https://yemek.com/tarif/yalanci-kestane-sekeri/ | Yalancı Kestane Şekeri Tarifi

Ocak Ayı Boyunca En Çok Denenen ve Sevilen 10 Tam Ölçülü Tarif

Favorilerime
Ekle

Ocak ayını ardımızda bırakmamıza az kala, her ay olduğu gibi bu ay da ayın öne çıkanlarını bir araya getirelim dedik, ay boyunca paylaştığımız yemek tarifleri içinde takipçilerimiz tarafından en çok beğenilen tarifleri sıraladık.

Paylaştığımız andan itibaren mutfaklara sıklıkla konuk edilmeye başlanan bu tarifler, deneyen herkesten tam puan almayı başardı, tüm beğenileri topladı. Eğer içlerinde gözünüzden kaçanlar olduysa siz de hemen şimdi bu tarifleri tarif defterlerinize kaydedebilir ve fırsat buldukça her birini tek tek deneyebilirsiniz.

İşte karşınızda ölçüleri tam tutan, bu aya damgasını vuran o nefis tarifler!

  • Pişi tarifi

Nefis bir kahvaltı tarifiyle başlıyoruz. Bu ay en çok sevilenler arasında kendine yer bulan pişi tarifimiz, "Benim yaptığım pişiler hiç istediğim gibi olmuyor" diyenlerin dahi kolayca yapabileceği ölçüleriyle her tarif defterinde yerini alması gerekenlerin başında geliyor.

Bu tarifle pişi tam istediğiniz gibi oluyor: Pişi tarifi

  • Katmer tarifi

Ülkece kış aylarında hamur işlerine ayrı bir bayılıyoruz, doğruya doğru. Tam da bu yüzden tıpkı pişi gibi katmer tarifimiz de bu ay mutfaklara en çok konuk edilenlerden oldu.

Tel tel ayrılan mis gibi dokusuyla en sevilenlerden oldu: Katmer tarifi

  • Ispanak başı yemeği tarifi

Her zaman olduğu gibi sebzeleri mevsiminde, en lezzetli haliyle değerlendirmeye bu ay da özen gösterdik tabii ki. İşte o tarifler içinde en beğenilenlerden biri ıspanak köklerini ve saplarını değerlendirdiğimiz, Adana mutfağına ait bu nefis yemek oldu.

Onunla tanışmayan kalmasın: Ispanak başı yemeği tarifi

  • 200 gram kıymayla Kıbrıs köfte tarifi

Mutfağımızdaki malzemeleri en doyurucu, ekonomik ve lezzetli şekilde kullanmayı da unutmadık, toplamda 200 gram kıymayla 4 kişiyi afiyetle doyurabilecek miktarda ve lezzette köfteler hazırladık.

Kıbrıs usulü: 200 gram kıymayla Kıbrıs köfte tarifi

  • Yoğurtlu pırasa mezesi tarifi

Pırasa sevmeyenlerin dahi afiyetle pırasa yemesini sağlayacak mis gibi bir meze de hazırladık bu ay. Afiyetle pırasa yemenin en farklı ve nefis yollarından biri haline geldi...

Sofralara sık sık konuk edildi: Yoğurtlu pırasa mezesi tarifi

  • Tavuklu büryan pilavı tarifi

Mutfakta birbirine en çok yakıştırdığımız ikililerden tavuk ve pirinci bu kez de böyle bir tarifle bir araya getirdik. Kış sofralarına çok yakışan bu yemek "Bugün ne pişirsem?" diye düşünenlerin yardımına koştu...

Tek bir tarifle dev bir menü hazırlamak çok kolay oldu: Tavuklu büryan pilavı tarifi

  • Patates röşti tarifi

Alışveriş listelerimizin demirbaş malzemelerinden patatesi zaten sevmeyen yok ama bu tarif, bambaşka bir lezzet sunuyor! İçindeki malzemeleri damak tadınıza göre de çeşitlendirebilirsiniz üstelik.

Her öğüne uygun: Patates röşti tarifi

  • Yalancı kestane şekeri tarifi

Ayın en çok sevilen tatlılarında sıra! Bu ayın en şaşırtıcı isimlerinden biri yalancı kestane şekeri oldu. Bu ikramlık lokmalıkların hangi malzeme ile hazırlandığını öğrenenler şaşırmadan, tadına bakanlar ise hayran olmadan edemedi.

Gerçeğinden ayırt etmek zor: Yalancı kestane şekeri tarifi

  • İzmir bombası tarifi

Son yılların en popüler tatlılarından İzmir bomba, soğuk havalarda fırından çıkarıp biraz dinlendirdikten sonra sıcak sıcak yiyebileceğiniz nefis bir tatlı. Tam da bu yüzden Ocak ayının en sevilenlerinden olmayı başardı.

Bu tarifle onu evde hazırlamak da çok kolay üstelik: İzmir bombası tarifi

  • Margarinsiz un kurabiyesi tarifi

Margarinsiz Un Kurabiyesi Tarifi

Margarinsiz Un Kurabiyesi Tarifi

Un kurabiyesinin o ağızda dağılan, kendine has dokusunu yakalayabilmek için margarin kullanmak şart değil ya. Bakınız, sıvı yağ ile de şipşak yapılır.

Sadece 3 malzeme yeter: Margarinsiz un kurabiyesi tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?