https://yemek.com/tarif/limonlu-parfe/ | Limonlu Parfe Tarifi

En Sevdiğiniz Tatlıyı Unutturmaya Kararlı Ferah mı Ferah 9 Pratik Parfe Tarifi

Favorilerime
Ekle

Birçoğumuz havalar ısınmaya başladıkça ağır tatlılardan daha hafif, daha ferah tatlılara doğru geçiş yapmaya başladık, doğruya doğru. Üstelik önümüz yaz, ferah tatlılara daha çok ihtiyacımız olacak.

İşte tam da bu yüzden sizin için dondurmadan bile nefis ve ferah parfe tarifleri hazırladık. Yapımı oldukça pratik olan bu parfe tariflerini keşfedince eminiz her birini tek tek denemek isteyecek, içlerinden en az bir tanesinin bağımlısı olacak, hatta tüm yaz elinizden düşürmek istemeyeceksiniz.

Sıcak havalarda en tatlı kurtarıcınız olacak limonlu parfeden, ilk kez tadına bakan herkesi kendine hayran bırakacak kahveli parfeye, bu birbirinden özel, şık ve enfes parfe tariflerini bir köşeye not etmeyi, misafirlerinizi ağırlayacağınız günlerde gönül rahatlığıyla değerlendirmeyi unutmayın.

E hadi o zaman başlayalım!

  • Meyveli parfe tarifi

Pişirme uğraşı olmayan, sadece 15 dakikanızı ayırarak hazırlayabileceğiniz bir tarif o. Tabii buzdolabında geçireceği süre için biraz sabırlı davranmak da gerekiyor, söylemeden geçmeyelim.

Beklediğiniz her ana değecek: Meyveli parfe tarifi

  • Parfe tarifi

"Bana meyvelisinden önce en temel tarifi lazım, sonrasında ben istediğim gibi zenginleştirirm" derseniz sizi hemen tek başına bile enfes bir lezzet sunan bu tarifimize doğru alabiliriz.

Onu yapmayı bilenin mutfakta sırtı yere gelmez: Parfe tarifi

  • Kahveli parfe tarifi

Kahve tutkunlarının, "Ben kahve içmeden ayılamıyorum" diyenlerin bayılacağı bir parfe ile devam edelim şimdi de. Böylesini en ala kafenin, restoranın menüsünde dahi bulamazsınız, bizden söylemesi.

Bu kez kahveyi içmiyor, yiyoruz: Kahveli parfe tarifi

  • Limonlu parfe tarifi

Yaz dediğin biraz da limondur ya... Buz gibi limonata içmek, her lokması ayrı ferahlık limonlu dondurmalar yemektir hani... İşte bu alışkanlıklarınıza bir yenisini daha eklemeye geliyor!

Yedikçe yeniyor: Limonlu parfe tarifi

  • Bisküvili limonlu parfe tarifi

"Misafirlerim gelecek, ferah ama biraz da doyurucu bir parfe tarifi lazım" derseniz limonlu parfeye bisküvilerin eşlik ettiği ve adeta çok şık bir pastaya dönüştüğü bu tarifi denemelisiniz.

Şimdiden tarif defterlerindeki yerini alsın: Bisküvili limonlu parfe tarifi

  • Çikolata soslu parfe tarifi

Bazıları için tatlı demek çikolata demektir, biliriz. Tam da bu yüzden sizi parfenin çikolatayla buluştuğu bu reçeteyle bir an önce buluşturmak isteriz.

En sevdiğiniz tatlı bundan böyle o olacak: Çikolata soslu parfe tarifi

  • Çilekli parfe tarifi

Mevsimin en güzel getirilerinden mis kokulu çilekleri taze taze yemek gibisi yok ama bu lezzeti tatlılara taşımayı da sevenlerdenseniz çilek mevsimi bitmeden bol bol yapacağınız tatlı artık belli.

Rengiyle iştahları kabartır, kokusuyla büyüler: Çilekli parfe tarifi

  • Kolay parfe tarifi

Kedi dili bisküvileri hep tiramisu yapımında, hadi bilemeniz pasta yapımında kullanıyorsanız bu değişiklik mutfağınıza iyi gelecek. Parfelerin en doyurucusu, en kolayı ve en şık olanı belki de odur, ne dersiniz?

Ferah bir pasta gibi: Kolay parfe tarifi

Restoran bonusu: Nougat parfesi tarifi

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Evde kendi ellerinizle deneyebileceğiniz en farklı ve en nefis parfe tarifi o. Tıpkı dışarıda yedikleriniz gibisini evde yapabilin diye tarifi de Tuti Restaurant'tan geliyor üstelik.

Gurme damaklar bu lezzete bayılacak: Nougat parfesi tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?