Şimdiye Kadar Starbucks'ta Verilmiş En Absürt 9 Kahve Siparişi

Favorilerime
Ekle

Starbucks kahvelerinin azımsanmayacak kadar çok hayranı var. Bu dünyada da böyle, Türkiye'de de. Ancak Starbucks çalışanları için her şey öyle sandığımız kadar güllük gülistanlık ilerlemiyor. Müşterilerden her gün öyle kahve siparişleri alıyorlar ki hem sipariş verenin midesine, damak zevkine şaşırıyor, hem de bu absürt taleplerle çileden çıkabiliyorlar.

Birebir Starbucks baristalarının anlattığı bu hikayeleri okuyunca siz de onlara hak vereceksiniz.

Not: Görseller temsilidir.

http://cdn.yemek.com/wp-content/uploads/2014/05/havuc-hamster.jpg |

delish

"12 shot vanilya şurubu (şekersiz), 12 shot fındık şurubu (şekersiz), 12 shot karamel (şekersiz), 5 shot mocha, biraz soya sütü, iki kez çekilmiş kahveden oluşan bir trenti boy buzlu kahve lütfen..."

Simetrik karamel frappucino

caffeineinformer

Sürekli gelen ve her seferinde ekstra süt köpüklü ve ekstra karamelli venti boy karamel frappucino sipariş eden bir müşteride ise simetri takıntısı varmış. Zira malzemelerin sıra sıra dizilmesini özellikle istiyormuş. Sıra frappucino, süt köpüğü, karamel şeklinde olmalıyken toplamda bu şekilde dört sıra olarak kahvesini almak istiyormuş.

Soğuk 'sıcak çikolata'?

lipstickalley

En ilginçlerinden biriyse soğuk "sıcak çikolata" isteyen bir Starbucks müşterisi. Barista bu siparişe şaşırıp "Öyleyse çikolatalı süt istiyorsunuz?" dediğinde ise kadın soğuk sıcak çikolatada ısrar etmiş. Barista tam olarak açıklamasını istediğinde istediğinin "süt, çikolata şurubu, az buzlu bir kahve" olduğunu söyleyen kadına barista kahvesini bu şekilde vermiş tabii.

Her şurup shot'ından sonra muz

caffeineinformer

Vanilya frappucino sipariş eden bir müşteri ise her shottan sonra içine muz eklemelerini istemiş. Barista, diğer malzemelerin de olduğunu ancak hatırlayamadığını söylerken siparişi hazırlamanın çok uzun bir süreç olduğunu da not ediyor.

Seksist cappucino

eatthis

Bir de cinsiyetçi müşteriler var. Her geldiğinde beş shot ristrettodan oluşan (yaparken kontrol edip altıncısını da eklettiren), ekstra süt köpüklü cappucino sipariş eden bir müşterinin takıntısı kahvesini sadece erkek baristaların hazırlamasıymış. Zira sadece erkeklerin kahveyi tam istediği gibi hazırlayabildiğini söyleyen adam, bir kez kadın bir barista kahvesini hazırladığında baştan dört kez yeniden yaptırmış.

20 takıntısı

caffeineinformer

20 shot vanilya, 20 shot fındık şurubu, 190 derecede kaynamış süt, ekstra karamelli grande latteyi venti bardakta isteyen bir müşteri düşünün ve bunu sadece "20'ye 20" diye anlatan ve baristaların anlamasını bekleyen biri olduğunu da...

Kusursuz buz takıntısı

businessinsider

"Venti boy yeşil çaylı frapppucino. Tatlandırıcı asla olmayacak. İkinci tabakada soya sütü, bir ölçü vanilya, bir ölçü mocha, dolu dolu dört ölçü matcha ve üçüncü tabakada bolca buz." Yalnız buzlar kusursuz olmalı, matcha kısmı ise en az üç ya da dört kez tekrar edilmeden sipariş verilmemeli.

"Bakayım doğru mu yapıyorsun?"

gladwire

Sürekli grande boy yeşil çaylı latte sipariş eden bir doktorsa bunun mutlaka 6 ölçü matchadan oluşmasını, 195 derecede hazırlanmasını ve asla köpük olmamasını istiyormuş. Eğer siparişi yeni bir barista hazırlıyorsa gidip onunla birlikte yapıyormuş.

"Ver ben çizerim"

particular

Bir barista da şöyle anlatıyor başından geçeni: "Şöyle başlayan bir sipariş aldım: 'Bana bir bardak ver. Ben çizersem sizin için daha kolay olacak.'"

Neler yazdığını ve sonucu düşünmek bile istemiyoruz :)


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

zehra676719 Mart 2017 14:09
bu ören bayan değilmiydi yaa
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?