Bursa'ya Gittiğinizde Uğramanız Gereken 7 Mükemmel Yemek Durağı

Favorilerime
Ekle

Bursa'ya gittiğiniz zaman gitmeniz gereken ilk yer Kebapçı İskender olmalı.Bursa'nın meşhur yemeği olan İskender Kebap'ı en iyi burada yersiniz.Küçük bir yer olduğundan yemeğinizi çok yavaş bir şekilde yiyemezsiniz.Hatta bazen o kadar sıra oluyor ki insanlar kapının önünde bile yiyor yemeklerini.Tabii Kebapçı İskender'e geldiyseniz kapının önündeki sıraya da katlanmanız gerekiyor.Burada İskender Kebap'ın 1 Porsiyonu 19.50 TL.

Yemeğimizi yedik.Şimdi sıra tatlıda.Meşhur Ulus Pastanesinin Marşal'ını yemeden göndermeyiz.Burada bir sürü tatlı bulabilirsiniz.Pastanenin sahibi Akile Hanım'ı da görmeden gitmeyin.

Şimdi de bir şeyler atıştıralım.Tahinli Pide'yi en güzel yapan yerlerden birisidir Tarihi Taş Fırın.Sırasından da anlaşıldığı üzere pek boş olduğu söylenemez.Orada oturup bir çay da içersiniz artık...

Tamam kabul ediyorum pek hoş bir adı yok ama lezzeti...Dillere destan susamlı çubuklarıyla sizlerle bu fırınımız.

Kalkıp Bursa'ya gelmişken,sevdiklerinize eliniz boş mu döneceksiniz?Hem Bursa'ya özgü,hem leziz.Kaptan!Kafkas Pastanesini de ekle rotaya.

Sırada...İnegöl Köfte var.Köftelerin en güzeli İnegöl Köfte burada yenir.Sadece İnegöl Köfte değil tüm et yemeklerini bulabilirsiniz.

Hadi Cantık yiyelim.Ortası kıymalı kenarları pide olan mükemmel lezzeti en mükemmel burada yersiniz.

AFİYET OLSUN !Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

krysnmz27 Şubat 2018 12:05
Önerilen mekanlar ne yazık ki overrated olmakla yetinebilir. Bursa'ya gidenlerin mutlaka uğraması gereken daha az turistik ama daha lezzetli bir çok yer mevcut. İlerleyen zamanlarda bir yazı ile bu tezimi destekleyeceğim. Yine de yazar arkadaşıma değerli vaktini ayırıp bu içeriği hazırladığı için teşekkür etmek isterim. Lütfen yanlış anlaşılmasın, bu mekanların "kötü" olduğunu asla telaffuz dahi etmem. Ama ne yazık ki çok klişe kaldılar ve artık talepleri eskisi kadar iyi karşılayamıyorlar.
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?