Fotoğraf: Müjde Çapraz / Namlı Gurme Ürünler

Namlı Gurme Karaköy: Şarküteri Cenneti Restaurant

Favorilerime
Ekle

Pazar günü dediğin; gözünü saate değdirmediğin, bol çeşitli, öğlene kadar açlık hissettirmeyen, peyniri Kars’tan, sucuğu Afyon’dan kahvaltı demektir. Ve kesinlikle kahvaltının mutlulukla alakası vardır, geçip giden haftanın elektriğini alır, günü aydınlık ve bereketli kılar.

İlk paragraf biraz anne repliği gibi oldu kabul, ancak 2007’den beri iştah açan şarküteri, cafe & restaurant konseptinde hizmet veren Namlı Gurme, güne başlangıç için ilk adım olabilir. Tarihi yarımada Karaköy’ün kaldırımları üzerinde ya da isterseniz iç mekanda önünüzde arz-ı endam eden gurme ürünler eşliğinde yemeğinizi yerken denize göz kırpabilirsiniz.

Bu hafta Yemek.com olarak Namlı Gurme Karaköy'ü ziyaret ettik, Karaköy'ün bu nefis gurme mekanının fotoğraflarını çektik. Namlı Gurme de en sevilen yemeklerinin tariflerini bizimle paylaştı.

Son 5 yılın “En İyi Kahvaltı ve Alışveriş Mekanı” seçilen mekan, şarküteri bölümünde yer alan çeşit çeşit ithal ve yerli 3000’e yakın gurme etiketine yakışır ürünleri ile aynı zamanda tadım da yapacağınız kapsamlı bir market.

Ne kadar dalgın olursanız olun burada alışveriş listesi ya da ben bu öğlen bunu yemeliyim gibi planlı, programlı hareketlere ihtiyacınız yok. Emin olun dönüşe ev ya da ofise götürmek, “canım çektikçe yerim” diyeceğiniz en az bir ürün, görünce “bunun da tadına bakmalı” diyeceğiniz bir yemek olacaktır. Hele hele çok açsanız bir daha düşünün.

Zengin kahvaltının olmazsa olmazı yumurta, menemen, ızgara sucuk, hellim seçeneklerinin yanı sıra soğuk yemek vitrinlerinde sergilenen 70 çeşit zeytinyağlı ve meze, füme balık çeşitleri, ızgara, sıcak ev yemeği ve beş çayı seçenekleri günün her saati uğrayanı yakalayacak türden.

Namlı Kasap Köfte
Karaköy’ün tarihi havası, yaşadığınızı hissettiren hareketliliği bizi kendine çekse de Namlı Gurme’nin Ataköy Aplus AVM, Caddebostan, City's AVM Mahalle şubeleri de mevcut.

Amaç; kaliteli ve lezzetli yöresel ürünleri tatmak, geniş aile sofralarında olduğu gibi azıcık ondan, azıcık bundan yemekse gerisi tefarruattır, sırada beklerim diyorsanız Namlı Gurme’nin kapısını çalın.

facebook

facebook

Şefi Tanıyalım: 1978 Diyarbakır/ Silvan doğumlu olan Executive Chef Mehmet Kudat, 20 senelik meslek hayatına çok sayıda sertifika ve madalya sığdırmış. Canlı yayın tecrübesi de olan Kudat, çeşitli markalara danışmanlık ve eğitmenlik hizmeti veriyor.

7 senedir Namlı Gurme'nin üç şubesinin şefliğini üstlenen Mehmet Kudat, İstanbul'da çok sayıda kurumda çalışmış.

Eve sipariş vermek için: Namlı Gurme

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Mumhane Cd. No:6, 34425 Beyoğlu/İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Not: Namlı Gurme'nin Nişantaşı'nda da şubesi olduğunu hatırlatalım.

Namlı Gurme Karaköy'e nasıl gidilir?


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?