Starbucks Baristalarından Kahve Deneyiminizi Farklılaştıracak 9 Şaşırtıcı İtiraf

Favorilerime
Ekle

Starbucks'ta kahve içmeden duramıyor ama bir yandan da bu alışkanlığınızı daha keyifli hale getirecek farklı tüyolar peşinde koşuyorsanız doğru yerdesiniz.

Zira şimdi size farklı bir bakış açısı kazandıracak bu tüyoları olabilecek en doğru kişilerin ağzından aktaracağız. Starbucks baristalarının kendi sözleriyle Starbucks'ın gizli dünyasına giriş yapacak ve işimize yarayabilecek, hem daha ekonomik hem de daha lezzetli kahveler içmenizi sağlayacak tüyoları ve püf noktaları tek tek not edeceğiz.

Sonuçta onlar bilmeyecek de kim bilecek, değil mi?

Sipariş verirken önce istediğiniz bardak boyunu söylemek size zaman kazandırır

mirror

Siparişinizi verirken önce bardak boyunu belirtin: Short, tall, grande yoksa venti mi istiyorsunuz? Böylece barista o boy bardağı alarak kahve tercihlerinizi üzerine hızlıca işaretleyebilir. Bu da kahvenize daha hızlı kavuşmanız demek.

Short boy bardaklar sadece espresso shot içeren kahveler için kullanılır

retailhellunderground

Çoğu kişi short boy bardakların varlığını bile bilmese de aslında çoğu zaman tall boy bardakta sipariş etmekten daha ekonomik short boy tercih etmek.

Eğer bu tüyoyu biliyorsanız şunu da eklemek lazım. Zira short boy bardaklarda her kahveyi içemiyorsunuz. Diyelim, short frappucino sipariş ettiğinizde barista veremeyeceğini söylediğinde ona kızmayın. Çünkü bu boy bardaklarda sadece espresso shot içeren kahveleri hazırlayabiliyoruz. Üzgünüz.

Tall, grande ya da venti bardaklarda menüdeki tüm sıcak ve soğuk kahveleri sipariş edebilirsiniz

robertgreiner

Sıcak ya da soğuk fark etmez Starbucks menüsünde yer alan tüm kahveleri bu boylarda sipariş edebilirsiniz. Size sadece karar vermek kalmış.

Trenta boy bardaklar ise sadece buzlu kahveler için

inhabitat

Kahvenizi doya doya içmek istiyor ve bu sebeple en büyük boy olan trenta bardakta sipariş etmek istiyorsanız şunu bilmelisiniz: Trenta otomatik olarak buzlu bardak olarak geliyor. Yani trenta olarak sadece buzlu kahve ve çayları sipariş edebiliyorsunuz. Frappucino bile olamıyor.

Bardak boyu tercihinizden sonra süt tercihi, şurup gibi ekstra isteklerinizi, en son da kahve tercihinizi belirtin

inversorlatam

Hemen örnek verelim: "Bir adet venti non-fat sütlü white chocolate mocha" diye sipariş vermelisiniz. Diğer bir deyişle şu şekilde olmamalı: "White chocolate mocha istiyorum, ıııım, süt non-fat olsun yalnız, ııım tall olsun, yok yok grande olsun. Teşekkürler."

Bu sadece baristanın siparişinizi aklında tutmasını zorlaştırmakla kalmaz, kahvenizin de daha geç hazırlanmasını sağlar.

Venti yerine grande boy kahve sipariş ederek daha ucuza, aynı oranda kafein oranına sahip bir kahve içebilirsiniz

buzzfeed

Sıcak içecekler sipariş ettiğinizde ve daha ekonomik bir alışveriş yapmak istediğinizde grande boy isteyin venti yerine. Zira ikisinin içinde de 2 shot yani 150 mg espresso var.

Kalabalık bir grup olarak geldiyseniz kahveyi French presste isteyin

khoopeijhu

Böylelikle tek tek birer bardak kahveye para vermek yerine daha ekonomik şekilde kahvenizi arkadaşlarınızla bölüşebilirsiniz.

Chai latte sipariş ediyorsanız baristadan su eklememesini isteyebilirsiniz

yelp

Genelde chai lattelerin içine su eklendiğinden bunu çıkarmalarını isteyebilirsiniz. Böylelikle tarçın ve chai tadını daha yoğun şekilde hissedebilirsiniz.

Instagram'da kahvenizi paylaşanlardansanız kendi latte art'ınızı kendiniz yapın :)

twitter

Yukarıdaki fotoğraf sanırız yeterince açıklayıcı ;)

Afiyet olsun.

Kaynaklar: puckermob.com, thisisinsider.com


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?