Falls in Galata: Tarihi Atmosferde Ev Lezzetleri

yemek.com
Alp Tuncer
Marmara Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı okudu. Pişman olmadı ancak mezun ... Devamını okuyun
Alp Tuncer
11608 takipçi1238 içerik

Sıkça Yenen Konular

Çağla Gillis
Şubat 17, 2017
Çağla Gillis
Mart 6
Çağla Gillis
Ekim 30, 2019
4.5
Maximum
Eylül 13, 2017
1 saat

Anne eli değmiş lezzetleri profesyonel bir dokunuş ile tatmak ve sizlerle paylaşmak için bugünkü rotamız Galata. Portekiz'in Agueda şehrinde rengarenk şemsiyelerle donatılmış şirin sokağı andıran girişi ile gökkuşağını ayağınıza getiren ve adres tarifinde kolaylık sağlayan Falls in Galata'dayız.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Neve Şalom Sinagogu ile Şahsuvar Bey Cami'nin arasında tarihi dokusunu hala koruyan bir binanın içinde yer alan mekan; eski tuğla duvarları, ahşabın sıcak dokusu ve evinizdeki konforu aratmayacak dekorasyonu ile dikkat çekiyor. 

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Eskiden Musevi bir ailenin yaşadığı mekanın duvarlarını, sohbeti baldan tatlı ev sahibi Mercan Hanım'ın özenle arşivlediği aile fotoğrafları süslüyor. Eski dikiş makinası, baston gibi ayrıntılar size yaşanmışlık hissini sonuna kadar hissettiriyor.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Giriş bölümünde, renkli şemsiyelerin altında oturmak isteyenler için 20 kişilik bir bölüm, giriş katında 50 kişilik bir salon, alt katta gözlerden uzak, şehrin stres ve gürültüsünden çok uzakta 40 kişilik bir bahçe ve zengin kitap seçkisinin yer aldığı bir kütüphanenin de bulunduğu bir oturma odası var. Bu demek oluyor ki Galata'da zamanı durdurup, lezzetli dost sohbetlerine imza atmak için tek çatı altında dört ayrı köşe keşfediyoruz.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Ev mutfağı sıcaklığında oluşturulan menüde Türk mutfağının olmazsa olmazları arasında yer alan soğuk mezelerin yanı sıra, salata çeşitleri, sürekli yenilenen sulu ev yemekleri, yabancı misafirlerin farklı bir deneyim yaşaması için Osmanlı mutfağının seçkin lezzetlerinden örnekler, vejetaryen seçenekler, Dünya mutfağından makarnalar yer alıyor.

Tariflerini sitemizde de bulabileceğiniz Falls Burger, Girit Mantısı ve Patates Püreli Limonlu Tavuk revaçta. Yanında bildik soğuk içeceklerin yerine ekşisiyle içinizi titretecek ev yapımı limonatadan bir yudum almanız tavsiye olunur.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Tazelik ve doğallıktan ödün vermeden lezzet müdavimlerini gün boyu cafe & restaurant konseptiyle ağırlayan mekan keyifli vakit geçirmek için; hafta içi 08.30-22.00, hafta sonu 08.30-00.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Adres: Bereketzade Mah., Büyük Hendek Cd No:35 Galata

Falls in Galata'ya nasıl gidilir?

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?