tarabya-macaron

The Grand Tarabya R.E.A.D Cafe: Boğaza Karşı Kitaplar ve Tatlılar

Favorilerime
Ekle

Günlük koşturmacalarımız içinde hepimiz molalara ihtiyaç duyuyor hatta bunun için fırsatlar yaratıyoruz. Nefes aldığımızı hissetiğimiz bu duraklarda kimi zaman bir yandan karnımızı doyurup, bir yandan da notlarımız ya da üzerimizde dövme gibi taşıdığımız akıllı telefon ve notebook ikilisi üzerinden çalışmaya devam ediyoruz.

The Grand Tarabya'nın verandasında açılan R.E.A.D, Recharge, Eat and Drink açılımıyla Tarabya Koyu'na yepyeni bir soluk getiren cafe & restoran konseptiyle "home office" ihtiyacımızı fazlasıyla karşılayacak cinsten.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Bir okuma odası rahatlığında dizayn edilen R.E.A.D, dünyanın önemli yayınevlerinin çok özel kitaplarından oluşan bir kütüphaneyi misafirlerinin hizmetine sunuyor. Sanat tarihi, edebiyat, Osmanlı tarihi, mimarlık ve dekorasyon ile ilgili 200'ün üzerinde yerli ve yabancı özel seçki kitapları kahvenizi yudumlarken inceleyebilir, dilerseniz de satın alabilirsiniz.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

İsmi ile uyumlu menü 'Recharge' konseptini tamamlayan yiyecek ve taze sıkılmış özel meyve kokteylleri ile sağlık ve enerji depolamanız için birebir.

Executive Chef Erdal Özsaraç'ın elinde son halini alan menü; zengin kahvaltı tabağının yanı sıra Fransız tostu, waffle, pancake, bagel gibi şefin kahvaltı spesiyalleri, glutensiz ve vejetaryen seçenekli zengin çorba, salata, sandviç çeşitleri, iştah açan sıcak başlangıç, makarna, pizza ve yerel 'Çökertme Kebabı' gibi lezzetler ile 'Fajita' gibi Dünya Mutfağı tatlarını kapsamakta. Sağlıklı ve cezbedici içeriklerin yer aldığı çocuk menüsü de unutulmamış.

Meşrubat ve zengin alkol çeşitlerinin yer aldığı içecek menüsünü; alkollü ve alkolsüz seçenekleri ile kokteyller, taze meyve suları, kahve ve dünyadan çay seçenekleri takip ediyor.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

R.E.A.D'in girişinde ayna etkisi yapıp, sizi karşılayan, şekerinizi tavana çıkartan tatlı büfesi Pastry Sous Chef Murat Karaman'a emanet. Dekorasyonda kullanılan macaron ve bonibon ağacı sizi kandırmasın. Tüm tart, cheesecake, pasta, tatlı, kek ve ekmek çeşitleri günlük olarak yapılıp, vitrinde görücü ile buluşuyor. Unutmadan; pastane alışkanlığınızı değiştirtecek sanat eseri pasta çeşitlerini dilim ya da bütün olarak satın alabiliyorsunuz, aklınızda bulunsun.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Yolunuzu buraya düşüren dönem ödevinize kaynak olacak hiçbir yerde bulamadığınız bir sanat tarihi kitabı, ılık humus ile servis edilen pastırmalı kuzu, marina manzaralı kahve keyfi ya da zencefilli çikolatalı sufle olabilir. R.E.A.D Cafe'nin kapıları her halükarda enerji yükseltmek adına misafirlerini ağırlıyor.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Şefi Tanıyalım: 1978 Zonguldak doğumlu olan Executive Chef Erdal Özsaraç, Polat Renaissance Erzurum, Ephesia Hotel, Doğa Club Tatil Köyü, Doors Group gibi beş yıldızlı otel ve kurumlarda Chef de Partie olarak çalıştıktan sonra Four Seasons İstanbul'da Demi Chef olarak görev almış. 19 yıldır profesyonel mutfaklarda görev alan Özsaraç, Nisan 2013'den beri The Grand Tarabya Limani & R.E.A.D Cafe'de Executive Chef ünvanıyla görev alıyor.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Şefi Tanıyalım: 17 yılı aşkın süredir yiyecek içecek sektöründe aktif olarak yer alan Jnr. Pastry Sous Chef Murat Karaman, Divan Hotel İstanbul, Grand Hotel bursa, Movenpick Hotel İstanbul, Marriott Hotel Asia, J.W Marriott Hotel Ankara'nın ardından 2012 yılından itibaren The Grand Tarabya bünyesinde hizmet veriyor.

Adres: Haydar Aliyev Caddesi No: 154 Tarabya

The Grand Tarabya R.E.A.D Cafe'ye nasıl gidilir?


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?