Evde Süt ve Yoğurt Kalmadığında Suyla Yapılabilecek 10 Doyurucu Hamur İşi Tarifi

Favorilerime
Ekle

Evden dışarı çıkmanın doğru olmadığı şu günlerde, mutfaktaki malzemeler bittiğinde bile yapılabilecekleri anlatmak istiyoruz. Özellikle hızlıca tüketilmesi gerekenlerden olan süt ve yoğurt bugünkü konumuz.

Eğer mutfağınızdaki tüm süt ve yoğurt bittiyse ya da son kullanma tarihleri geçtiyse buyurun hemen böyle. Süt ya da yoğurt kullanmaya hiç gerek duymadan hazırlayabileceğiniz birbirinden doyurucu ve lezzetli birçok hamur işi tarifimiz var sırada!

Bir poğaça tarifini suyla da yapabileceğinizi, puf puf kabaran bir kek için süt ya da yoğurda ihtiyacınız olmadığını görünce şaşırabilirsiniz. Ama deneyince tatlarını çok beğenecek, bu tarifleri sık sık denemek için hemen bir köşeye not edeceksiniz, eminiz.

Şimdiden ellerinize, emeklerinize sağlık diyelim ve her zamanki gibi #EvdeKal hatırlatmamızı yaparak sizi sütsüz yoğurtsuz tarifler ile baş başa bırakalım.

  • Suyla yapılan pamuk poğaça tarifi

Şu zamana dek bir poğaçayı, hamuruna süt ya da yoğurt koymadan yapmayı belki de hiç denememiş olabilirsiniz ama deneyince fikriniz değişecek, eminiz. Puf puf kabarıyor, yumuşacık dokusuyla damakta adeta eriyor.

Yanına da bir çay demleriz, mis: Suyla yapılan pamuk poğaça tarifi

  • Sütsüz yoğurtsuz kek tarifi

Suyla poğaça yapabiliyorsak kek de yapabiliriz! Hem de en kolayını, en lezzetlisini, en yumuşağını! Hemen her evde olan 7 malzemeyle bu iş tamam.

Üstelik uzun süre bayatlamıyor: Sütsüz yoğurtsuz kek tarifi

  • Sütsüz krep tarifi

İster sabah kahvaltısı için değerlendirin, ister gün içinde acıktığınız bir anda arasına bir şeyler sürüp mideye indirin. Akşam yemeği derseniz, kreple onu da pekala yapabilirsiniz. "Evde ekmek biter mi?" endişesi yaşayanlar için de kurtarıcı olacaktır, bizden söylemesi.

Bu tarif her eve lazım: Sütsüz krep tarifi

  • Sütsüz pancake tarifi

Krep değil de şöyle daha pofuduk bir pancake hazırlamak istiyorsanız ama yine kullanabileceğiniz bir sütünüz yoksa buyurun hemen böyle.

Puf puf kabarsın, kokusu mutfağı sarsın: Sütsüz pancake tarifi

  • Kabarma garantili kek tarifi

"Süt ya da yoğurt kullanmadan kek mi yapılırmış canım" diye düşünmeden önce bu tarifimizi deneyin deriz. Öyle bir kabarıyor ki kabına sığmıyor, uzun süre bayatlamamasıyla özellikle şu günlerde en çok tercih edilenler arasında yerini alıyor.

Ölçüleri şaşmaz: Kabarma garantili kek tarifi

  • Havuçlu brownie tarifi

Evde kalmaktan sıkılıp çözümü mutfakta daha çok zaman geçirmekte bulanlar hemen buraya. İçindeki tüm malzemeler birbirinden faydalı bu brownie, damağınızda klasik brownie tadı bırakacak, süt ve yoğurda ise yine hiç gerek olmayacak.

Tüm ev ahalisi ona bayılacak: Havuçlu brownie tarifi

  • Üç malzemeli kurabiye tarifi

Mutfakta imkansız diye bir şey yok, her zaman söyleriz. Eğer evden çıkmamak için elinizdeki malzemeleri idareli kullanmaya çalışıyorsanız sadece 3 malzemeyle de enfes kurabiyeler hazırlayabilirsiniz.

Bakınız, yaptık oldu: Üç malzemeli kurabiye tarifi

  • Üç malzemeli kakaolu kurabiye tarifi

Kakaolu kurabiye severleriyse hemen böyle alalım ve bu kez başrolü evdeki hazır kakaolu pudinge verelim. Ona sıvı yağ ve un da eşlik edince ortaya çıkacak hafif çatlak, kıyır lezzete inanamayacaksınız.

Her gün olsa her gün yenir: Üç malzemeli kakaolu kurabiye tarifi

  • Bayatlamayan sütsüz poğaça tarifi

Yine hamurunda süt ya da yoğurt kullanmadan bir poğaça hazırlıyor, bu kez içinden o çok sevdiğimiz ve sık sık bir arada kullandığımız lor peyniri ve maydanozu da eksik etmiyoruz. Öyle lezzetli oluyor ki daha sıcacıkken tüm tepsiyi yiyip bitirmek istiyoruz.

Evdeki malzemelere göre iç harcını çeşitlendirmek de elinizde: Bayatlamayan sütsüz poğaça tarifi

  • Ölçülü 3-6-9 keki tarifi

Ölçülü 3-6-9 Keki Tarifi

Ölçülü 3-6-9 Keki Tarifi

Son bir kek tarifi daha vererek listemizi sonlandıralım istedik. Bu kez içinden mis gibi portakal aroması da eksik olmasın dedik. Malzemeleri de öyle bir uyum içindeki sadece bir kez bakınca bile tüm malzeme listesini kolayca ezberleyebilirsiniz.

Yine de not etmek isteyenleri sizi böyle alalım: Ölçülü 3-6-9 keki tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Nilüfer Bakırhan8 Şubat 2021 16:32
Tarifleriniz mükemmel
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?