corn-dog-blueberry-pie-concrete-shake-shack

Shake Shack'den Bayrama Özel İki Yeni Lezzet: Corn Dog ve Blueberry Pie Concrete

Favorilerime
Ekle

2004 yılında New York'da ilk şubesini açmasının ardından gelen başarı hikayesinin, 2013 yılının başlarında İstiklal'de kendini göstermesiyle tanıdığımız bir mekan Shake Shack. İstiklal'de ilk şubesini açtıktan sonra, sırasıyla, Tünel, İstinye ve Kanyon'da boy gösteriyor.

Hamburger konusunda özellikle son yıllarda gurmelik basamaklarını ağır ağır tırmanan İstanbul'a, bu yolda asansör olmayı başaran Shake Shack, hamburgerleri kadar artık ikonik bir hal almış patatesleriyle de biliniyor. Concrete ve hot dog'ları ise, küçük bir küme için henüz izlenmemiş enfes bir film tadında keşfedilmeyi bekliyor.

shake-shack-kanyon

Shake Shack, Türkiye'ye adımını attığında elindeki menüyü baştan aşağıya değiştiren bir mekan değil. Yol üstü hamburgercisi konseptini koruduğu gibi, artık bir gelenek halini almış, tarzını yansıtan bazı adetlerini de buraya getirmişe benziyor: Özel günler için özel lezzetler sunmak.

Yemek.com ekibi olarak dün akşam, Shake Shack'in bu adetiyle, birçok site ve blogger'ın da katılımıyla gerçekleşen etkinlikte tanıştık. Gece, iki yeni ürün Corn Dog ve Bluberry Pie Concrete'e ithaf edilmiş olsa da, menü tadımı kıvamında geçti. Masayı ilk önce Shake Burger, ardından Amerika'da hamburgerle tüketilen shake lezzetlerinden birer örnek, Shack-cago hot dog ve vegan burger şereflendirdi. Aslında herkes için 2 kere doymak anlamına gelen bu lezzetlerin ardından sahneye, corn dog ve blueberry pie concrete çıktı.

blueberry-pie-concrete

Gecenin yıldızlarından biraz bahsetmek gerekirse, corn dog, dana sosisinin etrafını mısır unu, kefir ve baharatla kaplayarak ve yağda kızartılarak yapılan bir lezzet. Kefir ve mısır unundan yapılan kaplaması bile kendini tek başına sevdirebiliyor. Blueberry pie concrete ise, yaban mersini tartı ve vanilyalı dondurmanın homojen karışımından elde edilen bir tatlı. Ortasında hortumu andıran boşluğuna çikolata ya da şekerleme döküp yiyesiniz geliyor. Oldukça da hafif. Bu hafiflik de daha uzun bir tatlı yeme deneyimini beraberinde getiriyor.

İki yeni arkadaşı da sevdiğimizi söyleyebiliriz. Ancak blueberry pie concrete ile daha ciddi düşündüğümüzü de ekleyelim ve son olarak bu lezzetlerin bayram sebebiyle, bizimle yalnızca bir süre beraber olacağı kötü haberini verelim.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?