https://yemek.com/tarif/kabak-spagetti/ | Kabak Spagetti Tarifi

Ödem Atarak Şişkinliklerden Kurtulmanızı Sağlayacak 10 Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Ödem, en basit tanımıyla el ve ayaklarda, yüzde ve hatta bazı iç organlarda aşırı miktarda su birikmesi ve bu nedenle oluşan şişkinlikler aslında.

Daha önce mutlaka duyduğunuz o "Ellerim şiş şiş oldu", "Kilo almadım ama her yerim şişti" gibi sözlerin sebebi de bu ödem işte. Yani, vücudun öyle çok da sevdiği, hoş karşıladığı bir durum değil kendisi.

Hatırlarsınız, bu yüzden sizlerle daha önce ödem attıran yiyecekleri paylaşmış, onları hayatınıza daha çok sokmanız gerektiğini anlatmıştık.

Bu kez de ödem attıran bu yiyecekleri nasıl yemeli, hangi tariflerde hangi malzemelerle bir araya getirmeli bunu anlatalım, siz de ağzınızın tadı bozulmadan ödem nedeniyle yaşadığınız şişkinliklerden kurtulun istedik.

Şöyle nefis ve hafif tariflerle sorununuza destek olmaya geldik...

Küçük bir not: Bu sağlıklı tarifleri uygularken ufak değişiklikler yapabilir, örneğin, yapacağınız yemeklerin içine hiç tuz koymadan daha etkili reçeteler elde edebilirsiniz, aklınızda bulunsun.

En bilineniyle başlayalım: Lahana çorbası tarifi

Lahana Çorbası Tarifi

Ödem atmaktı, detokstu, diyetti derken nerede sağlıklı olmaya yönelik bir girişim var karşımıza çıkıveriyor lahana çorbası. E o zaman nasıl yapıldığını hala bilmeyenler için öğrenmenin tam zamanı.

Afiyet, şifa olur: Lahana çorbası tarifi

5 dakika yeter: Yeşil elmalı maydanoz suyu tarifi

Yeşil Elmalı Maydanoz Suyu Tarifi

Yeşillerin en yeşili, en lezzetlisi, en sağlıklısı maydanoz, yeşil elma ve salatalık bir araya gelir de vücuda tepeden tırnağa şifa olmaz mı hiç?

Her gün içmeli: Yeşil elmalı maydanoz suyu tarifi

Tıka basa sağlık: Enginar kalbi salatası tarifi

Enginar Kalbi Salatası Tarifi

Ödem söktürücülerin başında gelen enginarla hazırlanan birçok kür karşınıza çıkmıştır mutlaka. Biz öyle ciddi bir kür tarifi vermeyeceğiz ama daha çok enginar yemenize bahane olacak enfes, sağlık dolu bir tabak hazırlayacağız.

Sonuçta bir yerden başlamalı: Enginar kalbi salatası tarifi

İçiniz açılır: Pancarlı smoothie tarifi

Pancarlı Smoothie Tarifi

Nice detoksun olmazsa olmazı smoothie'ler de ödem söktürme konusunda üstlerine tanımayanlardan. Pancar, limon suyu, yoğurt ve maydanozla hazırlayabileceğiniz bu smoothie ise, tam da ağzınıza layık olanlardan.

Deneyince siz de bize hak vereceksiniz: Pancarlı smoothie tarifi

Kabağın her hali mis: Kabak spagetti tarifi

Kabak Spagetti Tarifi

Kabak düşük kalorisiyle, içindeki binbir çeşit faydalı maddeyle zaten diyetlerin, sağlıklı beslenme programlarının olmazsa olmazıydı. İşin içine bir de ödem söktürücü gücü eklenince menülerden hiç eksik olmadı.

Yapın yapın, yiyin: Kabak spagetti tarifi

Vücudun tazelenir: Greyfurtlu avokado salatası tarifi

Greyfurtlu Avokado Salatası Tarifi

Ödem attırmak dedik, lahananın, ıspanağın, yoğurdun hakkını verdik. Ama şöyle taptaze narların, greyfurtların efsane etkilerinden de söz etmeden geçecek değildik.

Hepsini bir araya getirdik: Greyfurtlu avokado salatası tarifi

Yoğurt ve salatalık güçlerini birleştirirse: Soslu salatalık tarifi

Soslu Salatalık Tarifi

Prebiyotik etkisiyle gönlümüzde taht kuranlardan yoğurt, içerdiği su oranı ve mide rahatlatma özelliğiyle pek bir sevdiğimiz salatalıkla güçlerini birleştiriyor.

Şişkinliğe elveda demenin en ferah yollarından: Soslu salatalık tarifi

İsmiyle müstesna: Zayıflatan çorba tarifi

Zayıflatan Çorba Tarifi

Adı üstünde, zayıflatan bir çorbadan söz ediyoruz. Kabaktan beyaz lahanaya içine birbirinden nefis detoks etkili malzeme ekliyor, doyuruculuğuna doyuruculuk katıyoruz. En güzeli de...

Şişkinliklerden ağız tadıyla kurtuluyoruz: Zayıflatan çorba tarifi

Şifası yemyeşil yapraklarından belli: Ispanak salatası tarifi

Ispanak Salatası Tarifi

Neredeyse tüm yeşil yapraklı yiyecekler gibi ıspanak da pek bir insan sever, vücuda katkıda bulunmak için elinden geleni ardına koymaz. Tabii bu sırada, ödemle mücadele etmeyi de unutmaz, şişkinlikleri hop diye geçiriverir.

Magnezyumunuz bol olsun: Ispanak salatası tarifi

Kapanış yine bir smoothie'den geliyor: Yeşil smoothie tarifi

Yeşil Smoothie Tarifi

Ödem söktürmede en etkili içeceklerden olan yeşil çayla, malzemesi bol, lezzeti dev bir smoothie yapıyoruz bu kez. Şişkinliklere savaş açan yeşil elma, ıspanak ve yoğurdu da eksik etmiyoruz reçeteden.

Elinizden düşürmeyeceğiniz bir lezzet: Yeşil smoothie tarifi

Önemli bir not: Başta da söylediğimiz gibi tüm bu tarifler daha sağlıklı beslenmenizi sağlarken vücudunuzda su birikmesine ve şişkinlik oluşmasına olabildiğince engel oluyor. Ancak siz, ödemle ilgili ciddi bir sıkıntı yaşıyorsanız, bu tariflerde dahil herhangi bir uygulama yapmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız, aklınızda bulunsun.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?