Fotoğraf: Müjde Çarpraz

Fondü Seviyorsanız Gidin Konuşun Bizce: Crepe & Fondue

Favorilerime
Ekle

İstanbul’da pek de alternatifi olmayan bir keyiftir fondü yemek. Eşiniz, sevdiğiniz ya da arkadaşlarınızla birlikte dumanı üzerinde, eriyen peynir karışımına ekmek banıp akışkan çikolata ile perçinlenen meyve dilimleri ve ev yapımı şarap eşliğinde edilen sohbet unutulmaz, hafızalara kazınır.

2005 yılında ani bir kararla bu mekanı açma kararı alan işletmeci şef Murat Ata, butik olarak genel anlamda krep ve fondü çeşitlerini hazırladığı mekanında sohbeti, bilgisi ve içtenliği ile kültürü çok da bilinmeyen bu lezzetlere karşı koyamayanları kucaklamış. Sağ olsun Yemek.com ekibini de bu lezzete karşı koyamayanlar olarak gördü ve misafir etti.

Bu arada Crepe & Fondue'nün Yemek.com'la paylaştığı ve cesareti olanların evinde de deneyebileceği tarifler var, koşun: Crepe & Fondue’den Açık Açık Kaçırdığımız 4 Tarif

Crepe Fondue İç Mekan

İsviçre usulü ancak daha çok Fransızların tükettiği, özel hazırlanmış ve dinlendirmiş dana bonfile dilimleri ve saatlerce kaynayıp, aromalandıktan sonra masanızdaki yerini alan consomme (berrak çorba) eşliğinde servis edilen şinuaz et fondü, kuşbaşı kesilmiş etler ile servis edilen ve kızgın yağın hakkını vererek pişen, kalorisi daha yüksek yağda et fondü, yağda tavuk fondü, uzadıkça uzayan peynir karışımına ekmek ya da haşlanmış sebze banabildiğiniz peynir föndü ve akışkan çikolataya karşı koymanın imkansız olduğu çikolata föndü çeşitleri bu keyfin tadını çıkarmak isteyen misafirlerini bekliyor.

Her yıl özel olarak seçilen üzümlerle hazırlanan beyaz ve kırmızı ev yapımı şaraplar Denizli’den getirtiliyor.

Tatlı menüsünü mevsimine göre; çikolatalı, çikolatalı – muzlu, çilekli – çikolatalı, nutellalı, kivili – çikolatalı, dağçilekli ve portakallı krepler süslüyor. Tercihe göre sıcak çikolata soslu meyve salatası siparişi vermek de mümkün.

Diyelim ki Etiler’in göbeğinde yer alan açık ve kapalı alanı bulunan mekana yolunuz öğlen arası düştü ve keyif yapacak zamanınız ne yazık ki yok. Bu durumda makarna, et, salata, birbirinden lezzetli tuzlu krep, Raclette, Röşti, Bratwurst (uzun sosis), Bruschetta çeşitleri ile şefin istiridye soslu böreği de ara sıcaklar arasında sizler için yerini almış.

Arzu ettiğiniz takdirde; işinin tüm inceliklerine hakim olan ve keyifle çalışan Murat Bey’den öğrenmek istediğiniz tüm ayrıntıları alabilirsiniz.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Şefi Tanıyalım: 1981 İstanbul doğumlu olan işletmeci şef Murat Ata, Turizm Otelcilik Lisesi ve Michigan State Üniversitesi’ne bağlı özel bir programda eğitimini tamamladıktan sonra Divan grubunda başladığı mutfak kariyerine aldığı “Food and Beverage Management” eğitimi doğrultusunda yönetici ve satın alma koordinatörlüğü pozisyonlarında devam etmiş.

Yeme içme sevdalısı Ata, kendi söylemiyle aniden aldığı bir karar doğrultusunda açmış olduğu butik restoranında 2005 yılından beri görev alıyor.

Adres: Zeytinoğlu Caddesi No:5 Akatlar/ Beşiktaş

Crepe & Fondue'ye nasıl gidilir?


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?