyor yemeklerini.Tabii Kebapçı İskender'e geldiyseniz kapının önündeki sıraya da katlanmanız gerekiyor.Burada İskender Kebap'ın 1 Porsiyonu 19.50 TL.

Yemeğimizi yedik.Şimdi sıra tatlıda.Meşhur Ulus Pastanesinin Marşal'ını yemeden göndermeyiz.Burada bir sürü tatlı bulabilirsiniz.Pastanenin sahibi Akile Hanım'ı da görmeden gitmeyin.

Şimdi de bir şeyler atıştıralım.Tahinli Pide'yi en güzel yapan yerlerden birisidir Tarihi Taş Fırın.Sırasından da anlaşıldığı üzere pek boş olduğu söylenemez.Orada oturup bir çay da içersiniz artık...

Tamam kabul ediyorum pek hoş bir adı yok ama lezzeti...Dillere destan susamlı çubuklarıyla sizlerle bu fırınımız.

Kalkıp Bursa'ya gelmişken,sevdiklerinize eliniz boş mu döneceksiniz?Hem Bursa'ya özgü,hem leziz.Kaptan!Kafkas Pastanesini de ekle rotaya.

Sırada...İnegöl Köfte var.Köftelerin en güzeli İnegöl Köfte burada yenir.Sadece İnegöl Köfte değil tüm et yemeklerini bulabilirsiniz.

Hadi Cantık yiyelim.Ortası kıymalı kenarları pide olan mükemmel lezzeti en mükemmel burada yersiniz.

AFİYET OLSUN !

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?