Globe Şef

The Globe: Dört Mutfak Bir Mekan

Favorilerime
Ekle

Erken kahvaltı servisinden itibaren ruhunuzu ve midenizi Bomonti Hilton Hotel & Conference Center’a emanet ettiğinizde baktıkça baktıran sunumları ile göz dolduran yemekler tadabilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz. "Hotel restaurantları görkemli girişleri ile beni tedirgin ediyor" diyenlerdenseniz sizi temin edelim Avrupa'daki en büyük Hilton şubesi olan Bomonti Hilton'da yer alan The Globe, otel içinde ferah iç hacmi ile kendi özgürlüğünü çoktan ilan etmiş durumda. Yemek.com olarak biz de The Globe yemeklerini sizler için tattık, mekanı ve lezzetleri fotoğrafladık.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Yenilikçi ve interaktif bir yemek deneyiminin keyfine imkan tanıyan restoran, lezzet düşkünlerini mutlu etmek için dört farklı dünya mutfağını birbirinden ayırmadan kapsamış. Batı Usulü Izgara Yemekleri, Akdeniz Mutfağı, Asya Mutfağı ve Yerel Lezzetler şık detaylarla sunuluyor. "Dragon Sushi"nin ipi göğüslediği zengin sushi menüsü bunu kanıtlar nitelikte örneğin.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Geniş mutfak ve restoran düzeni içinde ayrı ayrı konumlandırılan her modül; şevkle çalışan şefleri, tabak sunumları ve kendine has pişirme teknikleri ile kendi kimliğini bulmuş.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Şirket yemekleri ve özel toplantılar için konumlandırılmış 10 kişiden 70 kişiye kadar grupları ağırlayabilen “Özel Yemek Odaları” sizi ve misafirlerinizi evinizde hissettirmek için tasarlanmış.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Şef Yannis Manikis'in sihirli değneği ile son şeklini alan ve sıradan tatlı etiketinden sıyrılan tabak sunumlarına örnek olması açısından, "Tahin Soslu, Vişne Dondurmalı Çikolatalı Tüp" ve "Poşe Şeftali ve Kiraz Taneli Şampanyalı Granita" satır satır uzayan isimlerine şiir yazılası, methiyeler düzülesi lezzetler...

Dört mutfağı da kapsayan başlangıç, ızgara, ana yemek ve tatlı seçeneklerini ferah ve özgün bir ortamda deneyimlemek için Hilton Bomonti The Globe Restaurant ağır basan seçenekler arasında. Aklınızda bulunsun.

Şefi Tanıyalım: 21 yıldır yemek sektöründe çalışan Yannis Manikis, University of Hague and Institute Paul Bocuse da mutfak derecesinin yanı sıra Riverside Culinary Academy'den mutfak sanatlarında onur derecesine sahip. Profesyonel kariyerine 1993 yılında Hollanda'da bulunan 2 yıldızlı Michelin restoranı Restaurant L'Auberge'de başlayan Manikis; Dubai, Montreal, Sydney gibi farklı yerlerde çalışıp farklı kültürleri deneyimleyerek kariyerini geliştirdi.

2005 yılından bu yana Hilton Worldwide oteller için çalışmaya başlayan Yunan şefi, çalışma arkadaşları ve konuklarıyla kurduğu iletişim becerisi onu kendi alanının sayılı isimlerinden biri kılıyor.

Adres: Silahşör Caddesi No:42 Bomonti/ Şişli

The Globe'a nasıl gidilir?


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?