Bisküvi ve Puding Sayesinde Kısa Sürede Şipşak Hazırlanan 10 Pratik Pasta Tarifi

Favorilerime
Ekle

Bisküvi ve pudingden destek alarak hazırlanan, çok kısa sürede muazzam lezzetler elde etmemizi sağlayan pratik pasta tariflerini bir araya getirdik, canınız istediğinde evinizdeki malzemelere en uygun olanı seçin ve hızlıca yapın istedik.

Malum, canımız her pasta yemek istediğinde uzun uzun pandispanya hazırlayacak vakit bulamayabiliyor, evdeki malzemeleri yeterli bulamayabiliyoruz. İşte o anlarda evde bir paket bisküvi bir paket de puding varsa soluğu hemen bu nefis tariflerde alıyoruz. Üstelik bu tarifler o kadar pratik ki yapmak için özel bir gün beklemek istemeyecek, hemen her gün tekrar tekrar yapmak isteyeceksiniz.

İşte karşınızda hepsi birbirinden kolay ve nefis, bisküvili pudingli pasta tarifleri!

  • Pudingli mozaik pasta tarifi

Bisküvi ve puding dendiğinde akla ilk gelen tarif tabii ki o oluyor. Sofralarımızın en pratik, en sevilen tatlılarından biri olarak mozaik pasta bu listede de ilk sırayı kapıyor!

Onu sevmeyen yok: Pudingli mozaik pasta tarifi

  • Bisküvili pasta tarifi

Mozaik pastadan daha havalı gözükecek, klasik pastalarla yarışacak güzellikte bir pasta hazırlamak isterseniz sizi hemen böyle alalım. Bir seferde dilimlerce yemek isteyeceğiniz bu pastayla çay saatleriniz çok daha lezzetli olacak.

Tanıdık lezzet en şık sunumuyla karşımızda: Bisküvili pasta tarifi

  • Pişmeyen pasta tarifi

Pandispanya hazırlama derdi yok, pişirme uğraşı yok. Kısa sürede yapılabilecek en pratik, en şık, en gösterişli pastalardan biri o.

Deneyen herkes ona bayılıyor: Pişmeyen pasta tarifi

  • Pudingli pasta tarifi

Mutfakla arası çok iyi olmayanların bile kolayca yapabileceği bir tarif o. Hazırlaması sadece 15 dakikanızı alacak, ev yapımı pudingini pişirmek için de yine en fazla 15 dakikanızı ayırmanız yeterli olacak.

Buzdolabında hep olsa keşke: Pudingli pasta tarifi

  • Pudingli pratik pasta tarifi

Hamarat yazarlarımızdan Esra Yonca da nefis bir tarifiyle listemize destek oldu. Bisküvi ve kakaolu pudingi yalnız bırakmak istemeyenler için bu kez tarifimize muz, portakal kabuğu rendesi, granül kahve gibi enfes aromalı lezzetler de dahil oldu.

Bir de böyle denemelisiniz: Pudingli pratik pasta tarifi

  • Piramit pasta tarifi

En az mozaik pasta kadar klasikleşmiş bir başka bisküvili pasta var sırada. Böyle bir listede ona yer vermezsek eksik kalırdı diyor ve çocukluğumuzdan beri bayıldığımız bu nefis tatlıyla sizi baş başa bırakıyoruz.

Asla bıkılmayacak bir lezzet: Piramit pasta tarifi

  • Kugel pasta tarifi

Sadece 3 malzemeyle hazırlayabileceğiniz en görkemli pastalardan biri o. Dışını tamamen saran o mis gibi çikolatasıyla farkını ortaya koyuyor, sunumu çok başka bir noktaya taşıyor.

Yapımı düşündüğünüzden çok daha kolay: Kugel pasta tarifi

  • Balerin pasta tarifi

Ana malzemelerimiz yine bisküvi ve kakao ancak bu pastalara dilediğiniz şekilleri vererek tarifi farklılaştırmak elinizde. Bakınız bu kez de bisküviler dik bir şekilde diziliyor, dilimlendiğinde sıra dışı ve şık bir görüntüye kavuşuyor.

İşte bu kadar kolay: Balerin pasta tarifi

  • Pötibör bisküvili pasta tarifi

Bu kez malzeme listemiz 3 malzemeden biraz daha fazla malzeme içeriyor, kakaolu ve sade bisküviler bir arada kullanılıyor. Bu tarifin içinden krem şanti, bitter çikolata, Antep fıstığı ve Hindistan cevizi de eksik edilmiyor.

Her malzeme apayrı bir lezzet katıyor: Pötibör bisküvili pasta tarifi

  • Çilekli muzlu pasta tarifi

Son önerimiz de yazarlarımızdan sim93'ten geliyor. Çileğiyle, muzuyla, pudingiyle bu pratik pasta, klasik yaş pastaları unutturacak kadar leziz oluyor.

Her gün yapmak isteyeceklerinizden biri: Çilekli muzlu pasta tarifi

Bisküviyle hazırlayabileceğiniz pratik ve farklı başka tatlı tarifleri de görmek isterseniz sizi hemen şu videomuza bekleriz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?