konseptdoner.com

İstanbul'daki En İyi İskender Kebap Ödülünü Alabilecek 8 Mekan

Favorilerime
Ekle

Türk mutfağının vazgeçilmez lezzeti döneri ve onun en güzel hali iskender kebabı üç öğün yemenize sebep, 'İstanbul'daki En İyi İskender Kebap' ödülünü almaya aday mekanlarla karşınızdayız.

Bir gün yalnızca iskender yemek için Bursa'ya gitme hayallerinizi erteleyin. Açlığı daha yakında hallediyoruz.

Kandilli Borsa

Adile Sultan Sarayı’nda 2006’dan beri hizmet veren mekan muhteşem boğaz manzarasına karşı Türk ve Osmanlı mutfağına özgü lezzetler ile göz dolduruyor. Süt danasından yapılan ve pirinç pilavı ile servis edilen yaprak dönerinin yanı sıra iskenderin lezzeti de ne kadar özenli bir mutfak olduklarını vurguluyor.

Adres: Sakıp Sabancı Eğitim ve Kültür Merkezi Adile Sultan Sarayı Kandilli Mah. Vaniköy Cad.Sıraevler Sok. No: 12 Vaniköy/Üsküdar     

Niyazibey

1965 yılında İskender Kebapçısı olarak faaliyete başlayan firma bugün özellikle Anadolu yakasında pek çok noktada servis veriyor. Pirinç pilavı ve salatalık turşusu ile servis edilen döneri öne çıkan lezzetler arasında yer alıyor.

Adres: Esenkent Mahallesi Baraj Yolu Caddesi, Erbap Sk 43/A, 34776 Ümraniye/İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Bursa Garaj Kebap

Bursa’da ün yapmış restoranın lezzetini İstanbul'a taşıyan salonda dönerin yanı sıra salatalık turşularının da müdavimleri oldukça fazla. İskender, porsiyon ve tombik ekmek döner seçenekleri var.

Adres: Levent Mahallesi, Çamlık Caddesi, Hanımeli Sokak, No 2, Beşiktaş/İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Uludağ Et Lokantası

1985’den beri mavi ile yeşilin kucaklaştığı tarihi Atatürk Köşkü manzarası eşliğinde hizmet veren işletme, döner çeşitleri ile beğeni topluyor.

Adres: Şenlikköy, Basınköy Atatürk Köşkü Cd, Kennedy Cd. No:2, 34153 Bakırköy/İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

İskender

Kahve, kokteyl, pizza, burger gibi gurme lezzetlerin toplandığı Teşvikiye’de, en misinden iskender yiyebileceğiniz mekan da var. Kendisini aslında yakından tanıyorsunuz. Bursa’da adını sıkça duyduğumuz, 1867 yılından beri iskenderin en iyisini yapan şu meşhur “mavi dükkan”dan başkası değil.

Bir şubesini Teşvikiye’de açıp, İstanbullular’ın yüzünü güldüren bu mekanda iskenderden başka bir şeye gönül vermeyin. Pide, özel tereyağı, sos, yoğurt, domates, yeşil biber ile buluşan o etlerin lezzetini ne kadar övsek az.

İskender adres: Teşvikiye Mahallesi, Şakayık Sokak, Park Palaca, No 67, Şişli/İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Bursa Kebapçısı

Şimdi ise dürümcülerin, kebapçıların, tantunicilerin kol gezdiği Beyoğlu’ndan nefis bir iskenderci ile huzurlarınızdayız. Semtin minik ve salaş bu mekanında yapılan iskender kebabı Bursa’dakilere bile taş çıkartacak cinsten.

Özellikle etlerin altında kendi hazırladıkları pideden, tereyağına kadar her şeyini çok seviyoruz.

Bursa Kebapçısı adres: Hüseyinağa Mahallesi, Atıf Yılmaz Caddesi, No 8, Beyoğlu/İstanbul

Kasabım Ethane

İstanbul’un etobur mekanlarını hatırlarsınız. İçinden bonfile, dana pirzola, t-bone, bonfile şiş, füme et, antrikot, kuzu tandır geçen bu mekanın bir de leziz mi leziz iskenderi var. Hem de daha önce yediklerinize benzemeyecek türden.

Özel tandır ekmeği üstündeki bonfileden hazırladıkları iskenderin eti yumuşacık. Taze pişmiş domates sosu ve yoğurt da bu lezzeti ikiye katlayacak cinsten.

1950 yılından bu yana Cihangir’in parmakla gösterilen bu mekanına en yakın zamanda gidile.

Kasabım Ethane adres: Kılıçali Paşa Mahallesi, Şimşirci Sk 4/A, 34433 Beyoğlu/İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Konsept Steak & Döner

konseptdoner.com

konseptdoner.com

Plaza çalışanlarının mabedi Konsept Steak § Döner için rotamızı Maslak’a çeviriyoruz. Duyduk ki “Odun ateşinden gelen lezzet” mottolu bu mekanın dönerini denemeyen kalmamış, peki ya iskenderini?

Dilimlenmiş döneri, domates sosu, tereyağı, yoğurdu ile muhteşem dörtlü olan bu lezzeti açlık durumuza bağlı olarak gram şeklinde alabilirsiniz.

Çiğ köfte, cacık, turşu, patlıcan beğendi gibi efsane yancıları da atlamayın, itinayla mideye indirin.

Konsept Steak & Döner adres: Maslak Mahallesi, Büyükdere Cd. No:237, 34398 Şişli/Sarıyer/İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

2

Nimet Kaya16 Ekim 2017 14:14
Istanbulda en iyisi Saafi dönerde yenir
Yanıtla
oguzk14 Ekim 2017 17:57
istanbulda yaşayan bir bursalı olarak leventteki garaj favorim, konsept dönerin ise bu listede ne işi var merak ediyorum bırakın iskenderi, porsiyon döneri bile hiç bir listeye giremez,
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?