Bir Latte İçin Uçak Bileti Aldıracak Dünyanın En Sıra Dışı 9 Starbucks'ı

Favorilerime
Ekle

Kahvelerini sevdiğimiz kadar oturup vakit geçirmeyi de çok sevdiğimiz Starbucks'ların hepsi güzel ama hepsi bir değil. Dünyanın çeşitli köşelerinde öyle Starbucks'lar var ki sadece kahveleri, tatlıları için değil boş boş etrafı seyretmek için bile gideseniz gelir.

Zira tasarımlarıyla olsun, konseptleriyle ve ziyaretçilerine sunduğu görsel şölenlerle olsun bu Starbucks'lar çok çok farklı.

Öyle ki evi arabayı satıp bir latte içmek için insana uçak bileti aldırırlar. Bakınız, baksınlar.

Siz hareket ettikçe değişen tasarım: Las Vegas, Nevada

delish

Fransız sanatçı ve fotoğrafçı Georges Rousse'un tasarladığı bir sanat enstalasyonunu içinde barındırıyor Las Vegas'taki bu Starbucks. Instagram'a koysan dakikalar içinde binlerce beğeni alacak olan bu tasarımın özelliği dükkan içinde siz hareket ettikçe perspektifini değiştirmesi.

Müze gibi: Puebla, Meksika

delish

Puebla'nın tarihi bölgelerinden birinde yer alan bu Starbucks'ı diğerlerinden özel ve farklı kılan bir duvarını boydan boya kaplayan bu el yapımı seramik mozaik. Oraya farklı ve otantik bir hava kattığı kesin.

Mural enfes: Los Angeles, Kaliforniya

delish

Griffith Rasathanesi yakınlarında yer alan bu Starbucks'ta dikkat çeken şey duvarı kaplayan mural. Bu duvar resminde Starbucks logosundaki Siren'i gökyüzünde takım yıldızlarla özdeşleşmiş ünlü hayvanlarla çevrelenmiş olarak görüyoruz.

Yukarı bakın: Hong Kong

delish

Hong Kong'da yer alan bir alışveriş merkezi olan Pacific Place'de bulunan bu Starbucks'a girdiğinizde ilk dikkatinizi çeken tavandaki kinetik heykel oluyor. Nitekim bu heykel size bardağa kahve dökülme anını çağrıştırıyor. Oldukça çarpıcı.

Tavandan orman sarkıyor: Savannah, Georgia

delish

Şehirde bolca bulunan meşe ağaçlarına gönderme yapan bu Starbucks'ta tavandan sarkan orman temalı sanat enstalasyonları dikkat çekiyor. Çok şık hareket.

http://cdn.yemek.com/wp-content/uploads/2014/05/ice-cream-kardesler1.jpg |

delish

Curaçao Adası'nın başkenti olan Willemstad adeta bir cennet. Karayip Denizi'ne sıfır olan bir sahilde yer alan bu Starbucks'ta kahvenizi yudumlarken o uçsuz bucaksız denizi 360 derece izleyebilirsiniz.

Adeta bir bar gibi: Londra, İngiltere

delish

Londra'da Covent Garden'da bulunan bu Starbucks bir kahveciden çok bir bar havasında. Mermer barda oturarak kahvenizi içip geleni geçeni izlemek harika olsa gerek. :)

Art deco esintileri: Şikago

delish

Bir gökdelen içinde bulunan bu Starbucks'ı diğerlerinden ayıran en önemli özelliği art deco mimari ile tasarlanmış olması. Bakır sütunlardan oluşan barı ve dekorasyona yedirilmiş altın üçgen motifler oldukça şık gözüküyor.

Long Beach, Kaliforniya

delish

Büyük Okyanus'a kıyısı olan Long Beach'teki bu Starbucks da konumundan ilham alıp okyanus motifleri taşıyor. Mavi ve bej renklerinin göze çarptığı Starbucks'ın duvarındaki Siren'in yüzdüğü dev bir mural da hemen dikkati çekiyor.

En güzel manzara bonusu: Bebek, İstanbul

instagram

Şimdi hiç mütevazilik yapmayalım. Dünyada en güzel manzaralardan birine sahip olan Starbucks, İstanbul sınırları içinde. Bebek sahilde bulunan ve yaz-kış her zaman kalabalık olan bu Starbucks'ta kahve keyfinizi istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. :)Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?